Skip to main content

Picie w Tajlandii: lokalne napoje alkoholowe i etykiety

 Picie w Tajlandii: lokalne napoje alkoholowe i etykiety
Picie w Tajlandii jest zazwyczaj lekkim okazja pełne śmiechu, jedzenia i przyjaznych gestów.

Nic więc dziwnego, par tajskie piwo bardzo dobrze z pikantnych potraw i tropikalnej wilgotności; miejscowy rum jest obchodzony przez mieszkańców Tajlandii i budżet podróżnych, którzy cenią sobie cenę.

Picie sesje w Tajlandii są z pewnością Sanuk (zabawa), ale często iść późnym być przygotowany i wie, jak przeżyć!

Picie Thai Way

Zamiast zamawiania indywidualnych koktajli, grup Thais często wolą zamówić butelkę spirytusu udostępnić. A wiadro z lodem i kilka opcjonalnych miksery są następnie uporządkowane i położył na stole. Popularne miksery są woda gazowana i colę lub Sprite. Pracownicy zastąpi wiadro lodu kilka razy, ponieważ topi się przez cały wieczór. Lód jest jeszcze dodana do szklanki piwa do zwalczania gorący, lepki pogodę.

Wskazówka: Umieszczenie lodu na szybie, gdy każdy pierwszy podręczny jest bardzo miły gest.

Poprzez picie wspólnotowo, każda osoba może kontrolować moc i smak ich własny mieszane koktajle, dlatego unikanie ewentualnych strat na twarz scenariuszy.

Etykieta picia

Picie etykiety w Tajlandii jest mniej sztywny niż w Chinach czy Japonii, ale pewne zasady dotyczące statusu i „twarzy dając” mają zastosowania.

Wylewanie drinka dla kogoś innego to miły gest; wykańczać kieliszki ludzi wokół ciebie, jeśli wypełnić własną rękę. Szanse są, jeśli ktoś przy stole nie dostać się do niego, personel baru lub restauracji nadal będzie wykańczać Twój napój za każdym razem spada poniżej połowy-nie drenażu szkła, chyba że chcesz dolewki!

Jeśli znajdziesz się gościem honorowym, prawdopodobnie należy się spodziewać, aby usiąść na środku stołu, a nie na głowie. Gościem honorowym jest także zazwyczaj oczekuje się dać toast w pewnym momencie. Grzanki są często podawane w sesji do picia, nie tylko na początku.

Kiedy szczęk szklanek z kimś, wiek i status wziąć pod uwagę. Jeśli ktoś jest twój starszy lub wyższy status, wstrzymaj szkło nieznacznie niższa i brzęk mało ich.

Jak Powiedz Cheers

Najprostszym sposobem na tosty i powiedzieć „na zdrowie” w Tajlandii jest po prostu podnieść szklankę (ale nie za wysoko) i oferują uśmiechniętą gaow Chone (dotyk okularów).

Istnieje kilka sposobów, aby powiedzieć, okrzyki w Thai. Ta lista jest transliteracji z grubsza sposób są one wymawiane:

 • Chone gaow (dotykowe szklanki): Jeśli ktoś chce wznieść toast, będą czasami po prostu krzyczeć Chone! tak, że wszyscy przy stole będzie podnieść szklankę.
 • Mote gaow (pusty szkło / Bottoms Up)
 • Chok Dee (powodzenia)
 • Chai Yo (wygrana, sukces, wiele różnych znaczeń w zależności od kontekstu)

Inne rzeczy wiedzieć

 • W 2006 ustawowy wiek pitnej w Tajlandii został zwiększony z 18 do 20 lat życia. Bary rzadko, jeśli w ogóle, należy sprawdzić identyfikatory dla turystów.
 • Druggings zdarzają się w Tajlandii, szczególnie z napojami wiadra. Bądź ostrożny o przyjmowanie napojów od nieznajomych lub pozostawiając drinka bez opieki na stole. Personel w „Girlie” bary były znane leku i mężczyzn rob zachodnich.
 • Chyba pisał (fosa wokół Starego Miasta w Chiang Mai jest jednym chlubnym wyjątkiem), można legalnie nosić otwartą pić na ulicy w większości miejsc w całej Tajlandii.
 • Szklane butelki piwa mają niewielki zwrot depozytu w Tajlandii, co skłoniło ludzi do obejść zbierając je do recyklingu. Po zakończeniu zostawić butelkę w barze lub umieścić go obok kosza na śmieci, gdzie ktoś zainteresowany mogę go znaleźć.

piwo

Blada, średnia treściwość piwa są oczywistym wyborem dla zrównoważenia oparzenie od tych pokazowo pikantnych dań z makaronem. Lagers to nazwa gry w Tajlandii, a tam są trzy bardzo popularne lokalne wybory:

 • Singha: najstarsza piwo Tajlandii jest wymawiane jako „Śpiewaj” -the nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa dla lwa. Ze standardowym 5% ABV, Singha jest zwykle najdroższy lokalna wybór piwa.
 • Leo: To nie przypadek, że producent Singha jako „Lion” piwo Tajlandii, również sprawia, że piwo o nazwie Leo. Leo jest tańsze piwo z tego samego browaru i posiada ABV 5%.
 • Chang: The Go-to piwo dla turystow w Tajlandii, Chang jest zazwyczaj nieco tańsza i ma trochę więcej gryzienia zarówno w alkoholu i smaku niż jego konkurencji. Chang klasyczny, oryginalny lager o 6,4% ABV, kiedyś podobno mają problemy jakości kontroli. Chang (wymawiane: „Chahng”) oznacza słonia w Tajlandii, co skłoniło turystów obawiać strasznych „Changover”, że czuje się jak słoń stojący na jednej głowie.

Popularność Chang klasycznym następuje przez Chang Export ABV (5%), Chang ABV robocze (5%) i Chang ABV lekkiego (4,2%). Wiele innych piw są albo parzona lub łatwo dostępne w Tajlandii, zwłaszcza Heineken, Carlsberg, San Miguel i Tiger. Piwo jest często pijani lodem.

Łyżka Napoje

Thai wiadra rozpoczął jako sposób dla turystow nosić dużo alkoholu podczas imprez wyspiarskich, takich jak Full Moon Party, ale są one teraz obchodzony w całej Azji Południowo-Wschodniej.

Znajdziesz te kolorowe, plastikowe wiadra piasku wypełnionych alkoholem i garść słomek (przypuszczalnie dzielenia) z Vang Vieng w Laosie na Wyspy Perhentian w Malezji. Plastikowe wiadro napoje można prawie nigdzie wzdłuż Banana Pancake Trail gdzie turyści lubią partii.

Ideą napojów kubełkowych jest dźwięk: stół Najpierw może dzielić jeden, każdy biorąc słomę i towarzyskich przychodzi łatwo zwłaszcza jak serce-revving lokalny Redbull zaczyna działać jego magię. Z dużą ilością alkoholu maskowany przez słodkie mikserów i kofeiny, wielu podróżnych znalazły się na własnej skórze, że wiadra mają być dzielone niż spożywane w pojedynkę.

Oryginalny napój Thai czerpaka składała się z całej małej butelce (300 ml) Sangsom lub innego miejscowego rumu, Thai Redbull i coli. Teraz, napoje kubełkowe dostępne z dowolnej kombinacji duchów i miksery są.

W miejscach takich jak Khao San Road w Bangkoku, ceny wiadra ciągle coraz tańsze, czasami US $ 5 lub mniej! Nieuchronnie te oferty, które wydają się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe w rzeczywistości; wiadra często okazują się być więcej cukru i kofeiny niż alkohol.

Thai Redbull

Redbull pochodzi z Tajlandii; miejscowy rzeczy sprzedawane w małych szklanych butelkach jest podobno być silniejsze i bardziej skuteczne niż Redbull sprzedawany z puszek na Zachodzie. Thai Redbull robi zawierać inną formułę, ma większą zawartość kofeiny i ma słodszy smak. W przeciwieństwie Redbull sprzedawane w krajach zachodnich, tajski Redbull nie jest gazowana.

Bez gazowania, te kompaktowe, butelki szklane Redbull są niezwykle łatwe w dół w jednym haustem, ale być świadoma tego, jak wiele można spożywać! Shark i M150 są konkurencyjne napoje energetyczne, które czasami są podstawione przez Redbull.

twarde Spirits

Lokalny duch z wyboru jest Sangsom, popularny rum, z 40% ABV. Chociaż Sangsom jest często określany jako whisky, to warzone z trzciny cukrowej i dojrzewa w dębowych beczkach, kwalifikując go jako rumu.

Hong Thong i Mekhong są dwa inne popularne brązowe duchy, które są tańsze oferty od Thai Beverage, twórcy Sangsom.

Lokalny Moonshine

Prawie każdy ma miejsce w Azji tanie, lokalne whisky wyprodukowaną z fermentacji ryżu i Tajlandii jest niesławny.

Popularny wśród mieszkańców i każdego, kto ceni sobie tani napój, Lao Khao wykonana jest ze sfermentowanych lepki ryż. Siłę działania zależy od tego, kto je popełnił. Komercyjnie odmian butelkowane są dostępne, ale wiele wsi wymyślać własnych browarów. Miejscowi często oglądać na Farangs (obcokrajowca) walkę obsłużyć strzał Lao Khao!

Alkohol Sprzedaż w Tajlandii

Z jednym z najwyższych problemów picia i jazdy na świecie, Tajlandia kładzie coraz większy nacisk na sprzedaży alkoholu i odpowiedzialności w całym kraju. Poszczególne prowincje takie jak Chiang Mai zintensyfikowały ograniczeń na górze wymogów krajowych. W 2006 roku, w wieku do picia prawny został podwyższony do 20 lat, jednym z najbardziej restrykcyjnych w regionie.

Czasy Bar zamykające są ustawione na północy w wielu miejscach w całej Tajlandii, choć wykonanie często zależy od kaprysu barze i jeśli jakieś „grzywny” wypłacane są w ciągu do miejscowej policji, że noc.

Minimarts takie jak 7-Eleven są dozwolone tylko sprzedawać alkohol legalnie od 11 rano do 2 po południu i wtedy od 5 pm do północy. minimarts firmowych i sklepów spożywczych ściśle przylegają do tych oficjalnych godzin, jednak niezależnie posiadanych sklepów i sprzedawców zwykle nadal spokojnie sprzedawać alkohol.

sprzedaży alkoholu są zabronione podczas wyborów prowincjonalnych i narodowych, świąt buddyjskich, i niektóre święta, takie jak króla urodziny. W tych czasach, tylko odważnych kilka barów i restauracji będzie sprzedawał alkohol. Dużo Buddyjskie święta występują przez cały rok, często zbiega się z pełnymi księżyców, co skłoniło daty Full Moon Party w Koh Phangan zostać zmienione przez dzień lub dwa.

Gdzie kupić wino

Nie znajdziesz wino na sprzedaż w wielu miejscach poza sklepów monopolowych w dużych miastach i mega wielkości supermarketów, które często zaspokajają zachodnich granicą. Duże sieci handlowe, takie jak bluzki, Rimping i Big C często mają największy wybór win importowanych.

Tajlandia ma trzy kwitnącej regionów winiarskich, które są powoli zyskuje międzynarodowe uznanie. Siam Winery znajduje się około godziny na południe od Bangkoku i słynie pływających winnic na delcie rzeki Chao Phraya. Wycieczki są dostępne w winnicach w Parku Narodowym Khao Yai, a scena wino rozwija się w północno-wschodnim narożniku Tajlandii w pobliżu granicy z Laosem.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *