Skip to main content

Pierwsze z Chiang Mai do Bangkoku – Wybór lotniczych, pociągów i autobusów nocy do Bangkoku

Pierwsze z Chiang Mai do Bangkoku - Wybór lotniczych, pociągów i autobusów nocy do Bangkoku
Ci mają zasadniczo cztery możliwości uzyskania z Chiang Mai do Bangkoku: autobus turystyczny, deluxe / autobus VIP, pociąg, i latają.

Idąc do Bangkoku przez lotu jest oczywistym wyborem, jeśli czas jest priorytetem; Promocje na tanie linie lotnicze można znaleźć. Ale jak podróż pisarz Paul Theroux bardzo wyraźnie, podróżowanie pociągiem jest szczególnym doświadczeniem. Lecąc będziesz przegapić widząc jakieś „prawdziwe” życie w Tajlandii, które można podziwiać tylko odbijając wzdłuż na podróż lądową.

Rezerwacja biletów do Bangkoku

Podobnie jak reszta przystanków turystycznych w Tajlandii, jest biuro podróży, co kilka kroków w Chiang Mai. Plus, hotele i pensjonaty chętnie zarezerwować bilety dla Ciebie. Prowizje dodanej rzadko zwiększyć ceny biletów więcej niż US $ 1-2.

Ceny nie są stałe w całym Chiang Mai. Zapytaj w kilku miejscach na pomysł, co uzasadniona cena powinna być. Jak wielu budżet podróżnych wiem z doświadczenia, dużych hoteli i biur podróży z siedzibą w widocznych miejscach (np blisko Tapae Gate) płacić wyższy czynsz i dlatego pobierać więcej niż mom-and-pop firm na backroads.

Biura podróży oferują minivan i autobus turystyczny z Chiang Mai do całego Tajlandii – nawet tak daleko, jak Luang Prabang, Laos, jeśli jesteś gotów do ukarania siebie w taki sposób. Autobus zazwyczaj zawiera zdjęcie pickup w cenie, jednak będziesz musiał dostać się do stacji podróżować pociągiem.

Rezerwacje biletów w Tajlandii nie są rejestrowane elektronicznie. Jeśli przegrasz swój bilet fizycznej, nie oczekuj, przedruk lub zwrotu!

Wskazówka: Prawie każdy autobus w Tajlandii twierdzi, że jest „VIP” – nie dodatkowo płacić za aktualizacje do VIP, będziesz najprawdopodobniej skończy się na tym samym autobusie, jak każdy inny. W najgorszym przypadku, może skończyć się z 12 godzin pijanych karaoke autobusowego wzdłuż drogi.

Podróżując w ruchliwych porach

Dokonując rezerwacji, biur podróży będzie zadzwonić do firmy dworca autobusowego lub w celu sprawdzenia dostępności. Pociągi, zwłaszcza te bardziej pożądane klasy, często sprzedają się dzień lub dwa wcześniej podczas męczącym sezonie Tajlandii .

Rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, w trakcie i bezpośrednio po wielkich festiwalach w Tajlandii . Zdarzenia takie jak Songkran i Loi Krathong powodować Chiang Mai puchnąć z podróżnych. Możesz nawet trzeba podjąć fazę księżyca pod uwagę – tak poważnie – jeśli podróżują do Surat Thani i wysp w Zatoce Tajlandii.

Loty z Chiang Mai do Bangkoku

Jeśli oszczędność czasu wydaje się być lepszym wyborem niż odbijając wzdłuż powoli drogą lądową, latanie jest korzystna opcja dla uzyskania z Chiang Mai do Bangkoku. Loty bezpośrednie wymagają jedynie około godziny w powietrzu, w przeciwieństwie do spędzenia nocy w autobusie lub pociągu.

Mnogość codziennych lotów między Chiang Mai i Bangkoku zachować taryf niższych niż oczekiwano, często nawet aż do dnia. Sprawdź u lokalnego przewoźnika Nok Air do wielkiej służby, lub poruszać się rękawicę online dodatek opłat zamówić u AirAsia. Loty kupione z wyprzedzeniem mogą być tak niskie, jak US $ 30!

Chiang Mai International Airport (kod lotniska: CNX) jest otwarta od 5 rano do północy z wielu codziennych lotów z powrotem do Bangkoku. Chiang Mai International Airport znajduje się tylko cztery mile na południowy zachód od Tapae Gate w Chiang Mai. Dojazd do lotniska zajmuje około 25 minut w zależności od natężenia ruchu.

Większość lotów z Chiang Mai do Bangkoku przybyć w „starej” Don Mueang Airport (DMK) zamiast nowszego, większego lotniska Suvarnabhumi (BKK) – planu.

Wskazówka: Karta kredytowa anulowane podczas podróży? Nie ma problemu. Można płacić za loty z gotówką w 7-Elevens całej Tajlandii.

Pociągi z Chiang Mai do Bangkoku

pociągi nocne są stosunkowo wygodne, jeśli nie bardziej interesujący, alternatywny do latania. Zabytki i krajobrazy po drodze zaoferowania zajrzeć za kurtynę turystycznego. Wagon restauracyjny sprzedaje żywność, napoje, przekąski, a jeśli masz szczęście, paliw atmosferę społeczną.

bilety pierwszej klasy na myśli dzielenie się dwie osoby nabrzeża i zlew z zupełnie obcego, jeśli podróżujesz sam. Wielu podróżnych budżetu zdecydować się na drugiej klasy pociągów sypialnych, które składają się z rzędami łóżek z zasłonami prywatności. Górne prycze są nieco tańsze niż niższe, jednak, są one trochę jak spanie w schowku w samolocie. Wysokie osoby nie będą w stanie wyciągnąć.

Chociaż rytmiczny click-clack pociągu biegunach przez pola ryżowe wiejskich wydaje się recepta na dobry sen, druga klasa nie jest bez problemów. Częste przystanki i zmiany samochodów robią dużo hałasu. Uczestnicy, którzy prowizję dołoży wszelkich starań, aby sprzedać ciepłe piwo i drogie jedzenie. Niektóre samochody mają bardzo zasilane klimatyzacja – być przygotowane z ciepłą odzież.

Dworzec kolejowy w Chiang Mai znajduje się na wschód od miasta na Charoen Mueang Road – przedłużenie Tha Pae Road, po drugiej stronie rzeki. Można zrobić własny sposób na tanie tuk-tuk do stacji do zakupu biletów lub zapłacić niewielką prowizję za pośrednictwem biura podróży, którzy będą wysłaniu kogoś do zbierania bilety dla Ciebie.

Wskazówka: Pociągi wypełnić szybko; należy starać się z wyprzedzeniem zarezerwować kilka dni w miarę możliwości lub nie mogą dostać swój pierwszy kilof klasie.

Autobusy turystyczne do Bangkoku

Większość turystów kończy się na tanie autobusy, zwane dalej „autobusów turystycznych”. Te piętrowych autobusów będzie Ci do Bangkoku na tanie, chociaż komfort i przestrzeń noga zazwyczaj nie są priorytetami.

Znajdziesz bilety autobusowe w cenie od 350 bahtów do 500 bahtów w zależności od agencji; autobusy są praktycznie takie same – więc rozejrzeć przed dokonaniem rezerwacji! Autobusy turystyczne zazwyczaj odstąpić około 6:30 pm i kończą się w Bangkoku na 7 rano. Kierowcy mają tendencję do zatrzymania tylko raz lub dwa razy w ciągu nocy. Przez resztę czasu, będziesz mieć do czynienia z małym pokładzie WC, często rzeczy koszmarów.

Cena biletu autobusowego zazwyczaj obejmuje odbiór z miejsca zakwaterowania. O ile nie zaznaczono inaczej, autobus kończy się przy Khao San Road w Bangkoku.

Ważna wskazówka: Kradzież na nocnych autobusach ma stale oszustwo w Tajlandii przez dekadę, w tym autobusów z Chiang Mai do Bangkoku. Asystent autobus wspina się do luku bagażowego podczas gdy pasażerowie śpią i przesiewa przez spakowane torby dla przedmiotów takich jak noże, latarki, ładowarki do telefonów, a nawet ochrony przeciwsłonecznej (jest drogie w Tajlandii)! Nigdy nie zostawiaj pieniędzy lub elektroniki w złożonej torby; nie będzie odkryć mały element brakuje aż dni później, gdy autobus jest dawno już minęły.

Deluxe i VIP Autobusy do Bangkoku

Chociaż prawie każdy zmotoryzowany pudełko z czterech opon w Tajlandii twierdzi, że jest „VIP,” rząd „Deluxe” autobusy oferują nieco lepszą alternatywę dla Backpacker „turystycznych” autobusy.

Większość luksusowe autobusy odjeżdżają z dworca autobusowego Arcade (lub nowszej stacji obok) w Chiang Mai. Autobusy te zazwyczaj mają mniej turystów na nich, ponieważ biura podróży są mniej skłonne sprzedać te bilety i wcisnąć autobusów turystycznych więcej.

Niestety, istnieje potencjał do biura podróży, aby sprzedawać „Deluxe” bilet, ale można umieścić na tańszego autobusu turystycznego zamiast. Jednym ze sposobów, aby znać różnicę, że jesteś zwykle odpowiedzialny za dotarcie do dworca autobusowego Arcade podejmowania luksusowe autobusy. autobusy turystyczne to odbioru.

Duże autobusy należą posiłek lub przekąskę w pudełku, mały napój, a często film – ale może być dostępny tylko w języku tajskim bez napisów. Wszystkie autobusy mają rozkładane fotele z sporo miejsca na nogi.

Duże autobusy z Chiang Mai do Bangkoku można zamówić za około 750 bahtów i do góry. Chociaż znajdziesz autobusy odlatujących do Bangkoku przez cały czas od dworca autobusowego Arcade, najczęściej czasy dla autobusów nocnych są przybywających 7 pm (o 6 rano) i 9 pm (przybyciu o 8 rano).

Wskazówka: Jeśli podano opcję przy rezerwacji do wyboru siedzenie przednie siedzenia na górnym pokładzie autobusu mieć więcej miejsca na nogi i torba niż każdego innego siedzenia w autobusie. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz miejsce przed jednym z ekranów napowietrznych, nie będzie mógł uciec ten film nie ważne jak głośno lub straszne.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *