Peší výlet Piazza Navona v Ríme

Posted on

 Peší výlet Piazza Navona v Ríme
Pôvodne postavená ako štadióne v prvom storočí pre atletické súťaže a chariot preteky, Piazza Navona je lemovaná po kaviarňach a barokových palácov a je domovom troch bohatej fontán. To bolo vyložené v 15. storočí na troskách štadióne. Od roku 1650 až do konca 19. storočia bolo námestí niekedy zaplavená v lete a použité pre vodné hry a predstavil námorné bitky. Na námestí si stále zachováva svoj oválny tvar. Obelisk na vzdialenejšom konci snímke pochádza z Egypta a bol pôvodne v cirkuse Maxentius , ale neskôr sa sťahoval do Piazza Navona .

Moderné námestia je živým miestom, miestom, kde sa obe miestni obyvatelia a turisti radi servítky. Umelcov zhromaždiť na námestí maľovať a existuje mnoho zabávači a predajcovia predávajú suveníry. V noci na námestí je plné ľudí, ale ak chcete skutočne oceniť krásu samotného námestia, to je najlepšie ísť skoro ráno, aby sa zabránilo davy.

Four Rivers Fountain – Fontána štyroch riek

iazza Navona sa točí okolo troch bohaté studne. Centrálne fontána, Fontána štyroch riek , Four Rivers Fountain, je považovaný za najzložitejšie zo všetkých fontán v Ríme. To bolo vytvorené Bernini v ranom 1650s a bol tak drahý, že daň z chleba bola zvýšená za účelom pokrytia jeho vysokú cenu. Predstavuje štyri rieky: Dunaj, Ganga, Níl a Rio de la Plata, každý identifikovateľný flóry a fauny.

Sant’Angese v Agony Church

Sant'Angese v Agony Church

Tvárou v tvár Fontana Dei Fiumi sa Sant’Angese v Agon kostola na námestí Piazza Navona bol navrhnutý Borromini, súper Berniniho. Jeden príbeh hovorí, že Bernini navrhol Nílu a Plata sochy na fontáne riek s rukami tienenie svoje oči pred škaredosťou kostola. Potom Borromini pridal sochu svätej Anežky na priečelí kostola, díval sa mimo námestí tak, aby nebola vidieť fontány na námestí. V skutočnosti, Bernini dokončil svoju fontánu dva roky pred prácou na fasáde kostola, ale to je zaujímavý výklad sochy!

Fontana del Moro – fontána Moor

 Fontana del Moro - fontána Moor

Pokračovanie na južnom konci námestia Piazza Navona nájdeme Fontana del Moro , navrhnutý Giacomo della Porta a postavený v 1575. Fontána má sochy štyroch Triton a panva je vyrobená zo špeciálneho antické ruže mramoru. V roku 1654, Bernini vyrezávané ústrednú postavu, svalnatý Triton koni delfína, ktorý sa podobá “Moor”. To znamená, že fontána sa nazýva Fontána Moor. Pri rekonštrukcii v roku 1874, pôvodný sochy boli presunuté do Villa Borghese a náhradné kópie boli vykonané a sú stále na fontány.

Jesť Tartufo Piazza Navona

Aj keď sedí pri vonkajšom stole v kaviarni na námestí je nákladný sa Tre Scalini na Piazza Navona je miesto k jedlu slávnu Tartufo dezert, bohatý ručné čokoládová zmrzlina roll. Je to stojí za to utrácať, ak budete mať svoj čas jesť a môžete si užívať v scéne. Takže len myslieť na to ako cenu za nejakú veľkú vonkajšie zábavy. Môžete tiež získať Tartufo ísť, ak si prajete, za polovičnú cenu.