Place Vendôme v Paríži: Kompletný sprievodca – klasické parížske námestie s Iconic Elegance

Posted on

Place Vendôme v Paríži: Kompletný sprievodca - klasické parížske námestie s Iconic Elegance
Či už to vedia alebo nie, ste oboznámení s parížskom námestí Place Vendôme. Ukázalo sa nespočetnekrát vo filmoch, televíznych relácií a reklamných kampaní pre módnych značiek, a to z dobrého dôvodu: stelesňuje určitú, luxusné verzie francúzskeho hlavného mesta.

Tmoliť cez obrovské starosvetskej námestie a prechádzať úzkymi, bohatých postranných ulíc, aby si dávku klasickej parížskej okázalosť a pôvab. Tuck do gurmánske jedlo alebo popoludňajší čaj v tejto oblasti, hľadať zvláštne šperk alebo iný špeciálny darček v jednej z mnohých vyhľadávaných klenotníkov okolia alebo výrobcov príslušenstva, alebo len prejsť po širokých chodníkoch.

Dokonca aj keď prší, poznávanie tejto stránky môžete stále pocit, vzrušujúce a grandiózny. Sú vybavené veľkým, staromódnym dáždnik a predstierať, že žiješ mimo scénu z “Američan v Paríži.” Majte sa dozviete viac o tom, prečo tento štvorec a jeho uloženie centrálneho stĺpa aj naďalej zvádzať a fascinuje návštevníkov – aj naše tipy, čo vidieť a robiť v tejto oblasti.

histórie

Námestie bolo plánované na prelome 18. storočia, ktoré sú uvádzané na oslavu vojenskej triumfy a šíky “kráľa Slnka” Ľudovíta XIV. Predstavoval si, že po vzore Place des Vosges v Marais, ale je postavený vo veľmi odlišnom štýle z predchádzajúcej kráľovskej námestia. Pôvodne pomenovaný “Conquest Square,” to bolo neskôr redubbed “Place Louis Le Grand” Než opäť mení svoj názov na ten poznáme dnes.

Postavený v okázalom štýle 18. storočia, ktorý je tiež rozpoznateľné na grandiózny Palais de Versailles (tiež zadala Ľudovíta XIV, aby slúžil ako jeho paláca a bydlisko), Place Vendôme bola dokončená v roku 1720. Tam je ostrý elegancia okolo námestia s niekoľkými stromami alebo zeleň. Štylistická Dôraz je kladený na zlaté, honosných budov, široký, Regal chodníkov a impozantný stĺpec, ktorý stojí v strede námestia.

Súčasný stĺp bol postavený v roku 1874 a je v skutočnosti rekonštrukcia staršieho bronzovej stĺpci zadala cisára Napoleona na začiatku 19. storočia. Originál, korunovaný so sochou Napoleona na koni, bol poškodený a nakoniec zničený počas dvoch otáčok. To bolo údajne vyrobené z viac ako 1000 roztavený dole diali od nepriateľských síl.

Stĺpec a napoleonskej postava na vrchole bol nakoniec prestavaný kópie po krvavom konflikte známeho ako francúzske komúny. Schodisko vedie až na vrchol je teraz uzavretá pre verejnosť, žiaľ, okrem pekne nádherný panoramatický výhľad.

Za vlády Ľudovíta XIV, jazdecká socha kráľa stála na rovnakom mieste, postavený oslávil kráľovský sochár Francois Girardon. To tiež bol zničený – počas francúzskej revolúcie z roku 1789 .

Čo robiť, tam

Existuje množstvo zaujímavých a chváliť-hodné vecí, ktoré sa na námestí Place Vendôme a okolie – a niektoré sú viac rozpočet priateľský, než si myslia, že sú. Kým námestia je síce hlavným priestor pre luxusných obchodov a reštaurácií, sú kreatívne spôsoby, aby si to bez porušenia banky. Tu je niekoľko nápadov pre rôzne rozpočty a záujmov.

  • Výkladná skriňa alebo nájsť perfektný darček: Aj keď to rozhodne nie je v rámci každého z nás znamená, že luxusné butiky na námestí losovacích davoch turistov z celého sveta, pri hľadaní jemných doplnkov, šperkov, tašiek a módy. Okno-shopping môže byť rovnako zábavné, a tam je nepreberné množstvo príležitostí tu: vlajkovej lode od renomovaných módnych domov a výrobcov príslušenstva vrátane Cartier, Boucheron, Chanel, Van Cleef & Arpels a Chaumette všetky stoja na námestí.
  • Vezmite si fotoaparát a majú Glamorous fotenia: Nie je žiadnym tajomstvom, že Vendôme a jeho mnoho honosné budovy sú často využívané ako kulisy pre módne výhonky alebo predstavovaných príspevky Instagram, dramatických scén vo filmoch o Paríži a reklamných spotov pre luxusných značiek. Zatiaľ čo my rozhodne nepodporujeme vám drzo prevzatí kráľovskej schodoch jednej z budov na námestí a blokovanie perspektívy pre ostatných cestujúcich, bude niekoľko diskrétnych fotky okúzľujúcim scéne neuškodí. Nosiť niečo vyzerajúci, potom si dobrú pamäť výstrel alebo dva z vás a / alebo vaše cestovné spoločníci s kultové námestia a impozantné stĺp v pozadí.
  • Majú popoludňajší čaj alebo nápoj v Ritzi: Jedným z hlavných draw karta z tejto kultovej námestia? Nedávno prepracovaný a modernizoval Ritz Hotel , ktorý je synonymom pre parížsky luxus, ako môžete pochopiť. Ich popoludňajší čaj podávaný v Salóne Proust po francúzskom spisovateľovi, ktorý zložený jeho najslávnejšie román v hoteli, sú obaja chutné a opulentné. Krásne malé koláčiky, prst sendviče, čaj a šampanské sú zvyčajne súčasťou rozšírenia, takže pre perfektný spôsob, ako zažiť niečo trochu dekadentné – ale za menej ako cenu sit-down večeru v gurmánske reštaurácii rovnakého kalibru.
  • Medzitým, či je to špičkový parížsky kokteil ste po, zamierte do legendárneho baru Hemingway . Tu sa titulnej americký spisovateľ a autor knihy “Komu zvoní hrana” Povráva sa, že vyhodili gestapa, ktorí boli táborenie v hoteli, po skončení druhej svetovej vojny. On a jeho priateľ F. Scott Fitzgerald a iní spisovatelia boli tiež zistené, že častý to starej školy baru, na čele s Colinom Peter Field.
  • Môžete sa dozvedieť viac o centrálnom mieste hotelového v amerických a francúzskych literárnych dejín tým, že číta naše sprievodca po najlepších miestach straší slávnych spisovateľov v Paríži – zábavné samo-prehliadková trasa sme dôkladne odporučiť knihy milovníci medzi vami.

Umiestnenie a Ako sa tam dostať

The Place Vendôme sa nachádza v 1. parížskom obvode, pričom Place de la Concorde, ležiace na juhozápad, Avenue des Champs-Elysées na západ a Opera Garnier na severovýchod. Obrovský štvorec vedie až k opere cez dlhú ulicu známe ako Rue de la Paix.

Z oblasti okolo Louvru a Tuileries záhrady, je najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť na námestí je od vystúpite na stanice metra Tuileries či Concorde (linka 1 alebo 8) a chôdzu po dobu asi piatich minút cez Rue Castiglione na námestí. Od Opery Garnier a nákupnej štvrti Rue St. Honoré, vziať Rue de la Paix na juh k Vendôme. Najlepšie metro zastaví v tomto prípade sú Pyramides (linky 7 alebo 14) alebo Opera (riadok 3, 7 alebo 8).

Čo robiť, Blízko

Nachádza sa v samom srdci štvrti Louvre-Tuileries, Place Vendôme ponúka množstvo zaujímavých a podnetných vecí, ktoré sa v okolí, ako prírodné dupanie dôvod pre turistov.

Preskúmať fascinujúce a obrovské kolekcia v Musée du Louvre, ako prechádzky pôvabnými lemované stromami pruhov na Tuileries záhrady. Tu, prečo nie vychutnať neformálne parížskom štýle piknik? To je skvelý spôsob, ako udržať na viac obmedzený rozpočet, a pritom sa teší majestátnosť tejto oblasti.

Vyleštiť vypínajte Louvre-Tuileries obvod, zastaviť obdivovať menšie umelecké zbierky na oranžérie (slávny Monet dych “Nympheas” nástenná série) alebo Jeu de Paume, obaja sa nachádza na okraji Tuileries záhrady a čelia rušného Place de la Concorde. Po výstupe, obdivovať impozantné Luxor obelisk , ktorý stojí v centre závratne rušného kruhového objazdu u Concordu.

A konečne, žiadna návšteva tejto oblasti by nebola úplná, bez toho aby na prechádzku jedným z Paríža najviac vyhľadávaných nákupnej štvrti pozdĺž Rue Saint-Honoré. Koncept obchodov, jemné Perfumers tvorcovia rukavice elegantné hotely a kaviarne ,, couture návrhárov a čokoládové emporiums všetci čakajú nákupné závislých na tejto kultovej ulici. Opäť platí, že nič to sa len na prechádzku na popoludňajšie obdivoval a výklady v poriadku.

Aj keď ste tam, cez hlavu, pozrite sa na elegantné pokryté galérií, zelenej záhrady cesty, obchodov a reštaurácií na Palais Royal. Ďalšie kráľovský palác premenil dupanie dôvodov luxus, shopper, je to tiež neuveriteľne fotogenický, bez ohľadu na ročné obdobie.