Počasie v Londýne: klíma, ročné obdobie a priemerná mesačná teplota

Posted on

 Počasie v Londýne: klíma, ročné obdobie a priemerná mesačná teplota
Londýnske počasie je známe, že veľmi nepredvídateľný. V skutočnosti, Londýnčania pravidelne vykonávať ako slnečné okuliare a dáždnik po celý rok. Ale v Londýne počasí nie je nikdy tak extrémne, aby odvádzať pozornosť od všetkých veľkých vecí, ktoré sa v meste.

Najteplejším mesiacom v roku je zvyčajne augusta, keď maximálna teplota môže byť 90 ° F (30 ° C), ale priemerná teplota v auguste je asi 70 F (22 ° C). Najchladnejšie mesiac je zvyčajne január, kedy teploty môžu klesnúť na asi 33 ° F (1 ° C). Sneh je pomerne vzácny v Londýne, ale ak to padať, že je to zvyčajne v januári alebo vo februári. Niektoré železničné služby môžu byť ovplyvnené nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Nezabudnite sa poradiť so svojím poskytovateľom dopravy pred cestou, či sneh včera.

Londýn je celoročná destinácia, takže hlavnou atrakciou nie sú ovplyvnené sezónnosťou. Tam je zvyčajne k nárastu počtu návštevníkov v júli a auguste, takže je najlepšie naplánovať výlet v inom ročnom období, aby nedochádzalo k preplneniu.

Všeobecne platí, že v Londýne počasie je mierne po celý rok, ale len nezabudnite pribaliť ľahký plášť do dažďa, aby sa vo svojom batôžku. Ročné obdobia postupne mení a v zime sa môže javiť stále visí na tom, kedy by mala byť na jar, ale počasie nie je nikdy tak zlé, aby vás zastaviť od plánovania sa dostať von a okolo. Tam je toľko, aby sa v Londýne, v interiéri i exteriéri, že už nikdy nebudete musieť starať o počasí kazia svoje plány. Budete vždy nájsť niečo, čo sa deje v tomto živom meste!

Rýchla Klimatické Fakty

  • Najteplejší mesiac: júl (66 F / 19 ° C)
  • Najchladnejšie mesiac: január (41 F / 5 C)
  • Najdaždivejšie mesiac: Október (2,79 palca)

Jar v Londýne

Pružina v Londýne je úplne nepredvídateľné, s počasie, ktoré sa môže pohybovať od teplej (s teplotami do 70. rokov) na chladných a vlhkých dní. Občas, sú dokonca ešte mrazy celú jar.

Našťastie by neskôr v sezóne, dni sú stále dlhšie a je zrejmé, že v lete je na ceste. Niet divu, že krátke sprchy sú bežné v Londýne jar-zrážok v priemere okolo 2,5 palca za mesiac v priebehu jari.

Čo sa zbaliť:  Vzhľadom k variabilite v Londýne jarné počasie, budete chcieť, aby efektívne zabaliť, s množstvom vrstiev a nepremokavé oblečenie. Ľahká bunda a dole vesta, obaja ktoré možno ľahko odstrániť, ak sa dostanete príliš teplý sú dobré nápady.

Priemerné teploty od mesiaca

Marec:  48 F (9 C)

Apríl:  52 F (11 ° C)

Máj:  57 F (14 ° C)

Leto v Londýne

London môže mať skvostne slnečné letné dni, ale vždy týždne neustáleho dažďa. Je lepšie byť pripravený na oba scenáre! Ak ste skončili s bývalým, že si obrovské šťastie, pretože za slnečného letného dňa v Londýne je krásne.

Rovnako ako na jar, London vidí okolo 2,5 palca zrážok mesačne v letnom období, čo je najsuchšie celkovo sezónu. Napriek tomu občas ťažké lejaky alebo polojasno môže dôjsť v popoludňajších hodinách.

Čo sa zbaliť:  Buďte pripravení na slnku a daždi, baliarne vrstiev, ako sú tričká, svetre, a pašmíny či veľkého šatke, ktorý si môžete dať na alebo zložiť podľa potreby. Navyše, Londýn má skvelé letné výpredaje, mali by ste zabudnúť na niečo, bude to ľahko vymeniť! (Môžete tiež chcieť ušetriť priestor v kufri.)

Priemerné teploty od mesiaca

Jún:  61 F (16 ° C)

Júl:  66 F (19 ° C)

August:  66 F (19 ° C)

Padnúť v Londýne

Pokles v Londýne môže priniesť dobré počasie a krajšie teplotám, najmä v skorších mesiacoch. V októbri sa však teploty klesajú a zrážky sa stáva častejšie. V novembri mrazy stal obyčajný.

Neskorá jeseň je nejmokřejší obdobie roka v Londýne, ale nie je výrazne vlhkejšie než akýkoľvek iný sezóny, takže nenechajte sa dať klapky-slovná hračka-na vašej ceste. Daylight tiež zníži rýchlo počas jesene.

Čo je potrebné balenia:  Fall môžu byť teplé, vlhké, studené, alebo nejaká kombinácia. Balenie džínsy, sveter a vesta je takmer stopercentná kombinácia, ktorá vás bude vidieť skrz každého počasia, že mesto má v zásobe. Stále budete chcieť zabaliť tričko alebo dva v prípade prekvapivo teplý deň.

Priemerné teploty od mesiaca

September:  63 F (17 ° C)

Október:  55 F (13 ° C)

November: 50 F (10 ° C)

Zima v Londýne

Zimy v Londýne sú chladné, ale nie frigidná, ako niektorí z jeho susedov. Ako zmena klímy postupuje, sezóna čím ďalej miernejšie, s občasnými záchvatmi bizarné počasie, ako je zvýšené sneženie, čo je pomerne zriedkavé v mestských vďaka “tepelných ostrovov” jav.

Zrážky vrcholy v zimnom období, v priemere asi tri palce za mesiac. Na rozdiel od iných obdobiach roka sa však toto množstvo zrážok zvyčajne dochádza v mrholenie alebo ľahkých spŕch čo znamená, že budete tráviť veľa zimnej sezóny mokré! Londýn je tiež oveľa tmavšie v zime, takže sezónu trochu jednotvárne čas na návštevu, s výnimkou neuveriteľné vianočných ozdôb, ktoré patria k najlepším na svete.

Čo sa zbaliť:  Ako väčšina chladných zimných klimatických podmienkach, balenie teplý kabát, útulný klobúk a šatka je nutnosťou. Ako základná vrstva, bude robustný úplety vás udrží v teple. Ak máte mať šťastie, budete potrebovať len svoj najťažší plášť na najchladnejších dní mesta.

Priemerné teploty od mesiaca

December:  45 F (7 ° C)

Január:  41 F (5 ° C)

 Február:  45 F (7 ° C)

Priemerná mesačná teplota, zrážky, a počet slnečných hodín

  teplota dažďové zrážky Slnečné hodiny
január 41 F (5 ° C) 2in. 1
február 45 F (7 ° C) 1,5in. 2
marec 48 F (9 C) 1,4in. 4
apríl 52 F (11 ° C) 1,7in. 5
Smieť 57 F (14 ° C) 1,9in. 6
jún 61 F (16 ° C) 1,7in. 7
júl 66 F (19 ° C) 1,6in. 6
august 66 F (19 ° C) 1,8 palca 6
septembra 63 F (17 ° C) 1,9in. 5
október 55 F (13 ° C) 2,8in. 3
november 50 F (10 ° C) 2,4 palca 2
December 45 F (7 ° C) 2in. 1