Pārskats par Ēģiptes ģeogrāfijas, vēstures un mūsdienu politikas

Posted on

Pārskats par Ēģiptes ģeogrāfijas, vēstures un mūsdienu politikas

Bieži uzskatīts dārgakmens Ziemeļāfrikā kronis, Ēģipte ir populārs galamērķis vēstures mīļotāji, dabas mīļotājiem un piedzīvojumu meklētājiem. Tā ir mājvieta daži no pasaules atpazīstamākajiem apskates vietām, tostarp Lielā piramīda pie Giza, vienīgais pārdzīvojušais locekļa septiņi pasaules brīnumi. Lai iegūtu vislabāko no jūsu apmeklējumu, atsvaidzināt savas zināšanas par valsts ģeogrāfiju un vēsturi, pirms jūs iet.

Kur ir Ēģipte?

Ēģipte aizņem ziemeļaustrumu stūrī Ziemeļāfrikā. Tā robežojas ar Lībiju uz rietumiem, ar Sudānas dienvidos un Vidusjūras uz ziemeļiem. Uz austrumiem valsts robežojas ar Sarkano jūru, un ir atdalīta no Ēģiptes Sinajas pussalas Suecas kanālu. Sinai Peninsula akcijas robežojas ar Izraēlu un Gazas joslā.

Ēģiptes Ģeogrāfija

Ēģipte ir kopējais sauszeme ir 384,345 kvadrātjūdžu / 995,450 kvadrātkilometru, padarot to vairāk nekā astoņas reizes lielāka par Ohio, un vairāk nekā trīs reizes lielāka par New Mexico. Tas ir karsts, sauss valsts, ar neauglīgos tuksneša klimats ka rezultātus apdeguma vasarām un mērenām ziemām. Ēģiptes zemākais punkts ir Kataras Depresija A Sinkhole ar dziļumu -436 pēdas / -133 m, bet tās augstākais pacēlums ir 8625 pēdu / 2629 metru virsotne Mount Catherine.

Valsts galvenais ūdens avots ir River Nile. Plūstot ziemeļiem caur 11 Āfrikas valstīs, Nīlas pasākumi 4,358 jūdzes / 6,853 kilometru garumā, un tiek uzskatīts par garāko upi pasaulē. Ēģiptē, auglīga Nīlas delta ir atbildīga par lielāko daļu valsts lauksaimniecības produkciju. Tālu dienvidos meliem Lake Nasser, viens no planētas lielākajām mākslīgajām ezeriem. Tā ir kopējā platība ir 2,030 kvadrātjūdzes / 5,357 kvadrātkilometru, un radīja plūdi izraisīja būvniecības Aswan Dam.

Sinai Peninsula

Uz ziemeļaustrumiem no valsts atrodas Sinajas pussalas, trīsstūrveida posms tuksnesī, ka tilti plaisa starp Ziemeļāfriku un Dienvidrietumu Āzijā. Ēģipte arī kontrolē Suecas kanālu, kas veido jūras saikni starp Vidusjūru un Sarkano jūru, ļaujot sākot ieplūst Indijas okeānā. Ēģiptes lielumu, stratēģiskā atrašanās vieta un tuvums Izraēlu un Gazas joslā nodot tautu priekšgalā Tuvo Austrumu ģeopolitikas.

Ancient History

Pierādījumi par apdzīvošanai Ēģiptē aizsākās 10. gadu tūkstotī pirms mūsu ēras. Senā Ēģipte kļuva vienota valstība apmēram 3150 BC, un valdīja virkne secīgu dinastiju gandrīz 3000 gadus. Šis periods ir piramīdas un faraonu tika noteikts tās ievērojamo kultūru, ar lielākajiem sasniegumiem tādās jomās kā reliģijas, mākslas, arhitektūras un valodu. Ēģiptes kultūras bagātība noteica ar neticami bagātību, kas balstīta uz lauksaimniecību un tirdzniecību, ko atvieglo auglības Nīlas ielejā.

No 669 BC gada, dinastiju Vecās un jaunās karaļvalstij sabruka zem uzbrukums ārvalstu iebrukumiem. Ēģipte iekaroja savukārt pēc Mesopotamians, persiešiem, un 332 BC, Aleksandra Lielā Maķedonijas. Valsts joprojām ir daļa no Maķedonijas impērijas līdz 31 BC, kad tas nonāca romiešu noteikums. Ar 4.gadsimtā AD, kristietības izplatību visā Romas impērijā bija novedusi uz nomaiņu tradicionālo ēģiptiešu reliģiju – līdz Musulmaņu arābi iekaroja valsti 642 AD.

Viduslaikiem līdz 20. gadsimtam

Arābu valdnieki turpināja valdīt Ēģipti līdz brīdim, kad tā tika iesūcas Osmaņu impērijas in 1517. Tur sekoja laiku vājināt ekonomiku, mēris un bads, kas savukārt pavēra ceļu uz trīs gadsimtus konflikta kontroli pār valstī – tostarp īsi veiksmīgu invāziju Napoleona Franciju. Napoleons bija spiests pamest Ēģipti ar Lielbritānijas un Osmaņu turki, radot vakuumu, kas ļāva Osmaņu albāņu komandieris Muhameds Ali Pasha izveidot dinastija, kas turpinās valdīt pār Ēģipti līdz 1952..

1869. gadā Suecas kanāls tika pabeigta pēc 10 gadiem būvniecībā. Projekts gandrīz bankrotēt Ēģiptē, un apjomu no parādiem Eiropas valstīm atvēra durvis britu pārņemšanu 1882. gadā 1914. gadā, Ēģipte tika izveidota kā britu protektorāts. Astoņus gadus vēlāk, valsts atguva nominālo neatkarību saskaņā ar karaļa Fuad I; Tomēr, politiskās un reliģiskās konfliktu Tuvajos Austrumos, sekojot pasaules kara noveda pie militārā apvērsuma 1952., un pēc tam izveidojot Ēģiptes republikas. 1956.gadā prezidenta Nasser lēmums nacionalizēt Suecas kanālu noveda pie Suecas krīze konflikts, kurā Ēģipte iekaroja Izraēlu, Francijā un Lielbritānijā, bet galu galā parādījās triumfējošs.

Ēģiptes Modern Politics

Kopš 1952. gada revolūcijas, Ēģipte ir piedzīvojusi laiku ekonomiskās, reliģiskās un politiskās nestabilitātes laikā. 2011. valdonīgi prezidents Hosni Mubarak bija spiests atkāpties no amata pēc tam, kad 30 gadus pie varas ar virkni darba streiki un vardarbīgus protestus, kas galu galā izraisīja valdībā tiek nodots Ēģiptes militāro. 2012. gadā, Musulmaņu brālība parlamentārietis Mohameds Morsī uzvarēja prezidenta vēlēšanās, bet viņa noteikums bija īslaicīgs; 2013. gadā viņš bija ousted ar armijas pēc tālākas konflikta starp valdības un anti-Musulmaņu brālības protestētāju.

Jaunā konstitūcija tika apstiprināta 2014. gada sākumā, un drīz pēc tam pašreizējais prezidents Abdel Fattah el-Sisi tika ievēlēts. Kopš tā laika, Ēģiptes politiskā situācija ir stabilizējusies, lai gan valsts ir cietusi notikušajiem teroristu uzbrukumiem, ko veic grupas, piemēram, Daesh-Sinai (agrāk pazīstama kā ISIL vai ISIS). Jaunākajā no tām ietver incidents 2017. gada novembrī, kad 300 civiliedzīvotāji tika nogalināti godinot pie North Sinai mošeja; un 2018. gada novembrī, kad gunmen uzbruka ar autobusu no koptu kristiešu Minya provincē, nogalinot septiņus cilvēkus.

Drošības tūristiem Ēģiptē

Tā rezultātā palielinās teroristu aktivitātes un politiskā nestabilitāte, tūrisms sasniedza visu laiku zema 2015. gadā, bet ir sākusi atgūt pēdējo četru gadu laikā. ASV Valsts departamenta ceļojumu konsultāciju rindās Ēģipti kā 2. līmeņa valstī, kas nozīmē, ka tūristi ir vingrinājums paaugstinātu līmeni piesardzīgi. Tomēr gan ASV un Apvienotās Karalistes valdības uzskata, ka valsts populārākajiem tūrisma galamērķiem, lai būtu droši, ieskaitot Kairu, Luksoru, Abu Simbel, Hurghada, Marsa Alam un Šarmelšeihā. Pārbaudiet jaunāko informāciju pirms rezervēšanas jūsu ceļojumu.