Počasie v Egypte: klíma, ročné obdobie, a priemerná mesačná teplota

Posted on

 Počasie v Egypte: klíma, ročné obdobie, a priemerná mesačná teplota

Aj keď rôzne regióny zažiť rôzne modely počasia, Egypt má vyprahnuté púštne podnebie a je všeobecne obaja teplé a slnečné. Ako súčasť severnej pologule, sezón v Egypte sledovať veľa rovnaký charakter ako v Európe a Severnej Amerike, pričom v zime padajúce medzi novembrom a januárom, a vrchol letných mesiacoch klesá v období od júna do augusta.

Zimy sú obvykle mierne, aj keď teplota klesá pod 50 stupňov Celzia (10 stupňov Celzia), v noci. V Západnej púšti, rekordné minimá boli ponorené pod bodom mrazu v zimných mesiacoch. Väčšina regiónov má veľmi málo zrážok, bez ohľadu na obdobie, hoci Káhira a oblasti delty Nílu môže dôjsť málo daždivých dní v zime.

Summers môže byť neznesiteľne horúca, a to najmä v púšti a ďalších oblastiach vnútra zeme. V Káhire, priemerné letné teploty pravidelne presiahnuť 86 stupňov Fahrenheita (30 stupňov Celzia), zatiaľ čo vysoká rekord Asuánu, populárnou turistickou destináciou na brehu Nílu, je 124 stupňov Fahrenheita (51 stupňov Celzia). Letné teploty zostávajú vysoké na pobreží, ale sú vyrobené znesiteľnejšie pravidelnými chladný vánok.

Populárnych oblastí v Egypte

Káhira

Egyptský kapitál má horúci púštne podnebie; Avšak, namiesto toho, aby za sucha, jeho blízkosť k delte Nílu a pobrežia môže mesto mimoriadne vlhko. Jún, júl a august sú najteplejšie mesiace s priemernými teplotami okolo 86 až 95 stupňov Celzia (30 až 35 stupňov Celzia). Svetlo, voľné bavlnené oblečenie je vysoko odporúčané pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť mesto v tejto dobe, zatiaľ čo ochranu proti slnečnému žiareniu a veľkým množstvom vody sú nevyhnutné.

Nile Delta a Asuán

Ak plánujete plavbu po rieke Níl je predpoveď počasia pre Asuáne alebo Luxore dáva najlepší údaj o tom, čo môže očakávať. Od júna do augusta, teploty pravidelne vyššia ako 104 stupňov Fahrenheita (40 stupňov Celzia). Ako výsledok, to je všeobecne odporúča vyhnúť sa týmto vrchol letných mesiacoch, najmä keď tam je malý tieň, aby sa nachádza v blízkosti tejto oblasti historických pamiatok, hrobiek a pyramíd. Vlhkosť vzduchu je nízka a v priemere viac ako 3800 hodín slnečného svitu ročne make Asuán jednom z najslnečnejších miest na Zemi.

Červené more

Pobrežného mesta Hurghada dáva všeobecnú predstavu o počasí v egyptských letovísk Červeného mora. V porovnaní s inými destinácií v Egypte, v zime na pobreží sú všeobecne miernejšie, zatiaľ čo letné mesiace sú o niečo chladnejšie. S priemernými teplotami v lete okolo 86 stupňov Fahrenheita (30 stupňov Celzia), Hurghada a ďalšie ciele Red Sea ponúknuť oddych od žiaru interiéru. Teploty mora sú vhodné pre šnorchlovanie a potápanie, s priemernou augusta teplote 82 stupňov Fahrenheita (28 stupňov Celzia).

Západná púšť

Ak plánujete cestu do Siwa Oasis alebo kdekoľvek inde v regióne egyptskej Západnej púšte, ten správny čas na návštevu je v priebehu skorej jari a neskorej jesene. V týchto chvíľach sa vyhnete spaľujúce teplôt v lete a chladný nočné teploty v zime. Vysoká záznam pre Siwa je 118 stupňov Fahrenheita (48 stupňov Celzia), pričom teploty môžu klesnúť až na 28 stupňov Celzia (2 stupne Celzia), v zime. Od polovice marca do apríla, Západná púšť je náchylný k piesočné búrky spôsobenej Khamsin vetrom.

Jar v Egypte

Jar v Egypte možno everchanging. Je to typicky teplý, ale sezóna je známy pre silné vetry, ktoré môžu spôsobiť piesočné búrky. Jedná sa o najbežnejší mimo veľkých miest a niekedy môže trvať až tri dni. Aj keď teploty stúpajú v priebehu marca do mája, vlhkosť vzduchu je veľmi rozumné.

Čo je potrebné zabaliť: Bez ohľadu na obdobie, ktoré navštívite, odolný poltopánky sú nutnosťou. Budete tiež chcieť, aby zabaliť dlhé nohavice a ľahké vrcholy (krátkodobých aj s dlhými rukávmi) pre jarný výlet.

Leto v Egypte

Niet divu, že v lete v Egypte znamená ťaživou teplo a pečenie slnka. Teploty v letných mesiacoch v priemere pôsobivý 104 stupňov Celzia (40 stupňov Celzia), ale môže dosiahnuť až 122 ° F (50 ° C). Dokonca aj pobrežné oblasti zostať v teple, čo je dobré pre beachgoers-voda je zvyčajne mierny 82 stupňov Fahrenheita (28 stupňov Celzia). Najteplejšie obdobie, počas leta sa klenie júla do septembra, takže všetko, ale väčšina návštevníkov počasím tvrdené mali vyhýbať.

Čo balenia:  Udržať pohode primárnym cieľom je, ak ste na návšteve Egypta v letných mesiacoch. Zabaliť ľahké bavlnené a ľanové oblečenie, ale nezabudnite, slnečné okuliare a široký-pretekal klobúk rovnako.

Padnúť v Egypte

Pokles v Egypte prináša masívny príliv turistov. To nie je prekvapujúce, vzhľadom k tomu, že počasie je takmer dokonalý. Do konca septembra, teploty významne poklesli. Väčšinu dní v priemere okolo 85 stupňov Fahrenheita (29 stupňov Celzia), ale môže sa meniť trochu v závislosti na lokalite. Jedná sa o populárne sezóna, takže očakávať, že zvýšenie cien pre hotely a ďalšie činnosti zodpovedajúcim spôsobom zvýšiť.

Čo sa zbaliť:  zabaliť ľahkú bundu, košele pre vrstvenie a dáždnik, to môže a robí dážď! Rovnako ako ostatné ročné obdobia, je klobúku a vysokým faktorom proti slnečnému žiareniu je vždy dobrý nápad.

Zima v Egypte

Vetry v Egypte vyzdvihnúť v zimnom období, ale netráp: Teploty tu ešte zriedka klesnú pod 50 stupňov Fahrenheita (10 stupňov Celzia). Na začiatku decembra je hlavnom vysielacom čase na návšteve, pretože more je ešte celkom teplo, ceny sú nízke, a to najhoršie v zime vetry pravdepodobne ešte rozvírila doteraz. Turisti tiež hrnú do zeme počas tretieho a štvrtého týždňa decembra, aby oslávili Vianoce a Nový rok.

Čo sa zbaliť:  (! Bude vietor) Zima v Egypte nie je tak chladno ako na iných miestach, ale ľahké sako alebo vetrovka je to dobrý nápad. Všeobecne platí, že aj v zime, oblečenie by malo byť ľahké a priedušné.