Pisa Kulesi: Complete Guide

Posted on

 Pisa Kulesi: Complete Guide

Yaklaşık 50 mil batısında Florence kuzey Toskana bulunan Pisa kenti, Pisa ikonik 13. yüzyıl Pisa Kulesi’ne (telaffuz ev sahipliği peez-ah değil bir pizza ). Ünlü orantısız kule büyüleyici, başarısız olursa, mühendislik ve görkemli mimarisi hayret her yıl milyonlarca ziyaretçiyi çizim, İtalya’nın en gözde turistik biridir.

Sen birlikte Pisa Kulesi bulacaksınız Duomo (katedral) ve Battistero daha sık denir olarak, Piazza del Duomo üzerinde (vaftizhane) ya da, Campo dei Miracoli (mucizelerin alanı).

Pisa Kulesi Tarihi

İnşaat çan kulesinin veya üzerinde 12. yüzyılda başlayan  campanile Duomo. Beyaz mermer, silindir şeklindeki kule sitedeki diğer üç bina ile birlikte Arapça esinlenen geometrik desenlerle dekore ve Toskana tüm Romanesk mimarinin en güzel örneği olarak kabul edilir.

Bu kuleyi tamamlamak için 200 yıldan fazla sürdü, ama son taş atıldı önce eğilerek uzun başlamıştır. Çünkü altına yumuşak zemin ve yeterli bir temele eksikliği nedeniyle, kule inşaatçılar üçüncü hikaye tamamladığını bile önce eğilerek başladı. Kule aslında o hafif eğri vardır böylece – devirme ve dengesiz ağırlık dağılımı dengelemek için 13. yüzyılda tasarımcıları biri diğerinden daha tarafta uzun boylu ardışık zeminler yaptı. Oysa 800 yıl boyunca, neredeyse iki milimetre ağır çan çıkarıldı kadar yılda oranında düşmeye devam etti ve o zemine demirlemişti.

Bugün, mühendisler, güvenli ve istikrarlı kule sayılır ve nihayet hareket durduğunu söylemek var.

Pisa Kulesi ve Campo dei Miracoli de Ne Yapmalı

Kulenin tepesine tırmanın. Bir personel kulenin kısa tarihi ve bazı eğlenceli gerçekleri size sunar sonra, döner merdiven 297 adımları sizin tırmanış yukarı başlayacağız.

Kule sekiz seviyesi vardır ve uzun boylu 184 fit (56 metre). düzeylerinin Altı onlar şehir ve çevresindeki kırsal muhteşem manzaralarına, yani açık galeriler vardır.

Duomo ve müzeyi ziyaret edin. Çarpıcı dört katmanlı cephe, beyaz colonnades ve eğlencelerle Etkileyici, alçak kabartma içeren Duomo’nın dış özellikler görkemli bronz panelli kapılar Bonanno Pisano tarafından atmalarını. Portale di San Ranieri özellikle nefes kesici. Katedralin İçinde, mermerden oyulmuş bir 14. yüzyıl minberi bulacaksınız (Kutsal Roma İmparatorluğu’nun) İmparator Henry VII ait kalıntı Tino da camaino tarafından bir mezar ve içinde Majesteleri Mesih’in görkemli mozaik apsis.

Katedralin eski Charterhouse, Museo dell’Opera del Duomo (Katedral İşleri Müzesi) kare doğu ucunda yer almaktadır. Onun koleksiyonları resimlerinde, Roma ve Etrüsk eserler ve dini hazineleri ile birlikte Duomo Vaftizhane ve Camposanto gelen öğeler yer almaktadır. Not : Müze Haziran 2019 tarihine kadar yenileme nedeniyle kapalı

Vaftizhane (İçeri gir Battistero ). 1152 yılında başlayan dairesel vaftizhane nedeniyle fon periyodik eksikliği tamamlanması birkaç yüzyıl aldı – Pisa böyle Floransa ve Siena gibi komşu şehir-devletleri savaş halinde idi çoğunlukla zaman.

vaftizhane süslü Gotik tarzında inşa edilmiş ve onun şaşırtıcı akustiği ile tanınır. Sütunlar Fazileti temsil ettiği düşünülmektedir aslanları çömelerek altıgen minber özelliğini tutan. Guido da Como tarafından mermer kakmalı sekizgen yazı 1246 yılında dikilmiştir.

vaftizhane içinde hayran Diğer unsurlar, diğer şeyler arasında, tasvir Nicola ve Giovanni Pisano en oyma minber kabartmalar vardır, Doğum, Üç müneccimin tapınması, İsa’nın çarmıha ve Kıyamet. iç’ın beyaz ve gri şeritleme Uyarı – bu özellikle Siena ve Orvieto ya, aynı dönemin diğer İtalyan katedraller göreceğiniz ortak bir motifi idi.

Camposanto (mezarlık) etrafında yürüyün. Genellikle ziyaretçiler tarafından gözardı ediyor olsa  Camposanto, ya mezarlık, görülmeye değer. Uzun bina merkezi bir çim içerir ve Pisa’nın Rönesans aristokrasisinin mezar ve mezar anıtları ile doldurulur kapalı eğlencelerle tarafından çevrilidir.

revak kez tahrip veya kötü İkinci Dünya Savaşı sırasında hasar gördü çoğu ortaçağ freskleri ve Roma kalıntılarını da düzenlemiş.

Sinopie Müzesi’ni ziyaret edin.  Eski bir hastanede yer alan bu müze içeren sinopias, ya Camposanto fresklerle arkasında bir zamanlar orijinal parşömen çizimleri. Camposanto İkinci Dünya Savaşı sırasında hasar ve duvar resimleri büyük ölçüde tahrip edildiğinde, bu skeçler arkalarındaki duvarlara bulundu ve dikkatle korundu.

Campo dei Miracoli Ziyaret Nasıl

Yer: Campo dei Miracoli, 56100 Pisa, İtalya

Kabul: Tower ziyaretler € 18 maliyeti ve resmi web sitesi üzerinden önceden 20 gün öncesine kadar rezerve edilebilir Campo dei Miracoli konumlar. Duomo giriş her zaman ücretsizdir. Diğer anıtlar ve müzeleri ziyaret etmek fiyatları aşağıdaki gibi, ziyaret etmek isteyen kaç dayanmaktadır: biri için 5 €; € iki 7 ve üç € 8.

Eğik Kulesi biletler kesinlikle önceden satın gerektiğini unutmayın. Giriş sınırlı ve zamanlanmış bilet aracılığıyla, bu yüzden sadece yürümek ve aynı gün için bir bilet satın almak mümkün olacak son derece düşüktür.

Saat: Campo dei Miracoli: Açık günlük. Kapalı 1 Ocak ve 25 Aralık Kule: Açık günlük 08:00-08:00 (kez nedeniyle özel olaylara bağlı olarak değişebilir); Duomo: (açık Açık günlük 10:00-08:00 sadece Pazar günleri öğleden sonraları); Vaftizhane: Açık günlük 08:00-08:00; Camposanto (mezarlık): Açık günlük 08:00-10:00; Opera del Duomo Müzesi: Günlük 08:00-08:00.

Not: Kabul çocukların 10 ve altında, hem de engelli ve bir refakatçi ile ziyaretçiler için tüm binalara serbesttir.

Yakındaki Aktiviteler

Orto Botanico Avrupa’nın en eski botanik bahçelerinden biri ve biraz zaman geçirmek için güzel, bulursunuz yerdir.

Piazza dei Cavalieri Pisa’nın kuzey tarafında oturur Palazzo dei Cavalieri. Bugün, İtalya’nın prestijli üniversitelerinden birinin ev, ama bir kez karargâh binası olarak hizmet Calvalieri di Stanto Stefano Adından -hence.