Piesza na Piazza Navona w Rzymie

Posted on

 Piesza na Piazza Navona w Rzymie
Pierwotnie zbudowany jako stadionie w pierwszym wieku dla Athletic konkursy i wyścigi rydwanów, Piazza Navona jest wyłożona luksusowych kawiarni i barokowych pałaców i jest domem dla trzech obfitych fontanny. Został założony w 15 wieku na ruinach stadionu. Od 1650 roku do końca 19 wieku plac został zalany czasami latem i wykorzystywane do gier wodnych i inscenizacji bitwy morskie. Na placu nadal zachowuje swój kształt owalny. Obelisk na końcu obrazu pochodzi z Egiptu i był pierwotnie w cyrku Maxentius ale później przeniósł się do Piazza Navona .

Nowoczesna piazza to tętniące życiem miejsce, miejsce, gdzie zarówno mieszkańcy jak i turyści lubią spędzać wolny czas. Artyści zbierają się na placu malować i istnieje wiele artystów i sprzedawców pamiątek. Nocą Plac jest pełen ludzi, ale jeśli chcesz, aby naprawdę docenić piękno samego placu, to najlepiej udać się wcześnie rano, aby uniknąć tłumów.

Four Rivers Fountain – Fontanna Czterech Rzek

iazza Navona skupia się wokół trzech bogate fontanny. Centralna fontanna, Fontanna Czterech Rzek , Fontanna Czterech Rzek, jest uważana za najbardziej złożony ze wszystkich fontanny w Rzymie. Został on stworzony przez Berniniego na początku 1650 i było tak drogie, że podatek chleb powstał w celu pokrycia wysokich kosztów. Reprezentuje ona cztery rzeki: Dunaj, Ganges, Nil, a Rio de la Plata, każde rozpoznawalne przez florę i faunę.

Sant’Angese w Agone Kościoła

Sant'Angese w Agone Kościoła

W obliczu Fontana Dei Fiumi , że Sant’Angese w Agone kościoła na Piazza Navona zaprojektowana przez Borromini, rywal Berniniego. Jedna z historii mówi, że Bernini zaprojektował posągi Nilu i Plata w Fontanny rzek z rękami osłaniając oczy przed brzydotą kościoła. Następnie dodaje Borromini figurę św Agnes na fasadzie kościoła, spoglądając poza placu, tak aby nie zobaczyć fontanny na placu. W rzeczywistości, Bernini ukończył fontannę dwa lata przed rozpoczęciem prac na fasadzie kościoła, ale to sprawia, że interesującą interpretację rzeźb!

Fontana del Moro – Fountain of the Moor

 Fontana del Moro - Fountain of the Moor

Kontynuując na południowym krańcu Piazza Navona znajdziemy Fontana del Moro , zaprojektowany przez Giacomo della Porta i wzniesiony w 1575 roku Fontanna ma posągi czterech Trytony i umywalka jest wykonana ze specjalnego Antique Rose marmuru. W 1654 roku, Bernini wyrzeźbił centralną figurę, muskularny Triton jazda delfina, który przypomina „Moor”. Tak więc, fontanny nazywa się Fountain of the Moor. Podczas renowacji w 1874 roku, oryginalne rzeźby zostały przeniesione do Villa Borghese i zastępcze kopie zostały wykonane i są nadal na fontanny.

Jedzenie Tartufo na Piazza Navona

Choć siedzi na zewnątrz tabeli w kawiarni na placu jest kosztowne, Tre Scalini na Piazza Navona jest miejsce do jedzenia słynny deser Tartufo, bogaty ręcznie lody czekoladowe rolki. To warto zaszaleć jeśli wziąć swój czas jedzenia i cieszyć się sobą na scenie. Więc po prostu myśleć o nim jako o cenie dla znakomitej rozrywki na świeżym powietrzu. Można również uzyskać Tartufo iść jeśli wolisz, za połowę ceny.