Skip to main content

Pitie v Thajsku: miestne alkoholické nápoje a etikety

 Pitie v Thajsku: miestne alkoholické nápoje a etikety
Pitie v Thajsku je typicky veselý udalosť plná radosti, jedlo a priateľských gest.

Nie je prekvapením, že thajské pivo párov veľmi dobre s pikantné jedlá a tropické vlhkosti; miestny rum oslavuje Thajčania a rozpočet cestovateľov, ktorí ocenia cenu.

Pitná zasadnutí v Thajsku sú určite Sanuk (zábava), ale často idú neskoro, byť pripravený a vedieť, ako prežiť!

Pitie thajský spôsob

Skôr než objednávanie jednotlivých koktailov, skupiny Thajčania často uprednostňujú objednať fľašu liehoviny zdieľať. Vedra s ľadom a niekoľko voliteľných mixéry sú potom objednal a dať na stôl. Populárne mixéry sú sýtené vody a koksu alebo Sprite. Personál nahradí vedro ľadu niekoľkokrát, ako to topí po celý večer. Ľad je ešte pridá do pohára piva v boji proti horúce, lepkavé počasie.

Tip: Uvedenie ľad do pohára každého kedy prvýkrát začínate, je veľmi zdvorilý gesto.

Pitím spoločenského každá osoba môže riadiť účinnosť a chuť ich samostatne-zmiešané koktaily, a vyhnúť sa akejkoľvek potenciálne straty na tvár scenára.

pitie Etiketa

Pitie etiketu v Thajsku je oveľa menej rigidná ako v Číne alebo Japonsku, ale platia určité pravidlá o štatúte a “dáva tvár”.

Nalievanie drink pre niekoho iného, ​​je pekné gesto; dovŕšiť poháre ľudí okolo vás, ak vyplníte svoje vlastné. Je pravdepodobné, že ak niekto pri stole nedostane k tomu, budú barmani či reštaurácie aj naďalej dovŕšiť svoj nápoj zakaždým, keď poklesne pod deliacou nerob mozgov pohári ak chcete doliať!

Ak si sami nájsť oslávenca, budete pravdepodobne očakávať, že sedí v strede tabuľky, nie na hlavu. Čestným hosťom je tiež obvykle očakáva, že dať prípitok na nejakom mieste. Hrianky sú často uvedené v celej pitie predošlý deň, nie len na začiatku.

Keď cinkanie pohárov s niekým, vziať veku a postavenia do úvahy. Ak je niekto váš nadriadený alebo vyšší status, držať vaše sklo mierne nižšie a kriminál nízko na ich.

Ako to Say Cheers

Najjednoduchší toast a spôsob, ako povedať “na zdravie” v Thai je jednoducho zvýšiť svoju pohár (ale nie príliš vysoko) a ponúkajú úsmevom Chone gaow (dotyk okuliare).

Existuje niekoľko spôsobov, ako hovoria jasot v thajčine. Tento zoznam je prepísané zhruba tak, ako sa vyslovuje:

 • Chone gaow (dotykových skiel): Keď niekto chce pripiť, budú niekedy proste kričať Chone! takže všetci pri stole zvýši pohári.
 • Mote gaow (prázdny sklo / dna hore)
 • Chok dee (šťastie)
 • Chai Yo (výhra, úspech, veľa rôznych významov v závislosti od kontextu)

Ostatné Čo by ste mali vedieť

 • V roku 2006, legálne pitný vek v Thajsku bola zvýšená z 18 až 20 rokov. Bary len zriedka, ak vôbec, skontrolujte, či ID pre turistov.
 • Druggings sa stávajú v Thajsku, a to najmä s lopát nápojov. Buďte opatrní, o tom, že nápoje z neznámych alebo opustenie nápoj bez dozoru na stole. Personál “dievčenské” baroch bolo známe, že drogy a rob západnej muži.
 • Ak nie je vyslaný (priekopa okolo starého mesta v Chiang Mai je jedna výrazná výnimka), môžete legálne nosiť otvorenú pitie na ulici vo väčšine miestach po celom Thajsku.
 • Sklenené fľaše od piva majú malý depozit nevracia v Thajsku, čo prinútilo ľudí, aby chodiť zhromažďovania je na recykláciu. Po dokončení nechať fľašu v bare alebo ho umiestniť vedľa odpadkového koša, kedy niekto záujem ju nájdete.

pivo

Bledé, stredne plné piva sú jasnou voľbou pre vyrovnávanie horieť od tých skvele pikantné rezance jedál. Ležáky sú názov hry v Thajsku a tam sú tri veľmi populárne miestne voľby:

 • Singha: najstaršie pivo Thajsku sa vyslovuje ako “Sing” -The názov je odvodený zo sanskritského slová pre leva. So štandardnou ABV 5%, Singha je obvykle priciest miestna výber piva.
 • Leo: Je to náhoda, že výrobca Singha, Thajska “lev” piva, tiež robí pivo s názvom leo. Leo je lacnejšie ležiak z rovnakého pivovaru a má ABV 5%.
 • Chang: zaťahuje do piva pre backpackers v Thajsku, Chang je zvyčajne o niečo lacnejšie a má o niečo viac hrýzť, a to ako v alkohole a chuť ako jeho konkurencia. Chang Classic, originálne ležiak s ABV vo výške 6,4%, bola kedysi hovorilo mať kvalitné otázky kontroly. Chang (vyhlásil: “Chahng”) znamená slona v thajskej, pobádať backpackers sa obávať obávaný “Changover”, ktorý sa cíti ako slon stojaci na niečí hlave.

Popularita Chang Classic nadväzuje Chang Export (ABV 5%), Chang návrh (ABV 5%) a Chang Light (ABV 4,2%). Veľa ďalších pív sú buď varí alebo ľahko dostupné v Thajsku, predovšetkým Heineken, Carlsberg, San Miguel, a Tiger. Pivo je často opitý s ľadom.

Bucket Drinks

Thajské vedierka začal ako cesta pre backpackers nosiť veľa alkoholu počas ostrovných strán ako napríklad Full Moon Party, ale oni sú teraz oslavovaný po celej juhovýchodnej Ázii.

Nájdete tie farebné, plastové vedierka piesku naplnené chlast a hrsť slamiek (pravdepodobne pre zdieľanie) z Vang Vieng v Laose do Perhentian ostrovy v Malajzii. Plastové vedierko nápoje môžu do značnej miery byť kdekoľvek pozdĺž Banana Pancake Trail, kde backpackers sa chcú baviť.

Myšlienka lopaty nápojov je zvuk: tabuľka cestujúci môžu zdieľať jedno, všetci brať slamu a spoločenský život príde ľahko predovšetkým ako srdce-Turová miestnej Redbull začína pracovať svoje čaro. S veľkým množstvom alkoholu maskovanou sladké mixéry a kofeínu, mnoho cestovateľov zistili, tvrdo, že lopaty majú byť zdieľané, nie spotrebovaný singlehandedly.

Pôvodný Thai Bucket Nápoj sa skladala z celej malej fľaštičke (300 ml) Sangsom alebo nejakého iného miestneho rumu, thajskej Redbull a kolu. Teraz, vedro nápoje sú k dispozícii s ľubovoľnou kombináciou destilátov a miešačky.

V miestach, ako je Khao San Road v Bangkoku, ceny pre vedrá Dostávam lacnejšie, niekedy US $ 5 alebo menej! Nevyhnutne, tieto ponuky, ktoré sa zdajú príliš dobré, aby to bola pravda v skutočnosti sú; vedierka často dopadajú byť viac cukru a kofeínu ako alkohol.

thai Redbull

Redbull vznikol v Thajsku; Miestne veci predával v malých sklenených fľašiach sa hovorí, že je silnejší a účinnejší ako Redbull predávaného z plechoviek na Západe. Thai Redbull neobsahuje iný vzorec, má väčší obsah kofeínu a má sladšiu chuť. Na rozdiel od Redbull predávaný v západných krajinách, Thai Redbull nie je perlivý.

Bez carbonation tieto kompaktné, sklenené fľaše Redbull sú neuveriteľne ľahko sa jedným dúškom, ale dbať na to, koľko budete konzumovať! Žralok a M150 sa súťaží energetických nápojov, ktoré sú niekedy nahrádzajúci Redbull.

tvrdé Spirits

Miestny duch výbere je Sangsom, obľúbený rum s ABV 40%. Hoci Sangsom je často označovaná ako whisky, to varí z cukrovej trstiny a zreje v dubových sudoch, kategorizácia to ako rum.

Hong Thong a Mekhong sú ďalšie dve populárne hnedé liehoviny, ktoré sú lacnejšie ponuky od Thai Beverage, tvorcovia Sangsom.

Miestne Moonshine

Skoro každé miesto v Ázii má lacný, miestne whisky vyrobenú z kvasiaceho ryžového a Thajska je neslávny.

Popular s dedinčanmi a ktokoľvek iný, kto oceňuje lacnú nápoj, lao khao je vyrobený z kvaseného lepkavej ryže. Účinnosť závisí od toho, kto to urobil. Komerčne fľaškové odrody sú k dispozícii, ale mnoho dedín vymyslieť svoje vlastné varí. Miestni obyvatelia majú často sleduje farang (cudzinec) boj zvládnuť záber lao khao!

Alkohol Tržby v Thajsku

S jedným z najvyšších pitnej a jazda problémov vo svete, Thajsko je uvedenie rastúci tlak na predaja alkoholu a zodpovednosti v celej krajine. Jednotlivé provincie, ako je Chiang Mai zvýšili obmedzenia na vrchol národných požiadaviek. V roku 2006, legálne pitný vek bol zvýšený na 20 rokov, jeden z najprísnejších v regióne.

Bar zatváracie časy sú nastavené o polnoci na mnohých miestach po celom Thajsku, hoci presadzovania často závisí na rozmaru na lište, a ak nejaké “pokuty” sú vyplácané v priebehu miestnej polícii, že v noci.

Minimarts, ako 7-Eleven sú povolené len predávať alkohol legálne od 11 do 2 hodín a potom od 5 hodín do polnoci. Firemné minimarts a obchodov s potravinami starostlivo dodržiavať tieto úradné hodiny, avšak nezávisle vlastnené obchody a predajcovia zvyčajne aj naďalej pokojne predávať alkohol.

Predaj alkoholu sa počas provinčných a národných voľbách, budhistických sviatkov a niektorých sviatkoch, ako je King narodeniny zakázané. V týchto časoch, bude len statočné niekoľko barov a reštaurácií bude predávať alkohol. Mnoho budhistické sviatky sa vyskytujú po celý rok, často sa zhoduje s splnu, čo prinútilo dáta Full Moon Party v Koh Phangan, ktoré sa majú meniť jeden alebo dva dni.

Kde kúpiť víno

Nenájdete víno na predaj v mnohých miestach mimo obchodov s liehovinami vo veľkých mestách a mega-veľké supermarkety, ktoré často obstarávajú západnej krajanmi. Veľké obchodné reťazce, ako sú vrcholy Rimping a Big C často majú najväčší výber dovážaných vín.

Thajsko má tri prosperujúce vinárskych oblastí, ktoré sa pomaly získavajú medzinárodné uznanie. The Siam Winery sa nachádza asi hodinu južne od Bangkoku a je známy pre plávajúce vinice v delte rieky Chao Phraya. Prehliadky sú k dispozícii na viniciach v Khao Yai, a vínna scéna sa vyvíja v severovýchodnom rohu Thajska pri hraniciach s Laosom.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *