Plánujete výlet do Rím: Travel Guide

Posted on

Plánujete výlet do Rím: Travel Guide

Rím, Taliansko, bežne označované ako Večného mesta , je top destinácia, ktorá priťahuje milióny návštevníkov každý rok. Bujný a moderné svetové metropoly, Rím alebo Roma ponúka cestujúcim fascinujúci pripomenutie svoje imperiálne minulosti na každom kroku. Je to tiež medzinárodné rozbočovač pre súčasnej módy, dizajnu, umenia a kultúry.

Stretávajú slávnej pamiatky a starobylé ruiny datovania ako ďaleká chrbát ako prinajmenšom 3. storočia pred naším letopočtom. Marvel na ohromujúci románsko a gotický štýl architektúry, stredoveké kostoly, malebným námestím, barokové studne a world-class múzea. Okrem toho, že takmer neobmedzené množstvo pamiatok a zaujímavostí vidieť, Rím je známy pre svoje tradičné rímske jedlá a vína a jeho pulzujúce nočný život, rovnako ako krásnych mestských parkoch a pokojné prírodné rezervácie.

plánovanie cesty

Čo je potrebné vedieť pred odchodom:

 • Najlepší čas na návštevu : Od Rome má stredomorské podnebie, je to naozaj nie je zlý čas na návštevu. Ak sa chcete vyhnúť davom a teplo v lete, doporučujeme príchod do Ríma v neskorom jar alebo začiatkom jesene, kedy je počasie mierne a linky bývajú kratšie. U priemerných denných teplôt a zrážok, mesiac po mesiaci, pozri náš článok, je najlepší čas na návštevu Ríma.
 • Jazyk: taliančina je úradným jazykom, ale zistíte, že veľa ľudí hovorí trochu anglicky, a to najmä tých, ktorí pracujú v turistickom priemysle. To znamená, že je to vždy dobrý nápad vziať so sebou vreckový fráz, alebo si stiahnuť jeden z mnohých bez jazykového prekladu aplikácií vo smartphonu, len pre istotu.
 • Mena: Ako člen Európskej únie, Taliansko používa euro (€). Ceny sú uvedené vrátane daní a kreditné karty sú prijímané do reštaurácií, hotelov a obchodov. Ale pri nákupe drobných predmetov ako šálka kávy, na pizzu, alebo pohárik vína, v pláne na platenie v hotovosti.
 • Getting Around: Hoci Rím je veľké metropoly, historického centra, alebo Centro Storico , je pomerne kompaktný, čo je veľmi schodný mesta. Verejná doprava v Ríme je riadená ATAC , ktorá prevádzkuje autobusy a električky, ktoré spájajú jazdca na väčšine miest v meste. Podzemný systém metra je cenovo dostupný a rýchly.
 • Travel Tip: Možno zistíte, kratšie linky, ak ste navštíviť najobľúbenejšie atrakcií v skorých popoludňajších hodinách, keď väčšina ľudí sú na obede.

Getting Around

Rím má rozsiahly systém verejnej dopravy, ktorý sa skladá z metra (metro), autobusy, električky a tri prímestských železničných tratí (FS). Pohodlné a relatívne lacná, sieť sa pripája k najobľúbenejším rímskych turistických atrakcií však môže byť niekedy nespoľahlivé a preplnené, a to najmä v letných mesiacoch.

Veci na práci

S toľko robiť a vidieť v Ríme, odporúčame vám začať tým, že udrie na hlavných turistických atrakcií v prvom najmä ak je to vaša prvá návšteva. Bez ohľadu na to, vykonajte uistite sa, že ponechať čas vo svojom rozvrhu pre ľudí sledujú na intímne námestí alebo prechádzky po rímskej mnoho pôvabných uličiek a dláždené uličky.

Tu sú len niektoré z hlavných turistických atrakcií v Ríme:

 • Koloseum alebo Colosseo je najväčší pamiatkou z cisárskeho Ríma ešte v existenciu dnes. Obrovský amfiteáter raz ubytoval neľútostným gladiátorom súťaží a divoké zviera bojov. Je to najlepšie pristupovať z Via dei Fori Imperiali získať plný účinok jeho majestátnosť. Vstupné linky môžu byť dlhá, tak sa pozrite sa na naše tipy na nákup vstupeniek Colosseum a vyhnúť sa čakanie.
 • Pantheon, jedna zo svetovo najlepšie zachovaných historických budov, to majstrovské dielo rímskej architektúry začal ako pohanský chrám, než sa stal kostol v 7. storočí nášho letopočtu. Nachádza sa na Piazza della Rotunda Pantheon má valcová, pologuľové kopula predstavovať kruhový otvor v hornej časti, Oculus, ktorá umožňuje prirodzené svetlo na prúd v, rovnako ako kvapky. Vstup je zadarmo.
 • Vatikán, domov baziliky svätého Petra a vatikánskych múzeí, je svetovo najmenšie mesto-štát. Geograficky sa nachádza v Ríme, ale v skutočnosti nie je jeho súčasťou, svätého Petra je druhý najväčší kostol na svete a domov dôležitá diela Michelangelo a Bernini. Vatikán múzea ( Musei Vaticani ) je masívny komplex, ktorý obsahuje pôsobivú zbierku umenia klenout 3000 rokov, od klasických až po moderné éry. Je to tu, že vidíte Sixtínska kaplnka predstavovať Michelangelova vyhlásený freskami stropu.

Čo jesť a piť

Tradičná Roman kuchyňa je založená na lacných kusy mäsa, ako vnútornosti a jednoduché cestoviny recepty, ako je CACIO e Pepe (pecorino syrom a čierneho korenia) a špagety carbonara (vajcia, syry, a bravčové líca). Iné rímske obľúbené patria vyprážané artičoky ( carciofi alla giudia ), suppli (plyšového gule ryžou s paradajkovou omáčkou) a tenký, ostrý-stvrdnutý pizza.

Frascati je biele víno zmes vyrobená v oblasti južne od mesta. Remeselné a remeselné piva sa stala veľmi populárnou v poslednej dobe u krčmy vynárať po celom meste. V speakeasies a elegantných bedrovej bary, koktaily tečúcou po niekoľkých hodinách.

Kde zostať

S toľkými rôznorodých a zaujímavých štvrtí v Ríme, je ťažké si vybrať, kde sa ubytovať. Pre ľahký prístup na letisko a verejnej dopravy, pobyt v útulnom B & B, alebo priateľské hosteli v blízkosti stanice Termini a robí veľa zmysel. Ak chcete byť tam, kde sa niečo deje, existuje celá plejáda ubytovacích možností v Trastevere, Monti a centralissimo (veľmi centrálne) oblasť, hoci tieto štvrtiny môže byť v noci pomerne hlučné. Ak romantika je to, čo ste po, za pobyt v luxusnom hoteli historickej pozdĺž slávnej Via Veneto a blízkosti Španielskych schodov, ale očakávať, že zaplatí prémiu za takých hviezdnych miestach.

Ak ste o rozpočte, s vlastným stravovaním Airbnbs sú k dispozícii po celom meste, ktoré ponúkajú skvelé riešenie.

Ako sa tam dostať

Tam sú dve letiská pre metropolitná oblasť Rím: Fiumicino (tiež známy ako Leonardo da Vinci) je hlavné medzinárodné letisko a Ciampino je menšia, regionálna jedna. Najlepší spôsob, ako sa dostať do mesta od Fiumicino je vlakom do hlavnej stanice najbližšie do historického centra, Stazione Termini. Môžete si tiež vziať letiskové autobusy buď Termini alebo stanice Tiburtina. Odporúčame vám vyhnúť sa jazde v Ríme, ak je to vôbec možné.

Port of Civitavecchia je miesto, kde výletné lode doku v Ríme.

Kultúre a zvykoch

Ak chcete “robiť, čo Rimania robiť,” a potom nasledovať trochu rád nižšie.

 • Musíte mať lístok pred nastúpením do mestskej hromadnej dopravy, kúpiť na stánkoch staníc, novi ( edicole ) a Tabacchi (trafik). Na palubu, uistite sa, že pečiatka lístka je potvrdiť alebo by ste mohli dostať hit s prudkým pokuty.
 • Nemožno privolať taxík v uliciach Ríma, ale môže vyzdvihnúť jeden na mnohých oficiálnych taxi stánkov roztrúsených po celom meste.
 • V reštauráciách, na pamäti, že sklápanie nie je povinné, ale je cenený. Pravidlom je ponechať 1 € za každú večeru vo vašej skupine alebo zaokrúhliť nahor posudku o niekoľko eur. Ak sa vám výnimočné služby, pokojne odísť do, ale nie viac ako 10% z celkovej útraty.
 • Keď študoval mnoho rímske butiky a módne obchody vieme, že manipuláciu s predmetmi je odsudzované, a preto je najlepšie požiadať predavača o pomoc.
 • Rím je relatívne bezpečný veľké mesto, ale to predsa má svoj podiel na drobnej kriminalite. Buďte si vedomí vreckárov, a to najmä na staniciach, v metre a v preplnených turistických oblastiach.

Ukladanie peňazí Tipy

Pre cestujúcich rozpočet vedomej, tu je niekoľko spôsobov, ako ušetriť trochu mince, bez skimping na zábavu.

 • Rock Aperitivo (pre-večera nápoj): Ak si objednáte pohárik vína alebo koktail, to zvyčajne prichádza s doskou lahodný potraviny (údenín, námestiach pizze, atď.) Bez príplatku.
 • Zrieknuť sa leto a rozhodnú navštíviť počas zimy, skoro na jar alebo neskoro na jeseň. Teploty sú mierne a cestovné balíčky a zľavy sú k dispozícii.
 • Ak sa chystáte byť v Ríme počas 3 alebo viac dní, OMNIA alebo RomaPass odovzdávať ich veľkú hodnotu. Spolu s ponukou voľný vstup do mnohých pamiatok, nemusíte čakať v rade vďaka “fast-track” vstupné funkcie v cene.