Skip to main content

Paríž je Pont des Arts: The Complete Guide

Paríž je Pont des Arts: The Complete Guide
Jeden z najkrajších z mnohých parížskych mostov, Pont des Arts je fotogenická potešenie. To sa objavil v nespočetných filmov, vrátane jedného, ktorý zdieľa jeho meno. Pripojenie centrálnej nádvorí Louvru paláca na jednej strane rieky Seiny na prestížnej Institut de France, na druhej strane sa zdá, že most stelesňovať mesto v tej najelegantnejší.

Turisti pravidelne sa hrnú do pešej iba mostom, alebo Passerelle , fotiť odrazom svetla z budov na miernych vodách nižšie. Mraky rozptylu na obzore odhaliť Eiffelovku v blízkej vzdialenosti aj vytvárajú ikonické výstrely. Nemusí to byť najviac off-the-vychodenej-dráha miesto v hlavnom meste, ale každý by pravdepodobne navštívi ju aspoň raz.

histórie

Pont des Arts je relatívnym nováčikom na parížskej krajiny. Cisár Napoleon I. poveril kovový most pre peších v asi 1802. Skladá sa z deviatich oblúkových konštrukcií, bolo by to Paris ‘prvá svojho druhu z kovu – náhľad, možno moderného mesta prísť. To bolo spočiatku chcel podobať visutou záhradou lemovanou zeleňou, kvetmi a vybavená lavičkami pre okoloidúcich tešiť. Spočiatku, chodci museli zaplatiť malý poplatok k prekročeniu alebo sedieť na ňom. V dnešnej dobe, samozrejme, je to zadarmo navštíviť.

Nasledovať svetovú vojnu I a II, most utrpel poškodenie konštrukcie z letecké bombardovanie a lodných nehodách. Potom technici považuje za nebezpečné v neskorej 1970, bola uzavretá pre verejnosť niekoľko rokov. Mesto rozhodlo rekonštruovať to, znovuotvorenie Pont v roku 1984. Nový most je takmer totožný s cisár Napoleon, ale je k dispozícii iba sedem oblúkov namiesto pôvodných deviatich.

Od tej doby sa stal jedným z najpopulárnejších mestských miest pre pobyt v prírode, romantické pohľady, a dokonca aj umeleckých výstavách: početné maliari a fotografi sa rozhodli zriadiť na Pont pracovať na nových krajín a predviesť svoju prácu.

Most sa stal UNESCO svetového dedičstva UNESCO v roku 1991, spolu so zvyškom na brehu rieky Seiny od ostrova Ile Saint Louis k Eiffelovej veži.

Lovelocks: Spor & Demontáž

Mnoho párov návšteve Paríža stále tešiť na uvedenie kovové visiaci zámok, alebo “Lovelock” na Pont des Arts osláviť výročie alebo iné romantické chvíle. Bohužiaľ, mesto zakázaný túto prax v roku 2015 a kompletne odstránené okolo jedného milióna zámky z mosta. Boli ohrození štrukturálnu integritu mosta a spôsobila škodu na jeho časti.

Starosta mesta, Anne Hidalgo, pridal tri sklenené panely na mostík odradiť návštevníkov z umiestnenia ďalšie visiacich zámkov na neho. Turisti sú teraz požaduje, aby jednoducho vziať “romantické nalíčenie” na Pont a okolo, pripomenul, že lovelocks predstavujú nebezpečenstvo pre krásu a celistvosť historického mosta.

Čo robiť, na Pont des Arts

Je tu veľa robiť a vidieť ďalej a okolia. Tu je len niekoľko nápadov pre využitie čo najviac vašej návštevy na kultový mosta.

Užite si temný Piknik na moste: V letnom období je to každodenná výskyt vidieť celý most prevzal po zotmení sa skupinami priateľov si piknik alebo pohára vína. Niet divu: pohľady a svetlo trblietavé na vode sú obaja vynikajúce.

Nehanbite: zásobiť na lahodnú typickej parížskej cestovného, ​​ako čerstvý francúzsky chlieb a syr, ovocie a vína a vytyčovanie rohu mosta na začiatku roka strane, takže sa uistite, dostanete miesto.

Priniesť deku a malé krájanie nožom (obaja k dispozícii na mnohých mestských supermarketov typu Monoprix a Carrefour), aby si väčšie pohodlie a možnosť vychutnať si jedlo. Môžete sa pozrieť na nášho sprievodcu o tom, kde nájsť piknikové dobroty v Paríži. Prečítajte si o najlepší pekární v Paríži myšlienok o tom, kde sa zásobili chutných chlebov, bagiet a autentické francúzske pečivo.

Vezmite na romantickú prechádzku po východe alebo západe slnka: Pri návšteve Pont, budete čoskoro pochopiť, prečo pary predtým zvolený ju umiestniť svoje lovelocks na neho. To je naozaj romantické miesto: ste dostal záblesk Eiffelova veža v pozadí, svetlo dopadajúce vody Seiny len za “správne” spôsoby – a pocit priestoru, ktorý sa napriek tomu domnieva, intímne. Odporúčame, aby ste si vybrať na prechádzku okolo Pont pri východe alebo západe slnka na konečný romantické chvíle spolu. Ak túžite po skutočnom súkromia, vyberte skoro ráno.

Potom môžete ísť nájsť nejaké pečivo okolia a pokračovať vo svojej romantickú prechádzku po Paríži ako mesto prebudí.

Obdivovať výhľady do Louvru a Institut de France: Prineste si obľúbený fotoaparát a robiť snímky z pohľadnice perfektné scenérie ste poskytovanej z mosta. Z tohto výhodného, môžete si vziať krásne zábery pamiatok vrátane paláca Louvre (centrálne nádvorie zo strany Seine-River), ako aj na Institut de France , kde učené spoločnosti, ako Académie Francaise majú svoje sídlo.

Umiestnenie a Ako sa tam dostať

Pont des Arts spája pravý breh a ľavý breh rieky Seiny a Louvre budovy na Institut de France. To tiež preklenuje 1. a 6. arrondissements (okresy) z Paríža.

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať tam je vziať metrom na stanicu Pont Neuf (linka 7) a podľa značiek na mostíku. Prípadne môžete vystúpiť na metra Châtelet v centre Paríža (slúžil viacnásobnú metro, autobusy a RER dochádzajúci-line vlaky) a vziať pomalú prechádzku. Chodiť na západ pozdĺž brehu rieky Seiny a Quai de la Mégisserie odovzdať Pont Neuf most a pokračujte po Quai du Louvre a Quai François Mitterrand dosiahnuť most.

Z ľavého brehu, môžete vystúpiť na zastávke metra Solferino (linka 12) a chodiť na brehu rieky, mieri na východ nadol Quai Voltaire dosiahnuť most.

Čo robiť, Blízko

Zvlášť ak ste na návšteve v Paríži prvýkrát, môže to byť dobrý ústredným bodom pre objavovanie niekoľko kultové turistické atrakcie vo francúzskom hlavnom meste.

Zamierte do múzea Louvre a priľahlých záhrad Tuileries za dopoludnia alebo popoludní fantastických galérií, letmý pohľad na parížskej stredoveké a kráľovskú históriou a prechádzke krásnym zelenými pruhmi, kvetinových záhonov, a sochárstvo.

Pop sa k Rive Gauche ( ľavý breh ), aby sa v svetovo preslávených impresionistického umeleckých zbierkach Musée d’Orsay , kde majstrovská od Renoira, Moneta, Maneta, Pissarro, Degas a bezpočet ďalších čakajú.

A konečne odrezať od brehov pre kúzlo k fascinujúce štvrti St-Germain-des-Prés.

Známy pre svoje kaviarní raz navštevovaných spisovateľov a filozofov a stredovekého opátstva 6. storočí, návštevníci už prahnúť to pre svoje fantastické galérií, butikov a gurmánskych pochúťok od čokolád na croissanty.

You may also like