Phuket Wegetariańska Festival

Posted on

Przewodnik Nine cesarz Gods Festiwal w Tajlandii

Phuket Wegetariańska Festival
Również znany jako Nine cesarz Gods Festiwalu lub Kin Jay Festival, Phuket Wegetariańska Festival jest corocznym wydarzeniem taoistycznych obchodzone głównie przez społeczności chińskiej w Tajlandii i wokół Azji Południowo-Wschodniej.

Uruchomiony przez dziewięć dni, wegetariański festiwal w Phuket jest uważana przez wielu za najbardziej skrajne i dziwaczne festiwali w Tajlandii. Wielbiciele nie tylko zrezygnować z mięsa na święta, kilka wybranych uczestnicy faktycznie ćwiczyć samodzielne okaleczenia w postaci przebijając swoje policzki miecze, chodzenie po rozżarzonych węglach, a wspinaczka drabiny wykonane z ostrzy noży!

Siedem gwiazd tworzące naszą Wielka Niedźwiedzica konstelacji oraz dwóch niewidzialnych gwiazd są uważane za dziewięć bogowie cesarskich obchodzony.

Czego można się spodziewać na Phuket wegetariańskie Festiwal

Nie należy liczyć na ponury doświadczenie świątyni! Festiwal Wegetariański jest żywy, chaotyczny, i głośno. Tłum ludzi, tworząc wokół procesji intonując i rzucając petardy; taniec lwa tka przez tłum. Uczestnicy nosić białe natomiast piosenki mah – The oczarowana wielbicieli, którzy proszą bogów, aby wprowadzić swoje ciała – nosić wymyślne kostiumy i przebijają swoje ciała.

Wybrany utwór mah – zawsze nieżonaci mężczyźni i kobiety – przebić twarze wszystko z haczykami do dużych ości przy pomocy zespołu wsparcia; niektóre spacer po rozżarzonych węglach lub leżeć na łóżkach noży. Wszystko mah piosenka roszczenie odczuwać niewielki ból i niewielu ma resztkową straszenia!

Kawałki pomarańczowego papieru i tkaniny są rozproszone w całym tłumie są na szczęście.

Zasady Festiwalu

Oczekuje się, że wielbiciele nosić białe i zachować czyste myśli; dają się mięso, seks, alkohol, używki i silne żywności, takich jak czosnek. Turyści są zapraszani do udziału w procesji i sfotografować. Choć Festiwal Wegetariańska może wydawać się dziwaczne karnawału, nadal jest to wydarzenie głęboko religijne; okazywać szacunek i pozostać na uboczu!

Ludzie w żałobie i miesiączkujących kobiet w ciąży lub nie mają udziału w ceremonii.

Jedzenie wegetariańskie

Choć wielu turystów po prostu uczestniczyć zobaczyć ekstremalne piercing, doskonałe wegetariańskie jedzenie serwowane są przez wszystkich. Uczestniczące restauracji i straganów latać żółtą flagę z czerwonym napisem chińskim.  Wersje znanych tajskich dań makaronowych są przygotowane bez mięsa lub sosu rybnego.

Wegetariańskie jedzenie znaleźć na festiwalu wygląda identycznie do produktów mięsnych, takich jak wieprzowiny i kurczaka, jednak pewni, że jest weganinem – nawet jaja i produkty mleczne nie są wykorzystywane podczas festiwalu. Szczególną uwagę aby dać jedzenie taką samą strukturę i pozory mięs ich naśladują.

Historia Nine cesarz Gods Festival

Podobnie jak w wielu dawnych festiwali, ludzie nie zgadzają się o pochodzeniu z dziewięciu Gods cesarz Festival. Jedna z teorii mówi, że festiwal został przywieziony do Phuket z Chin przez trupę aktorów całym 1825 roku.

Dziewięciu Bogów Cesarz Festiwal obserwuje się w Chinach, jednak piercing i samo okaleczenia są unikatowe w Tajlandii. Niektórzy sugerują, że piercing byli pod wpływem podobnych aktów, które są wykonywane podczas corocznego festiwalu Thaipusam Indian.

Gdzie doświadczyć Phuket wegetariańskie Festiwal

Wegetariański Festival obchodzony jest w pewnym stopniu w Bangkoku, Chiang Mai, a nawet Kuala Lumpur; Jednak Phuket – który ma chińską populację około 35% – jest to miejsce, aby zobaczyć oczarowana wielbiciele przebijają swoje ciała i wykonywać wyczyny samo okaleczenia.

Tylko kilka z najważniejszych sanktuariów w Phuket do świadkami uroczystości są: Jui Tui, Bang Niew Phut szczęki, Cherng Talay i Kathu.

Uroczystości poruszać się pomiędzy różnymi świątyń w całej celebracji; dowieziono kalendarz imprez jest niezbędna do bycia w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

Odwiedź oficjalną Phuket Wegetariańska Festival stronie internetowej harmonogram wydarzeń.

Kiedy Zobacz Festival

Phuket Wegetariańska Festiwal rozpoczyna się w pierwszym dniu w dziewiątym miesiącu chińskiego kalendarza księżycowego, więc terminy zmienić rocznie. Zazwyczaj Festiwal odbywa się jesienią, pod koniec września i na początku października.

Szczyt Nine cesarz Gods Festiwalu znajduje się na dziewiątym – lub ostatniego dnia – jak ceremonia staje się szał pożegnalny do wysyłania bogom domu do nieba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *