Piesza Przez Historycznego Melaka

Posted on

Piesza Przez Historycznego Melaka

Jego lokalizacja na Cieśninie Malakka wykonane z tytułowego miasta Melaka w Malezji perła w imperium Malay … a później sobie za cel zdobycie przez mocarstwa europejskie.

Dziś akrecji Melaka jest od wieków historii i kultury dokonać jego UNESCO uznany starówka nieskończenie fascynujące miejsce do zwiedzania na piechotę. Zobaczysz na własne oczy w pieszej mamy skonstruowanego tutaj, obejmujące chińsko-malajski hybrydowy kulturę peranakan w sercu Melaka Chinatown; harmonia trzech wyznań na Temple Street; kolonialne doświadczenie na placu holenderskiego i zabytkowego kompleksu Pawła; zawieranie pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie malezyjski premier deklarowanej „Merdeka” spod panowania brytyjskiego.

Rozpoczęcie Melaka piesza

Ta trasa spaceru trwa od 3-4 godzin, w zależności od tego, jak długo wstrzymać na każdym przystanku. Spróbuj przeprowadzić to w połowie po południu, aby uniknąć ciepła piekący południa. Sukienka w odzieży lekkiej bawełny i doprowadzić wodę, wygodne buty i kapelusz, aby odeprzeć najgorsze wilgotnym klimacie.

Rozpocznij swoją podróż w Melaka Centrum Informacji Turystycznej ( Google Maps ) pomiędzy placu holenderskiego i rzeki Melaka – tutaj można dostać bezpłatne mapy obszaru i innych znaczących częściach miasta.

Od centrum turystycznego, przejechać do Chinatown nad Tan Kim Seng mostu na rzece, która była historyczna zycie Melaka. W czasach swojej świetności, Melaka był zajęty kolonialne portem handlowym, pełen statków i innych jednostek pływających prowadzących działalność kilku kolejnych imperiów.

Baba Nyonya Heritage Center: Throwback Tycoon główna

Baba Nyonya Heritage Centre

Zamiast iść prosto Jalan Hang Jebat, skręcić w lewo zaraz po przekroczeniu mostu, chodzić o 200 stóp na zachód w dół Lorong Hang Jebat, a następnie skręcić w prawo w Jalan Tun Tan Cheng Blokada ( Google Maps ), ulicy znanej wcześniej jako Heeren ulicy w Holenderski epoki kolonialnej.

W czasach kolonialnych „Heeren” (jak wiadomo było wtedy) była domem dla najbogatszych kupców chińskich Melaka. Dziś jego shophouses zostały przejęte przez kawiarni i sklepów z pamiątkami. Jeden dom hołd dla zamożnych kultury opartej tu kiedyś: do Baba Nyonya Heritage Centre ( www | Google Maps ).

To muzeum prezentuje Peranakan (zasymilowanych chiński) życie w czasach kolonialnych.

Podobnie jak wielu bogatych gospodarstw domowych sprzedawcy w momencie, dom jest zapchane rzeczy odpowiednio do zamożności życia rodzinnego w: drewna mebli inkrustowane macica perłowa, misternie rzeźbione ekrany lakierniczych, a żyrandole importowane z wiktoriańskiej Anglii. Zwiedzanie jest dostępne, aby pomóc Ci poczucie miejsca i jego akcenty.

Gan Boon Leong Statue: Memento do “Mr. Universe”

Spacer na Cheng Hoon Teng Temple zabierze Cię prosto przez Melaka Chinatown. Idź na zachód w dół Jl Tun Tan Cheng Lock skręcić w prawo na Jl HNG Lekir, idź prosto, aż dojdziesz Jl Hang Jebat, słynny Jonker ulicy .

Po drodze miniesz nieco dziwaczny wyraz lokalnej tradycji.

Jonker Ulica jest polityczna baza dla Malakka polityk Gan Boon Leong, który był zawodowym kulturystą w 1950 roku. Choć Datuk Gan jest najczęściej wycofał się z polityki, jego obecność pozostaje w parku kieszeń na geograficznym centrum ulicy za. Rzeźba mięśni związana z Datuk Gan w sile ( Google Maps ) stoi w centrum parku, pręży Pecz, jak się uśmiecha.

Ulica Harmony: Trzy Wyznania Sharing jedna ścieżka

Od Jonker ulicy, skręcić w lewo przez Jl Hang Lekiu, a następnie pieszo aż dojdziesz do skrzyżowania z Jl Tokong (Temple Street), wyróżnia się wiele domów modlitwy (stąd jego pseudonim, w „ Street of Harmony ”).

Na skrzyżowaniu, z dwóch ulic, będziesz najpierw znaleźć Kampung Kling Mosque ( Google Maps ), którego minaret na pagoda-like formie jest typowe dla synkretyzmu architektonicznego tak ukochanego przez Melakans. Meczet został zbudowany na użytek Południowej indyjskich muzułmanów (Kling), którzy kiedyś tu mieszkali.

Dalej w dół ulicy Temple, znajdziesz Sri Poyyatha Vinayagar Temple ( Google Maps ), starożytnej Mandir (najstarszy w Melaka) catering do miasta South Indian Hindusów. Świątynia została zbudowana pierwszy pod koniec 1700 roku na cześć boga z głową słonia Ganesh lub Vinayagar, hinduski usuwania przeszkód.

Wreszcie, pod koniec Jl Tokong, znajdziesz Cheng Hoon Teng ( www | Google Maps ), jeden z najstarszych i najpiękniejszych świątyń buddyjskich chiński w Malezji. Założony w połowie lat 1600. przez Kapitan lub wójta, chińskiej społeczności w momencie, świątynia nadal wita mieszkańców, którzy błagać niebiosa dla powodzenia, udanego biznesu lub wolnej od ryzyka porodu.

Christ Church & Statdhuis: Seat Imperium

Malakka Malezja Przewodnik - Wszystko, co musisz wiedzieć o Malakka

Przez rzekę znowu, i krok na holenderski Kwadratowe ( Google Maps ), aby zobaczyć, co kolonizacji holenderski pozostawił mianowicie: Christ Church i Stadthuys (stan domu). Budynki na placu są bogate kolor bordowy, ale nie zawsze tak było.

Kiedy były pierwotnie zbudowany, ściany holenderski kwadratowe były narażone cegły; Władze później otynkowane ich i pomalowane na biało. W 1920 roku brytyjski pomalowane na czerwono ściany łososia. Dopiero niedawno były budynki pomalowane na kolor bordowy oni mają dzisiaj.

Największy budynek na placu jest Stadhuys, który służył jako centrum Malakka za rządów z holenderskiego ery aż do post-niezależności 1979, kiedy rząd przestać korzystać z Stadthuys jako Prezesów Center Państwowej i przeliczone go do Muzeum Etnograficznego.

Aby opuścił Stadthuys’, zobaczysz Christ Church: zbudowany w 1753 roku, jest to najstarszy kościół protestancki w Malezji. cegły kościoła sprowadzono aż z Holandii. Ławki w kościele około 200 lat, i muszą być tam na samym początku.

St. Paul Hill: Xavier Ostatnie miejsce spoczynku


St. Paul Hill (dawniej Malakka Hill; Google Maps ) za Stadthuys znajduje się jeden z ostatnich pozostałych portugalskich struktur na Melaka: Kościół św. Ten kościół jest tylko ruina, zbudowany w 1520s jako akt wdzięczności przez kupca, który przetrwał burzę oceanu.

Kościół z rąk do rąk kilka razy w ciągu wieków – pierwszy jezuitów w 1548 (St. Francis Xavier sam otrzymał tytuły własności), a następnie do Holendrów w 1641 roku, a następnie do Brytyjczyków w 824. W tym czasie brytyjski przejął, Pawła od dawna opuszczony, a Brytyjczycy używali ruin do przechowywania prochu.

Dzisiaj, ściany Kościoła dom otwarty grób, gdzie ciało Franciszka Ksawerego został pochowany zanim został przeniesiony do swojej obecnej lokalizacji w Goa, Indie. Kościół również domy armaty pozostały z Holendrami.

W 1952 roku, w 400 rocznicę śmierci Ksawerego, pamiątkowy pomnik został zbudowany przed kościołem. ostatni cud świętego zostało powiedziane, że zostały przeprowadzone tutaj – kiedy disinterred go do transportu do Goa, ciało świętego okazała się być nienaruszone.

Porta de Santiago: Ostatni Resztki z Mighty Fortress

 Porta de Santiago: Ostatni Resztki z Mighty Fortress
Spacer w dół wzgórza do Jl Kota, gdzie można znaleźć resztki portugalskiej okupacji.

Ulica Jl Kota ślady, gdzie ściany portugalski fort Famosa kiedyś; Pozostaje ścian to pojedyncza brama, co teraz wiemy jak Porta de Santiago ( Google Maps ).

Famosa został zbudowany przez portugalskich sił okupacyjnych w 1512 roku umowy o pracę portugalskiej setki niewolników do budowy twierdzy ściany i oczyszczane kamień z pobliskich pałaców, cmentarzy i meczetów, aby zakończyć budowę. Później, fort został rozszerzony do ująć w pobliżu osiedli europejskich, przekształcając Famosa w pełni funkcjonalny European Christian miasta.

Kiedy holenderski przejął dodał one datę podboju ( „Anno 1670”) oraz herb holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej nad bramą. Twierdza została przekazana Brytyjczykom na początku 19 wieku, aby chronić miasto przed grabieże napoleońskiej Francji.

Brytyjczycy postanowili zburzyć fort, zaprzeczając jej zastosowanie gdyby było wpaść w ręce wroga. W ostatniej chwili, Sir Stanford Raffles nakazał zatrzymanie do zniszczenia, tylko starają się zaoszczędzić Porta Santiago z zatarciem.

Te dni, chińskie pary pozować do swoich zdjęć ślubnych przed Porta de Santiago, rzekomo w celu zapewnienia, że ​​ich małżeństwo będzie trwać tak długo, jak bramy.

Malakka Sułtanat Palace Museum: Malezji Camelot

Sułtanat Palace Museum

Na swojej drodze od Porta de Santiago, będziesz przechodzić przez kolonistów holenderskich na grobie przed przybyciem na Istana Melaka, lub Malacca Sułtanatu Pałacu ( Google Maps ).

Pałac jest repliką struktury zbudowanej przez wygasłego Sułtanatu Malakka, władców miasta przed przybyciem Portugalczyków w 1500. Plany zostały wyprowadzone z konta Malay Annals’ pałacu sułtana Mansur szacha, która mieściła się szlachcica, który rządził od 1456 do Melaka 1477.

Obecnie w pałacu mieści się Muzium Kebudayaan (Muzeum Kultury), która obchodzi malajski bok historii Melaka. Zabezpieczenia muzealne ponad 1.300 produktów od przeszłości Melaka: fotografie, rysunki, uzbrojenie, prezenty od obcych wysłanników i instrumenty muzyczne, podzielonych pomiędzy ośmiu komór oraz trzech galeriach na trzech kondygnacjach.

Głoszenie Pomnik Niepodległości: Birth of a Nation

Głoszenie Pomnik Niepodległości

Spacer w kierunku ogrodów pałacowych sułtanatu, a natkniesz się na ostatnim przystanku na trasie spaceru: w głoszeniu Pomnik Niepodległości ( Google Maps ).

Przed niezależności, budynek ten był znany jako Melaka Club, brytyjski budynek zbudowany w 1912. Obecnie budynek ten stoi w niemym świadkiem historii Malezji. Budynek obecnie upamiętnia moment, po drugiej stronie drogi, Malezji pierwszy premier Tunku Abdul Rahman ogłosił niepodległość kraju tysiące wiwatujących Malezyjczycy na pole Wojowników (Padang Pahlawan) w 1957 roku.

Niepodległości Obelisk teraz stoi na polu na pamiątkę tego wydarzenia, zaznaczając miejsce, gdzie ostatni brytyjski gubernator Malakka przekazał swoje biura do nowej malezyjskiego Gubernatora Malakka w dniu 31 sierpnia 1957 r.

Dziś w tym budynku wolność pamiątki z wielu epok historii Malezji, najwcześniej sięga pierwszych sułtanatów w okolicy. Niepodległości (lub w malajskim „Merdeka”) jest nadrzędnym tematem historii wystawowa, pokazując długą walkę o niepodległość toczonej przeciwko portugalskim, holenderskim i brytyjskich kolonizatorów.