Paris’teki Jardin des Tuileries All About

Posted on

Paris'teki Jardin des Tuileries All About

hemen batısında heybetli Louvre Müzesi ve eski sarayın yer alan Jardin des Tuileries olarak bilinen Paris’in merkezinde gür resmi bahçe aynı (aslen kraliyet) kompleksinin bir parçasıdır.

sermaye en güzel ve en açgözlü bahçeler biri, bu kadar erken ortaçağ dönemi olarak burada durdu kiremit fabrikaları adı olan “TWEE-LUH-Reehs” telaffuz ediliyor. Fransız İhtilali sonrası kamu uzaya 16. yüzyılda monarşinin için yemyeşil bahçelerin dönüştü ve yapılan Tuileries Paris’e herhangi ilk kez gezisi için tavsiye durağı.

bahçeler vibrants renklere boğuldu Bu, bahar aylarında özellikle doğrudur.

Ama kimin çoğalmaları ve titizlikle kesilmiş fundalık gözler ve yürüyüşe güzel bir yere kolay hale hoş bir parkın çok daha fazla, Tuileries Fransız tarihinin yüzyıllar ıslatılır. Değerli kültürel ve tarihi toprakları olarak adlandırılacak bir UNESCO Dünya Mirası, Paris Seine nehir yanında tarihi streç bir parçası.

İlk 1564 yılında Fransız-İtalyan Kraliçe Marie de’ Medici kraliyet bahçeleri olarak kurulan Tuileries Aristide Maillol ve Auguste Rodin gibi Fransız heykeltıraş zarif heykel sahiptir; Çocuklar oyuncak yelkenli ve yetişkinlere yelken açabilirsiniz ağaçlıklı bir romantik yürüyüş için mükemmel şerit ve göletler geziyle geçen uzun sabahtan sonra ayaklarını dinlenme, sandalyelere tembellik. Ayrıca Claude Monet gelen başyapıtlarından içeren ve çağdaş sanat ve fotoğraf, restoranlar ve çocuklar memnun edecek bu bir yıllık fuarında sergileyen dönen iki yerinde müzeler evler.

Konum & Ulaşım:

Jardin des Tuileries yer n Zarif Rue de Rivoli popüler, turist ağır işlek yanında uzanan hemen batı Louvre Müzesi Paris’in 1 idari bölgesinde (bölge), de la Concorde Yeri . Aynı zamanda sadece bir taş Paris’ en popüler birinden atmak ve yüksek moda, Rue St-Honoré üzerinde ve çevresinde alışveriş alanları bulunuyor.

Adres:  Jardin des Tuileries: Rue de Rivoli / Place de la Concorde

Metro:  Tuileries (Hat 1)

Yakın yerler ve Turistik:

Louvre Müzesi:  önce veya Tuileries ile rahat dolaşmak aldıktan sonra masif müze ve eski kraliyet sarayında ünlü koleksiyonları ziyaret edin.

De la Concorde yerleştirin: Bu büyük, yoğun kare çarpıcı Luksor dikili, 3,300 yıllık olan Mısırlı anıtın tarafından işaretlenir ve bu 1990’ların sonunda Fransa’ya hediye edilmiştir. Muazzam, kaotik bir meydanda itibaren, mesafe, Arc de Triomphe germe, Avenue des Champs-Elysées başlangıcını belirti.

Concorde de fascinatingly karanlık bir geçmişi vardır: giyotin 1789 Fransız Devrimi’nden sonra buraya kuruldu; Kral Louis XVI ve eşi Kraliçe Marie-Antoinette, hem diğer birçok siyasi muhaliflere ve kraliyet figürleri ile birlikte, burada idam edildi.

Palais Royal: Bu güzel kare ve eski saray butik alışveriş ve güneşte birkaç dakika dinlenmek için ideal bir yerdir. Kral Louis XIII ve bundan önce, Kardinal Richelieu eski ev vardı; İkincisi galerileri kuzey ucunda, 3 Michelin yıldızlı restoran Le Grand Vefour de var 1692 yılında inşa.

Palais Garnier: bu zengin eski opera binasında ulaşmak için görkemli Avenue de l’Opera gezintiye alın (Milli Balesi şimdi ev; operaları öncelikle Bastille Operası’nda bugünlerde yapılır).

Kabul, Açılış Saatleri ve Erişilebilirlik

bahçeleri giriş tüm ziyaretçiler için ücretsizdir ve Tuileries en resmi tatil dahil tüm yıl boyunca açıktır. Sen kapanış süreleri 30 dakika önce bahçe boşaltmak gerekir

Mevsimsel saatleri: Nihai Pazar From Mart ayında Eylül ayının son cumartesi günleri 31 Mayıs ve 1 Eylül için, bahçeler 9:00 7:00 saatleri arasında açıktır.

31 Ağustos 1 Haziran itibaren, bahçe 11:00 7:00 saatleri arasında açıktır.

Mart ayında geçen cumartesiye Eylül ayının son Pazar Gönderen: 07:30 7:30 kadar.

Ulaşılabilirlik:

bahçe ve yolların birçoğu için tüm girişler tekerlekli sandalye erişimine: Bu 206 rue de Rivoli üç ana erişim noktaları arasında, de la Concorde ve yeri du Carrousel yerleştirin.

İşitme, görme ve zihinsel engelli ziyaretçiler için olanakları da bulunmaktadır. Engelli Paris’i ziyaret hakkında daha fazla bilgi için, bu sayfaya bakın .

Tarih batırılmış A Garden: Monarşi Devrime ve Cumhuriyete

Ortaçağdan bu yana karo üreticileri ve potters merkezi olarak bilinen, Tuileries Kraliçe Marie de’ Medici altında 16. yüzyılda bir kraliyet bahçesi haline geldi. Kocasına, Kral Henry II ölümünden sonra onun yerli Florence görüntüde bir saray ve bahçeleri moda istedi.

O (tahrip beri-) Palais des Tuileries yapımını emretti ve Sarayı’na görünür lüks resmi bahçeleri tasarlamak için André Le Notre görevlendirdi. Ne yazık ki, saray 1871 “Fransız Komünü” sırasında korkunç bir yangında kül oldu.

Aslen Medici için ve daha sonra Louis XIII ve XIV için özel bahçeler olarak tasarlanan, royals onların ayrıcalık ve saygınlık belirtisi olarak Tuileries’de bakındım; o 1789 Fransız Devrimi bahçeleri halka açıldığını ancak sonra oldu.

Bahçe ayrıca geliştirildi olarak erken 18. yüzyılda, lider sanatçıların heykel budama sanatı, ağaç ve çiçek tamamlayacak Louis XV hükümdarlığı altındayken devreye alındı. Heykeltraşlar Tuileries çağdaş sanat ve yaratılması için önemli bir lokus hale zamandan beri orada parçaları dik devam etmiştir. tesislerinde müzeler ve sanat koleksiyonları hakkında daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın.

Ana zirveler & Ne Gardens Yapılacak 

, Dolaşmak güneş ve yapay göletler üzerinde yemyeşil teraslar, ve yelkenli tekneler bakan yeşil metal sandalyelere okumak için harika bir yer olmasının yanı sıra, yapmak ve Jardin du Luxembourg de zevk için sayısız şeyler vardır.

Botanik ve bitki türlerinin ilgilenenler bahçeleri bir gezi hayal kırıklığına olmayacaktır: 30 hektarlık germe, Tuileries ağaçların yaklaşık 35 tür sahiptir ve yıllıkları gelen flowers– çeşitleri onlarca baharda çiçek açmış perennials– için ve özellikle “Büyük Carré” olarak bilinen merkez yataklarda yaz ayları. Bahçelerin şaşırtıcı simetri ve güzellik de Versailles bahçeleri tasarlanmış ünlü kraliyet peyzaj mimarı Andre Le Notre ve bilinen-az, fakat son derece uyumlu, borçlu olan  Château Vaux-le-Vicompte .

Heykel severler için, bahçe, Lüksemburg onun kardeşi gibi, başkentin elverişli açık hava müzelerinden biri olarak nitelendirir. Rodin ve Maillol olmak üzere ünlü sanatçıların olağanüstü heykeller onlarca binayı süslüyor; çağdaş sanatçılar da düzenli FIAC, şehrin yıllık çağdaş sanat fuarı vesilesiyle de dahil olmak üzere burada parçaları yükleyin.

Çocuklar keyfini , yaz aylarında trambolinler ve midilli sürmek ve yıllık fuar / karnaval (Daha fazla bilgi için aşağıya bakın) bahçesinde birçok daimi oyun yararlanarak, göletler üzerinde yelken oyuncak tekneler.

Son olarak, amaçsız engin tesislerinde dolaşırken , farklı tematik bahçeleri keşfetmek ve çeşme etrafında rahatlatıcı, hatta onların öğle aralarında locals– tarafından zevk bir eğlencedir. Ambiansı yararlanın ve bazı basit tefekkür için burada vakit kullanın.

Tuileries Yıllık Fuarı / Karnaval 

yerli ve turistler bahçede hem tapıyorum eğlenceli sürmek çeşitli (log kanalet, dönme dolap roller coaster, oyunlar ve ödüller, yerel davranır, dondurma ve pamuk şeker vb) görür yıllık fuar / karnaval olduğunu Bir yıllık etkinlik almak birkaç hafta boyunca (Tuileries metro giriş tarafında) bahçenin kuzey tarafında üzerinde. adil genellikle Ağustos ayı boyunca geç Haziran çalışır. Çocuklar özellikle bu bir zevk olacaktır.

Orangerie Müzesi: Monet’nin Nefes kesici “Nympheas” Serisi Ev

Başkentin en-ardı küçük noktalar. Orangerie Müzesi’nde yerinde koleksiyonları Claude Monet’nin empresyonist başyapıtı, onun dahil  Nympheas  (Nilüferler) dizi. Muazzam paneller bir symbol– olarak dünya savaşı arasındaki boyalı ve for– küresel barış umut bulundu. Turne ve etrafında yürüyen bir ürkek günün ortasında, bu biraz tefekkür ve meditasyon için başkentte en iyi yerlerinden biridir.

Yer: Place de la Concorde

Jeu de Paume Galeriler: Çağdaş Eğilimler 

Orangerie Müzesi’nin hemen bitişiğinde, Jeu de Paume Ulusal Galeriler çağdaş sanat, fotoğraf ve film üzerine sergiler için Fransa’nın başkentinde en iyi yerlerinden biri sunuyoruz.

Yer : 1, Place de la Concorde

Tuileries Out Yeme: Yerinde Restoranlar 

Hızlı bir ya da resmi bir yemek kolay bir ihtimal haline Les Tuileries üç yerinde atılmış bulunmaktadır.

La Terrasse de  Pomona  gayrı snack bar, ve bahçeler (daha fazla bilgi için yukarı bakınız aynı saatlerde açıktır yıl boyunca.

Café des Marronniers gayrı bir lokma için iyi bir seçimdir. Açık Pazartesi-Pazar, 07:00-9: 12:00.

Restaurant Le Médicis i öncesinde mümkünse özellikle erken akşam yemeği için daha resmi meal– rezerv için iyi bir seçim. 00 pm: 5:00-7 den 00 pm ve akşam: restoran 10:30-5’ten öğle yemeği sunmaktadır.