Plánovanie Vaša návšteva hradu Windsor

Posted on

Plánovanie Vaša návšteva hradu Windsor

Windsor Castle, jeden z hlavných úradných bydlísk britského monarchu, je tiež jedným z jej najznámejších pamiatok. Nie je to ďaleko od letiska Heathrow, a príletovej cestujúci ho zvyčajne rozpoznať zo vzduchu.

K pobytu a pevnosť za takmer 950 rokov, to sa musí vidieť atrakcií je najstaršou a najväčšou nepretržite obsadený hrad na svete. To je tiež veľmi populárny, takže trochu pokročilého plánovania vašej návštevy nepôjde zle. Tu nájdete základné informácie o návštevníkoch a navyše odporúča upozorní a niektoré zasvätené tipy.

Ako sa dostať k hradu Windsor

Zámok je asi 25 míľ od centrálneho Londýna a ľahko sa dostanete autom alebo mestskou hromadnou dopravou.

Vlakom

 • Southwest vlaky  prevádzkuje priame spojenie do   Riverside nádražie Windsor a Eton  od  londýnskej stanice Waterloo každú polhodinu po celý deň (za hodinu v nedeľu). Cesta trvá necelú hodinu a spiatočný cestovné začínajú pod £ 12.
 • Prvý Great Western  prevádzkuje rýchlejšie a častejšie dopravu do  Windsoru a hlavnej stanice v Eton  od  stanice Paddington každých 10 až 15 minút po celý deň. Cesta trvá medzi 25 a 35 minút, ale zahŕňa presadaní na Slough. Nebojte sa: je tam len 4 minúty prestávka medzi dvoma vlakmi zahŕňajúcich prechod z jednej strany pódia na druhú. Cestovné lístky spiatočné začínajú na 10,50 £.

Buď stanica je menej ako 10 minút chôdze od zámku, takže vaša voľba bude pravdepodobne závisieť na tom, či ste bližšie k Paddington, alebo Waterloo na začiatku cesty.

Tip:  Pozrite sa národná železničná otázky viac odletových bodov, špeciálnych akciách a kombinovaných cestovných lístkov poskytované železničnými spoločnosťami.

Autobusom

Green Line Express Autobusy  (trasy 701 a 702) cestovať medzi niekoľkokrát za hodinu londýnskej stanice Victoria, Windsor. Cesta trvá asi hodinu a desať minút a spiatočný cestovné začínajú na 15 £. Mnoho zájazdy s dopravou a vstupné je možné zaistiť prostredníctvom hoteli alebo prostredníctvom Visit Britain internetovom obchode.

Autom

Take M4 ukončiť 6, a podľa značiek na Windsor Town Centre.

Tipy:

 • Parkovacie státie rýchlo zaplní počas populárnych obdobiach roka, takže ak musíte riadiť, doraziť čoskoro.
 • Vyberte si pre dlhodobejšie pobyty parkovacích plôch, ktoré stoja menej ako polovica miera krátkodobé parkovanie. Možno sa budete musieť prejsť asi 20 minút, ale bude zaujímavá prechádzka.

Vstupenky a vstupné

Ceny vstupeniek sa líšia v závislosti na tom, či Royal Apartmány sú otvorené pre návštevníkov. To zase závisí od toho, či sa Royals sú v rezidencii.

Rozsah cien zahŕňa dospelých, staršie ako 60 rokov, študent, mladší 17 rokov a rodinu (pre dvoch dospelých a tri deti mladšie ako 17 rokov). Okrem toho deti mladšie 5 rokov majú vstup zdarma. Skontrolujte  webové stránky Royal Collection pre najnovšie ceny.

Tipy:

 • Predtým, než odídete, zaregistrujte svoje vstupenky na neobmedzenú opätovného vstupu za celý rok odo dňa Vašu návštevu. Táto ponuka sa nevzťahuje na letenky zakúpené v rámci zájazdu od predajcu tretej strany.
 • Kúpiť vstupenky  on-line  ušetriť čas čakania.

návštevné hodiny

Hradné hodín prevádzky odrážajú skutočnosť, že Windsor je pracovný zámok, ktorý sa používa na mnohé slávnostných príležitostiach a štátnych a je víkend domov kráľovnej cez väčšinu roka.

Praktické informácie Než začnete Vašu návštevu

Windsor Castle je plná fascinujúcich objektov, udivujúce izbách a nádherných umeleckých diel. Potom, čo ste zadali, aby aspoň dva (najlepšie tri) hodiny na prehliadku hradu. V závislosti na tom, kedy navštívite, možno zistíte, dlhé fronty pri pokladni a bezpečnostných priestorov, takže budete radi, že ste sa držali nášho poradenstva kúpiť si cestovný lístok on-line pred príchodom.

Tip : Ak máte záujem vidieť striedanie stráží ceremoniáli, čas vašu návštevu sa v areáli zámku v 11 hodín, kedy obrad sa koná na nádvorí. Počas leta sa vyskytuje každý deň, za pekného počasia, a od 1. októbra roku, strážnik sa mení každý druhý deň.

Bezpečnosť na zámku Windsor

Návštevnícke centrum je na St Albans ulici hneď vedľa hlavného vchodu do areálu zámku. Akonáhle budete mať letenku, budete prejsť bezpečnostné kontroly letiska typu s detektormi kovov a tak ďalej. Potom je na vstupnej nádvorí, kde si vyzdvihnúť audio sprievodcu a leták s mapou dôvodov. Obaja sú zadarmo s prijatie.

Invalidných vozíkov možné zapožičať návštevníckom centre, aj keď nie je možné rezervovať vopred a nemôže opustiť hradný areál.

Kočíky a kočíky môžu byť použité v zámockom areáli, ale nie v komnaty a ďalších výstavných priestorov. Nebojte sa: je tu kontrola priestor pre nich v hradnom pivnici pozdĺž cesty.

Tipy pre rodiny:

 • Jediné toalety a prebaľovacie zariadenia sú po schodoch vľavo Audio Tour Counter. Zámok sa vzťahuje na 26 akrov a je to dlhá cesta späť, takže pre-návšteva pit zastávka je to dobrý nápad, a to najmä pre deti.
 • Iné ako z nejakého zmrzlinou a balenú vodu na Severnej Terasa, občerstvenie a jedlá sú k dispozícii v areáli zámku, a nemôže priniesť piknik. Windsor je rušné malé mesto na trhu, aj keď, a existuje veľa krčiem a lacných reštaurácií v blízkosti. Predtým, než odídete na území Hradu na jedlo, vyzdvihnúť zadarmo opätovného vstupu pásmo od jedného z hradných obchodov. Jediné, čo sa zmení, však. Program 37 miliónov £ z vylepšení bude zahŕňať novú kaviareň v priestrannom, undercroft 14. storočia. 
 • Zadarmo Family aktivity Trail letáky sú k dispozícii od návštevníckeho centra. Počas školských prázdnin a víkendu hrad ponúka aj harmonogram rodinných aktivít a podujatí na Education Center.

The Making of hradu

Viliam Dobyvateľ začal stavať hrad Windsor v 1070, ako jeden z reťazca opevnení okolo Londýna. By 1100, pred viac ako 900 rokmi, jeho syn Henry som vytvoril obydlia v ňom, čo je nielen najväčší, ale aj najstaršie nepretržite obsadený hrad na svete. To, spolu s Buckinghamského paláca a paláca Holyroodhouse v Edinburgh, je jedným z hlavných oficiálnych rezidencií panovníka. Iní, ako Sandringham a Balmoral, je kráľovská rodina v súkromných domoch.

extravagantné Monarch

Za tie roky, rôzne panovníci pridal kúsky do zámku, čo je známy, rozprávka profil má dnes. Kľúč “masterbuilders”, ktorí rozšírené hradu Windsor bol Edward III v 14. storočí Charles II v 17. storočí, a George IV na začiatku 19. storočia.

George IV bol muž extravagantné chute. Ako vladár princa, obrátil sa na Brighton statok do Anglicka inej kultovej fantasy palác: The Royal Pavilion. Jeho hlavný prínos k hradu Windsor bol vytvorením jeho najznámejším funkciu tým, že zvýši 800-ročný okrúhla veža 10 metrov, asi 33 stôp.

okrúhla veža


Ako ste vyšplhať Castle Hill v prístupe ku sv Gate, budete mať možnosť vziať v mierke zámku Windsor. V jeho múroch, to je vlastne súborom stavieb, akési malej dedine, kde žije viac ako 150 ľudí a prácu. Zámok stopa sa vzťahuje na rovnakú plochu ako 268 tenisových kurtov.

okrúhla veža

Okrúhla veža sedí na umelom pahorku, ktorý sa datuje od prvých dní hradu. Toto je známe ako Motte, a bol postavený ako posledný hradnej pevnosti. Ďalej len “priekopa” okolo neho, teraz ružová záhrada, nebol nikdy zaplavený, ale bola postavená ako suché obranného priekopy pri hrade.

Dnes je okrúhla veža domy kráľovského archívu a Kráľovskej fotografickej zbierky. Skontrolujte vlajku nad ním. Pokiaľ sa jedná o Union Jack štátna vlajka Spojeného kráľovstva, kráľovná nie je v rezidencii. Môžete povedať, že je doma, keď Royal Standard je lietanie. Keď sa Royals sú pobytu vo Windsore, niektoré časti hradu a niektoré z takzvaných pološtátne Apartmány sú pre verejnosť uzavretá.

Ak si myslíte, že turisti navštevujúci hrad vidieť, ako sa Royals žiť, je fenomén z 20. storočia, mali by ste byť v poriadku. Skrz jeho histórii, Windsor Castle priťahuje návštevníkov. Ľudia prišli z ďaleka, aby zahliadnuť Monarch a súdu, navštíviť komnaty, a vidieť diela.

Doll dom Queen Mary a výkresov Gallery

Kráľovnej Márie Doll dom, teraz na neustálom displeji pri Windsor zámku, bol darom kráľovnej Márii, babičky kráľovnej Alžbety II, ktorý bol rád miniatúr. Štvorposchodovej Palladian zámoček, navrhnutý sirom Edwin Lutyens, architekt v New Delhi, bol nikdy zamýšľal byť hral si s. Namiesto toho, to bolo chcel ukázať to najlepšie z britského remeselnej a moderný dizajn circa 1924.

Všetky top umelci a najviac módne návrhári období prispeli k Dollhouse. Jedálenský stôl sa nastavuje pomocou strieborných tanieroch, kráľovnej kúpeľni alabastrovú vaňa so zlatými kohútiky, a tam je aj pancierová komora s malými kópie korunovačných klenotov.

Francúzska a Marianne

Nenechajte si ujsť vitríny na chodbe vedľa domček pre bábiky. Tie obsahujú dvojicu bábik, Francúzsko a Marianne, ktoré boli uvedené na Princess Elizabeth a jej malá sestra Margaret Rose francúzskou vládou v roku 1938. Expozícia obsahuje výber skríň vytvorených pre bábiky od všetkých popredných francúzskych návrhárov deň, vrátane Hermès Jean Patou, Louis Vuitton, Worth, Lanvin, a mnoho ďalších. Bábiky majú kožušinové plášte a – Barbie jesť vaše srdce – každý z nich má náhrdelník a náramok vyrábal Cartier.

Tip: kráľovnej Márie Doll House je veľmi populárny. Sú povolené len niekoľko ľudí naraz na to vidieť, takže čakanie môže byť veľmi dlhá. Pozrite sa na znamenie poslané pozdĺž fronty, ktorá odpočítavať čas zostávajúci do vedenia v 15-minútových intervaloch. Stojí za to čakanie, ale vziať so sebou bundu ako vchod na severnej terase je jeden z najvyšších miest v okolí a môže sa dostať veterno a zima.

výkresov Gallery

Je to ľahké prehliadnuť výkresov galériu na svojej ceste cez pivnici zámku Windsor do třpitivější exponátov mimo. Nie. Priestor je určený pre často sa meniace krátkodobé výstavy z Kráľovskej zbierky, a sú vždy nezabudnuteľné.

Kráľovská knižnica, napríklad, má 600 kresieb Leonarda da Vinci, čo je najväčšia zbierka Da Vinci na svete. V každom okamihu, šesť sú vystavené. Pracuje vidieť zahŕňali anjel Zvestovania nakreslené okolo 1638 Guercino a skorú výkres 18. storočia Canaletto, Piazzetta pohľade na juh , jeden z mála existujúcich kresieb vykonaných na mieste podľa tohto umelca.

Tam bol tiež krásnu zbierku Holbein kresieb, štúdií pre portréty Tudor súdu. Ak ste nikdy nevidel majstra vypracovanie zblízka, možno zistíte, ľudstvo z týchto obrazov veľmi dojemné. V galérii je zjavenie.

Pre štátne a pološtátne Apartments

Trasa, že návštevníci sledovať na zámku Windsor vás prevedie sériu takzvaných štátu a pološtátnych Apartments. Pred tým, nejaký čas trvať, aby si Waterloo Chamber. To bolo vytvorené na počesť svoje sily, ktorý porazil Napoleona v bitke pri Waterloo. Obrazy z hláv štátov a mierových vyjednávačov tej doby boli všetky maľované zo života jediným umelcom, sira Thomasa Lawrence. Indický koberec, tkané za kráľovnej Viktórie jubileum, je považovaný za najväčší bezproblémové koberec v existenciu. V priebehu roka 1992 požiaru v Windsor, trvalo 50 vojakov vrátiť ju a odniesť ju do bezpečia.

štátne Apartments

Tento sled miestností bola vytvorená pre Charlesa II a Kataríny Braganza medzi 1675 a 1678 a odráža barokové vkusu doby. Oni sú vždy otvorené pre verejnosť a zobrazovať niektoré z najväčších pokladov kráľovskej zbierky.

prednosti

 • Drawing Room kráľov: Tu nájdete obrazy Rubensa a Van Dyke a pozoruhodného hudobného hodiny.
 • Kráľov spálne: Charles II nikdy nespal v tejto posteli, používané pri dvorských obradov levée a Couchey – Wake wakeys a Dobrú noci predtým, než kráľ skutočne odišiel do menšieho priestoru v okolí.
 • Kráľov Šatňa: Niektoré z najdôležitejších Northern renesančných malieb v kráľovskej zbierke sú tu, vrátane Breughela staršieho sa maľovať Vraždenie neviniatok a nádherný portrét dáma v zelenom Bronzino.
 • Drawing Room kráľovnin: Medzi obrazy, pozrite sa na slávnej Portrét Karola I. v troch polohách Van Dyke.
 • Kráľov Jedáleň: Vytvorené pre Charles II je súkromná zábavné, je tma a mužský, na ktoré sa vzťahuje rokokový nábytok a rezby z dreva Grinling Gibbons.
 • Kráľovnin sála: Z kolekcie Van Dykes, pozrite sa na portrét piatich najstarších synov Karola I., kráľ popravený v roku 1649.
 • Svätého Hall: Často sa používa pre štátnu bankety, táto miestnosť je 185 stôp dlhý a pojme stôl, ktorý pojme 160. Strop je hammerbeam strecha, postavený zo zeleného dubu po roku 1992 oheň pomocou stredovekých metód tesárske práce. Štíty sú erby podväzku rytierov. Klzná tie biele označí poradie podväzku rytierov zneuctený trestnou činnosťou alebo zrady.
 • Lucerna Lobby: Skôr súkromná kaplnka, to je miesto, kde sa predpokladá v roku 1992 oheň začal. V súčasnej dobe sa používa na zobrazenie pozlátené strieborné predmety z kráľovskej zbierke. Brnenie Henry VIII proti múru dáva určitú predstavu o tom, starý kráľ má veľkosť. Chodiť okolo neho vidieť pohľad profilu.

Semi-State Apartments

Tento sled zdobených miestností bola vytvorená tak, aby vyhovovali vkusu extravagantné George IV, tvorca Royal Pavilion v Brightone. Sú používané kráľovnou pre formálne i neformálne zábavné a niekedy sú pre verejnosť uzavretá.

Miestnosti boli ťažko poškodené v roku 1992 požiar, ale väčšina obsahu, odstránené skôr počas prepojovanie, prežil. Trblietavé pozlátené stropy sú pozoruhodné výplne. V niektorých prípadoch komplikované parkety, ktoré boli spálené bol zachránený jednoduchým otočením cez jednotlivé kusy dreva.

St George kaplnka


Svätého kaplnka bola postavená 1475 a 1528, s poslednými prvkami ventilátora klenba získaných podľa Henricha VIII. Je považovaný za majstrovské dielo neskoro stredovekého Kolmo gotiky.

Tip: Pozrite sa na tabuľku zrkadlovo v centrálnej uličke lodi. To poskytuje dobrý výhľad na prepracovaného stropu.

Oficiálne svätého Juraja kaplnky je to, čo je známe ako kráľovské Peculiar čo znamená, že nie je súčasťou obvyklé anglikánskej hierarchii, pod vedením biskupa a arcibiskupa. Namiesto toho, kráľovná volá jeho duchovenstvo. To je duchovným domovom poradie podväzku, pozemok niekoľkých dôležitých kráľovských hrobiek a občasné kráľovského svadobného obradu. Prince Edward a Sophie Rhys Jones tam vzali. Princ Charles a Camilla Parker-Bowles mal požehnanie v St Georgeová kaplnka po ich civilnom obrade vo Windsore.

Kráľovské hrobky a pamätníky

 • Hrobky kráľa Juraja V. a kráľovnej Mary sa nachádzajú tu. Každý, kto videl fotky z britskej kráľovskej rodiny na začiatku 20. storočia sa okamžite rozpoznať výrazný účes kráľovnej Márie v rezbárske práce.
 • Pozrite sa na prepracované, ale skôr pohybujú vyrezávaných pomníka princezná Charlotte, jediné dieťa kráľa Juraja IV, ktorá zomrela pri pôrode. Pamätník sa nachádza v bočnej kaplnke smerom k zadnej časti lode.
 • Bočné kaplnky, ktoré možno vidieť mimo severnej QUIRI uličke drží pomerne jednoducho pamätníky rodičov kráľovná Elizabeth II je (George VI a Elizabeth, matka kráľovnej) a jej sestra, princezná Margaret.
 • Jednoduchý kamenná doska v stredovej uličke kniha je vstup do trezoru, ktorý drží hroby Henricha VIII, Karola I. (sťatý Cromwellovými silami, po anglickej občianskej vojny) a Jane Seymour (Henry VIII je tretia manželka, ktorí zomrel po narodení jediného syna Henricha VIII).

QUIRI

Stredoveké vyrezávané drevené stánky v QUIRI sú miesta, kde rytieri poradie podväzku zhromaždiť počas ich každoročné obrad. Prápory visí nad ich individuálne stánky a asi 700 ryté a smaltovaných mosadzné dosky bývalých rytierov sú pripojené na chrbte stánkov. V roku 2008, princ William sa stal 1000. rytier rádu.

Navštevovať servis pri St. Georgeová kaplnka

Kaplnka je otvorený pre návštevníkov od 10 hodín do 4 hodín od pondelka do soboty. Počas bohoslužieb, vrátane nedeľných bohoslužieb, kaplnka je uzavretý pre návštevníkov, ale verejnosť je vítaní a zúčastniť sa.

Existujú najmenej tri služby denne. Skontrolujte, St. Georgeová kaplnka denník zistiť, kedy sa zúčastniť služby.

Nie je nutné navštíviť hrad Windsor a zaplatiť vstupné do bohoslužby pri St. Georgeová kaplnka, a v skutočnosti, môžu ctitelia pred a po jej bežné otváracie hodiny, aby sa zúčastnili služby vstúpiť do hradný areál. Len blíži stráž u kráľa Henricha VIII brána (zvyčajne výjazd pre návštevníkov hradu Windsor). On vás nasmerujú k Usher z kaplnky, ktorá vás zavedie do pre službu.