Pekný Carnival Sprievodca najlepší karneval vo Francúzsku

Posted on

Pekný Carnival Sprievodca najlepší karneval vo Francúzsku

Pekný karneval je jedným z najstarších karnevalov na svete. Z pohanských a skromných začiatkov už v 13. storočí, sa stala slávnou, ročná 12-dňový stranou. To beží v rôznych dňoch (žiadne sprievody na pondelok napr.) Mestá Nice prepukne s prehliadky plavákov, pouličných akcií a stánky a vrcholí Mardi Gras v posledný deň. Najväčšia zima akcie na francúzskej Riviére, je teraz priťahuje 1 milión návštevníkov ročne.

prehliadky

To všetko začína s veľkolepú prehliadku asi 20 plavákov, ktoré robia ich cestu preplnenými ulicami. V čele je karneval kráľ vo svojom Corso Carnavalesque (karnevalový sprievod).

Približne 20 plaváky mať tému roka za použitia asi 50 obrích bábok (zvanej Großes Tetes, alebo veľké hlavy). Zhotovenie papierová hmota postavy je umelecké dielo samo o sebe, za využitie stáročné techniky zahŕňajúce vrstvy papiera prilepené jeden po druhom vnútri špeciálne formy. Po vytvorení postavy, oni sú maľované odborným remeselníci. Nakoniec kostýmy obliekať charaktery sú, čím viac, tým lepšie okázalý. Umiestnené na plavákoch, monštrá vážiaci cez 2 tony a 7 metrov dlhý, 2 metre široký a 8 až 12 metrov vysoké, postavy v pohybe a tkanie ako pláva dopredu.

V noci, to je mimoriadny pohľad.

The Battle of Flowers

Svetoznáma Bataille de Fleurs sa koná na rôznych termínoch počas karnevalu. Boje sa začali v roku 1856, konkrétne s cieľom baviť zahraničných návštevníkov, ktorí začínajú sa hrnú do južného Francúzska. V súčasnej dobe, dvaja ľudia na každom plaváku hodiť asi 20 kilogramov mimózy a rezaných kvetov do davu, zatiaľ čo oni robia ich cestu pozdĺž promenády vedľa azúrovo modré more Stredozemného mora. V priebehu festivalu, okolo sa používajú 100,000 čerstvé rezané kvety, 80% z nich miestnej produkcie.

Nakoniec plaváky dorazí na miesto Massena.

Pre dosiahnutie najlepšieho pohľadu tohto parfému plnené, pestré fantastická, kúpiť si lístok na miesto v hľadisku alebo na určenom stojace území pozdĺž cesty.

Ulice sú plné deň a noc s stánky dary, provensálske položky, levanduľa, pestrofarebné textílie a jedlo. Je to opojný festival a ten, ktorý je navrhnutý tak, aby si myslíte, že zima je za vami a jarné sezóna začína tu na francúzskej Riviére. Na poslednú noc, Kráľ Carnival je spálené. Potom je tu nádherný obrovský ohňostroj hudby cez Baie des Anges, týčiaci ohňostroj odráža v Stredomorí.

Nice je len jedným z mnohých karnevalov vo Francúzsku, ale je to jeden z najlepších a najviac dobre známy.

pôvod karnevalu

Prvá zmienka sa datuje do roku 1294, kedy Charles d’Anjou, Count of Provence, poznamenal: “Niektorí radostné dni karnevalu” na návšteve, ktorú práve z Nice. Predpokladá sa, že slovo “Carnival” pochádza z carne Leváre (preč s mäsom). Bola to posledná šanca pre bohatých pokrmy a prebytok pred pôstny a jeho štyridsať dní pôstu. Carnival bola divoká a opustená, ktoré ponúkajú možnosť zamaskovať svoju identitu fantastické masky a užiť si potešenie zakázané katolíckou cirkvou po zvyšok roka.

Po stáročia to bol súkromný, nie verejná akcia, s loptičkami vo veľkom prostredí, ktoré navštevujú bohaté Aristos a ich priateľov, skôr než pouličné zábavy. V roku 1830 sa konala prvá sprievod; v roku 1876 ako prvý Flower Prehliadky sa konali. Sadrové konfety sa objavil v roku 1892 (to trvalo až do posledných bojov v roku 1955, ktoré muselo byť nepríjemné), a v roku 1921 bola prvá elektrická svetla nainštalovaný rozsvietiť nočné aktivity. Bolo to každoročná udalosť od roku 1924.

Kráľ karnevalu vždy hrala neoddeliteľnou úlohu v rámci festivalu, ale získal len druhé oficiálny názov od roku 1990. Od tej doby, on rozlične bol kráľ kina, umenia 20. storočia a viac napodiv kráľa z vyšinutého klímy (2005) a kráľ netopierov, mačky, potkany a ďalšie legendárne Creatures (2008).

praktické informácie

Získanie Vstupenky na Pekný karneval Akcie
Mnoho z diania okolo Pekné Carnaval sú zadarmo, ale tam sú poplatky za sprievody a to stojí za to získať čo najlepší výhľad. Vstupenky sa pohybujú od 10 euro stojí 25 eur na sediacich stánkoch.

Vstupenky z Billetterie Office du Tourisme a kongresového paláca
Z 5 Promenade des Anglais
Tel.: 00 33 (0) 8 92 70 74 07
Cestovná kancelária webových stránok
otvorené denne 9 am.-5: 30pm.

rezervovať on-line