Planujesz wyjazd do Rzymu: Travel Guide

Posted on

Planujesz wyjazd do Rzymu: Travel Guide

Rzym, Włochy, powszechnie nazywany Wiecznym Mieście , jest głównym celem podróży, które przyciąga miliony turystów każdego roku. Żywiołowy i nowoczesna stolica świata, Rzym czy Roma oferuje podróżującym fascynujące przypomnienia o swojej imperialnej przeszłości na każdym kroku. Jest to także międzynarodowy hub dla współczesnej mody, designu, sztuki i kultury.

Spotkać wspaniałych zabytków i starożytnych ruin celownik już w co najmniej 3 wieku pne. Marvel w pięknej Romanesque- i gotycki architektura, średniowieczne kościoły, malownicze place, barokowe fontanny, a światowej klasy muzeów. Poza tym, że niemal nieograniczoną liczbę zabytków i atrakcji do zobaczenia, Rzym słynie z tradycyjnej rzymskiej jedzeniem i winem oraz tętniących życiem klubów nocnych, a także pięknych parków miejskich i pokojowych rezerwatów przyrody.

Osoby planujące podróż

Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem:

 • Najlepszy czas na wizytę : Ponieważ Rzym ma klimat śródziemnomorski, tam naprawdę nie zły czas na wizytę. Jeśli chcesz uniknąć tłumów i ciepła latem, zalecamy przybywających do Rzymu w późną wiosną lub wczesną jesienią, kiedy pogoda jest łagodna i linie wydają się być krótsze. Dla średnich dziennych temperatur i opadów, miesiąc po miesiącu, patrz nasz artykuł, najlepszy czas, aby odwiedzić Rzym.
 • Język: włoski jest językiem urzędowym, ale przekonasz się, że wiele osób mówi po angielsku, zwłaszcza tych, którzy pracują w branży turystycznej. Powiedział, że to jest zawsze dobry pomysł, aby zabrać ze sobą kieszonkowy rozmówek lub pobrać jeden z wielu aplikacji za darmo tłumaczy na smartfonie, na wszelki wypadek.
 • Waluta: Jako członek Unii Europejskiej, Włochy używa Euro (€). Ceny zawierają podatek i karty kredytowe są powszechnie akceptowane w restauracjach, hotelach i sklepach. Ale przy zakupie małych przedmiotów jak filiżanka kawy, kawałek pizzy, lub kieliszek wina, plan na płacenie gotówką.
 • Poruszanie: Chociaż Rzym jest duża metropolia, zabytkowego centrum miasta lub Centro Storico , jest dość zwarta, dzięki czemu jest bardzo walkable miasta. Transport publiczny w Rzymie prowadzony przez ATAC , który działa autobusy i tramwaje łączące jeźdźców na większości obszarów w mieście. System metra Metro jest niedrogie i szybkie.
 • Podróż Porada: Można znaleźć krótsze linie jeśli odwiedzić najpopularniejsze atrakcje wczesnym popołudniem, kiedy większość ludzi jest w porze lunchu.

Poruszanie

Rzym posiada rozbudowany system transportu publicznego, który składa się z metra (metro), autobusy, tramwaje, i trzy podmiejskich linii kolejowych (FS). Wygodne i stosunkowo niedrogie, sieć łączy się z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Rzymu, ale może być czasami zawodna i przepełnione, szczególnie w miesiącach letnich.

Rzeczy do zrobienia

Mając tak wiele do zrobienia i zobaczenia w Rzymie, zalecamy zacząć od uderzenia głównych atrakcji turystycznych w pierwszym zwłaszcza jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta. Niezależnie, czy upewnij się, aby pozostawić czas w harmonogramie na obserwowanie ludzi na kameralnym placu lub spacer w dół wiele uroczych uliczek w Rzymie i brukowane uliczki.

Oto tylko niektóre z największych atrakcji turystycznych Rzymu:

 • Koloseum czy Koloseum jest największym zabytkiem z Imperial Rome nadal istnieje dzisiaj. Ogromny amfiteatr raz mieści się zacięte zawody gladiatorów i dzikich walk zwierząt. To najlepiej podchodzić z Via dei Fori Imperiali, aby uzyskać pełny efekt swojej świetności. Linie wejściowe mogą być długie, więc sprawdź nasze wskazówki na zakup biletów Koloseum i uniknąć oczekiwania.
 • Panteon, jeden z najlepszych na świecie zachowanych starożytnych budowli, to arcydzieło architektury rzymskiej rozpoczął jako pogańskiej świątyni, zanim stał kościół w 7. wieku naszej ery. Znajduje się na Piazza della Rotunda, Panteon ma cylindryczny kształt, półkolisty kopułę m.in. okrągły otwór w górnej części, oculus, który pozwala na naturalne światło w strumień, jak krople deszczu. Wejście jest za darmo.
 • Watykan, w domu z Bazyliki Świętego Piotra i Muzeów Watykańskich, jest najmniejsze miasto-państwo na świecie. Geograficznie położony w Rzymie, ale nie w rzeczywistości częścią, St. Peter jest drugim co do wielkości kościół na świecie i domy ważne dzieła Michała Anioła i Berniniego. Muzea Watykańskie ( Musei Vaticani ) jest ogromny kompleks, który zawiera imponującą kolekcję sztuki rozpinające 3000 roku, od klasycznego do nowoczesnego epok. To tutaj można zobaczyć Kaplica Sykstyńska wyposażony znanego freskami sufit Michała Anioła.

Co jeść i pić

Tradycyjna kuchnia rzymska jest oparte na niedrogich kawałków mięsa jak podroby i prosty makaron receptur, takich jak Cacio e pepe (ser pecorino, pieprz czarny) i spaghetti carbonara (jajko, ser i wieprzowiny policzek). Inni faworyci rzymskie to głęboko smażone karczochy ( carciofi alla giudia ), suppli (nadziewane kulki z ryżu z sosem pomidorowym) oraz cienkiej, chrupiącej crusted pizza.

Frascati to białe wino mieszanka wykonana w okolicy na południe od miasta. Rzemieślniczych i piwo rzemiosła stał się dość popularny ostatnio z pubów pojawiają się w całym mieście. W wyszynk i eleganckich barów hipster, koktajle płyną po godzinach.

Gdzie się zatrzymać

Przy tak wielu różnorodnych i ciekawych dzielnic Rzymu, to trudno wybrać, gdzie się zatrzymać. Łatwy dostęp do lotniska i transport publiczny, pobyt w przytulny B & B i przyjazny hostel niedaleko dworca Termini sprawia, że wiele sensu. Jeśli chcesz być tam, gdzie coś się dzieje, istnieje mnóstwo możliwości składania w Trastevere, Monti, a centralissimo (bardzo centralny) obszar, chociaż te czwarte może być dość głośno w nocy. Jeśli romans, co jesteś po, za pobyt w luksusowym hotelu w zabytkowym wzdłuż słynnej Via Veneto lub niedaleko Schodów Hiszpańskich, ale spodziewać się premii dla takich gwiazd lokalizacjach.

Jeśli jesteś na budżet, własny catering Airbnbs są dostępne w całym mieście, oferując doskonałe rozwiązanie.

dojazd

Istnieją dwa lotniska obsługujących obszar metropolitalny Rzym: Fiumicino (znany również jako Leonardo da Vinci) jest głównym międzynarodowym lotnisku Ciampino i jest mniejszy, jeden regionalny. Najlepszym sposobem, aby dostać się do miasta z Fiumicino pociągiem do dworca głównego najbliżej historycznego centrum, Stazione Termini. Można także wziąć autobusy lotniskowe albo Termini lub stacji Tiburtina. Zaleca się unikać jazdy w Rzymie, jeśli w ogóle możliwe.

Port w Civitavecchia, gdzie statki wycieczkowe dokowania w Rzymie.

Kultura i obyczaje

Jeśli chcesz „robić jak Rzymianie zrobić”, a następnie postępować zgodnie z radą trochę poniżej.

 • Musisz mieć swój bilet przed wejściem na pokład jakiegokolwiek publicznego transportu-je kupić w kioskach, stacjach czasopismami ( edicole ) oraz Tabacchi (sklepy tytoniowe). Na pokład, należy skasować bilet, aby je zatwierdzić lub można oberwać ze stromym grzywny.
 • Nie można przywołać taksówkę na ulicach Rzymu, ale może odebrać jeden na wielu oficjalnych Postoje rozsianych po całym mieście.
 • W restauracjach, należy pamiętać, że rolnicza nie jest obowiązkowa, ale jest bardzo cenione. Zasadą jest, aby pozostawić 1 € za każdy diner w grupie lub zaokrąglić w górę sprawdzić kilka euro. Jeśli masz wyjątkową obsługę, nie krępuj się zostawić w górę, ale nie więcej niż 10% całkowitej rachunku.
 • Podczas przeglądania wielu butików w Rzymie i modne sklepy wiedzieć, że obsługa elementów jest mile widziana, dlatego najlepiej jest poprosić o pomoc sklepikarza.
 • Rzym jest stosunkowo bezpieczny duże miasto, ale to ma swój udział drobnej przestępczości. Być świadomi kieszonkowców, zwłaszcza na stacjach kolejowych, na stacji metra, aw zatłoczonych ośrodków turystycznych.

Money Saving Tips

Dla podróżujących świadomych, oto kilka sposobów, aby zaoszczędzić trochę monetę bez skimping do zabawy.

 • Rock Aperitivo (pre-dinner drink): Kiedy można zamówić lampkę wina lub koktajl, to zazwyczaj pochodzi z płyty pyszne jedzenie (wędliny, placów pizza, itd.) Bez dodatkowych opłat.
 • Rezygnują lato i zdecydować się odwiedzić zimą, wczesną wiosną lub późną jesienią. Temperatury są łagodne i pakietów podróżniczych i rabaty są dostępne.
 • Jeśli masz zamiar być w Rzymie przez 3 lub więcej dni, OMNIA lub RomaPass przechodzić jest wielka wartość. Wraz z oferuje bezpłatny wstęp do kilku zabytków, nie trzeba czekać w kolejce Dzięki „szybkiej ścieżki” cecha wejście wliczone w cenę.