Skip to main content

Phuket Vejetaryen Festivali

Tayland’da Dokuz İmparator Tanrılar Festivali için bir rehber

Phuket Vejetaryen Festivali
Ayrıca Dokuz İmparator Tanrılar Festivali ya Kin Jay Festivali olarak da bilinen, Phuket Vejetaryen Festivali Güneydoğu Asya’da Tayland ve çevresindeki Çin toplumu tarafından öncelikle kutlanan yıllık Taocu olaydır.

Dokuz gün boyunca Koşu, Phuket vejetaryen festivali Tayland’da en aşırı ve festivaller tuhaf birçok kişi tarafından kabul edilir. Sadece tatil için et pes Devotees, belirli bir kaç katılımcılar aslında kılıçlarıyla yanaklarını delici sıcak kömürler üzerinde ve bıçak bıçakların yapılan merdiven tırmanma şeklinde kendini yaralama pratik!

Bizim Büyükayı takımyıldızı artı iki görünmeyen yıldızlı oluşturan yedi yıldız kutlanan dokuz imparator tanrı olarak kabul edilir.

Phuket Vejetaryen Festivali ne bekleyin

Kasvetli bir tapınak deneyimi beklemeyin! Vejetaryen Festivali, canlı kaotik ve gürültülü. İlahi ve yangın kraker atma sırasında insan kalabalık alayı etrafında oluşturur; Bir aslan dans kalabalığın arasından örgüleri. Katılımcılar ise beyaz giymek mah şarkı – ayrıntılı kostüm giymek ve vücutlarını delip – vücutlarını girmek için tanrılara sormak mest adanmışları.

Seçilen mah şarkı – her zaman evli olmayan kadın ve erkek – büyük mızraklar için kanca kadar her yüzlerini delmek bir destek ekibinin yardımıyla; bıçak yataklar üzerinde sıcak kömürlerin veya yalan üzerine bazı yürüyüş. Tüm mah şarkı iddiası biraz ağrı hissetmek ve birkaç kalıntı korkuturuz var!

kalabalık dağılmamıştır ve turuncu kağıt ve bez parçaları iyi şans içindir.

Festival kuralları

Devoteeler beyaz giymek ve saf düşünceler tutmaları bekleniyor; onlar et, seks, alkol, uyarıcılar ve sarımsak gibi güçlü gıdalar vazgeçmek. Turistler alayı katılmak ve fotoğraf çekmek için davet edilir. Vejetaryen Festivali tuhaf bir karnaval gibi görünebilir rağmen, hala dindar bir olaydır; saygı göstermek ve yoldan çekil

yas ve hamile veya adet gören kadınlarda İnsanlar törenlerine katılmak gerekiyordu değildir.

Vejeteryan yemeği

Birçok turist sadece aşırı piercing görmek ilgilenirken, mükemmel vejetaryen gıda herkes tarafından yiyebilirsiniz. Katılan restoranlar ve gıda tezgahları kırmızı Çinli yazı ile sarı bayrak uçar.  Ünlü Tay makarna yemekleri sürümleri et veya balık sosu olmadan hazırlanmıştır.

Hatta yumurta ve süt ürünleri festival sırasında kullanılmaz – festivalde bulunan vejetaryen yemek gibi domuz eti ve tavuk gibi et ürünleri aynı görünüyor, ancak, gerisi o vegan güvence verdi. Özel bakım yiyecek aynı doku ve onlar taklit et görünüşe vermek alınır.

Dokuz İmparator Tanrılar Festivali Tarihçesi

Birçok antik festivallerde olduğu gibi, insanlar Dokuz İmparatoru Tanrılar Festivali’nin kökeni hakkında katılmıyorum. Bir teoriye festivali 1825’te etrafında bir aktör tarafından Çin’den Phuket getirildi belirtiyor.

Dokuz İmparator Tanrılar Festivali Çin’de görülmektedir, ancak, piercing ve kendini sakatlama Tayland özeldir. Bazı piercing yıllık Hint Thaipusam festival sırasında gerçekleştirilir benzer eylemlere etkilenmişlerdir düşündürmektedir.

Nerede Phuket Vejetaryen Festivali Deneyimi

Vejetaryen Festivali Bangkok, Chiang Mai ve hatta Kuala Lumpur’da bir ölçüde kutlanır; Ancak Puket -% 35 civarında bir Çinli nüfusa sahiptir – entranced devoteeler vücutlarını delmek ve öz yaralama kahramanlık yapmak görmek için yerdir.

törenleri tanık için Phuket önemli türbelerin Sadece birkaçı: Jui Tui, Bang Niew, Phut Çene, Cherng Talay ve Kathu.

Şenlikler kutlama boyunca çeşitli tapınakları arasında hareket; etkinlik çizelgesi toplayıp doğru zamanda doğru yerde olmak için gereklidir.

Resmi ziyaret Phuket Vejetaryen Festivali etkinlikleri programı için web sitesi.

Ne zaman Festivali görmek için

tarih her yıl değiştirmek böylece Phuket Vejetaryen Festivali, Çin ay takvimine dokuzuncu ayın ilk gününde başlar. Tipik festivali eylül sonuna yakın, sonbaharda düzenlenen ve Ekim başlıyor.

Tören gökyüzüne ev tanrıları göndermek için bir veda çılgınlık haline gelir olarak günün – veya son – Dokuz İmparatoru Tanrılar Festivali’nin zirve dokuzuncu üzerindedir.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *