Počasie vo Francúzsku – podnebie a teploty francúzskych miest

Posted on

 Počasie vo Francúzsku - podnebie a teploty francúzskych miest

Vedieť vopred, čo je počasie vo Francúzsku je dôležité znalosti pri plánovaní vašej budúcej France dovolenku.

To je miesto, aby zistil, či v Paríži tak skutočne je daždivé, alebo ak je Nice je tak jasný, alebo koľko snehu očakávajú v Alpách v januári. Zistite, ktoré mesiace sú najdaždivejšie v rôznych mestách, a to, čo priemerné teploty sú po celom Francúzsku. Tu sú informácie o počasí a klímu vo Francúzsku.

Hoci Francúzsko je len o veľkosti Texasu, je najväčšou krajinou v západnej Európe a v dôsledku toho jeho predpoveď obrovsky sa líši región od regiónu a od mesta k mestu. Paríž je dosť ďaleko na sever, takže môžu mať vyložene chladné dni, a to aj v júli. Stredomorské pláže sú v blízkosti Álp a Pyrenejí a podnebie na pobreží v porovnaní s horami je úplne odlišný. Pekný môže byť mierny uprostred zimy a jeho geografická poloha znamená, že si môžete zaplávať v dopoludňajších hodinách, a potom skočiť do auta a choďte do malých alpských strediskách po dobu niekoľkých hodín, lyžovanie, než sa dostane späť do teplejšieho mesta.

S týmto sprievodcom, môžete zistiť, ktoré mesto dostane najviac zrážok, najviac sneženie alebo má najteplejšie priemerné teploty.

To bude tiež dať vám predstavu o tom, čo sa zbaliť pre vašu dovolenku.

Priemerné teploty vo Francúzsku (F)


Priemerné teploty vo Francúzsku sa môže výrazne líšiť od mesta k mestu, u severných francúzskych mestách a horských oblastiach oveľa chladnejšia ako južné Francúzsko miest pozdĺž Stredozemného mora od Arles do Marseille, z Avignonu do Antibes. Tu sú priemerné teploty v celom Francúzsku, ukazujúci, ktorá mestá sú najteplejšie alebo najstudenšia.

Tiež majte na pamäti, to sú 24-hodinové priemery, takže sa nejedná o typické denné teploty. Jedná sa o stredný priemer so zohľadnením ako nočných hodinách minimách a denné maximá.

Priemerné teploty vo Francúzsku (v stupňoch Celzia)


Teploty vo Francúzsku nie sú všetci rovní. Niektoré miesta majú mierne podnebie, a iní môžu byť extrémne chladné občas. Vedeli ste, že Nice and Perpignan patrí najteplejších miest, zatiaľ čo v Štrasburgu a Rouen patrí medzi najchladnejšie? Paris má tiež povesť pre niektoré naozaj chladné zaskočí počasie, takže ísť pripravení.

Ako jedna z chladnejších miest nie je tak zlé, však. Pokiaľ si budú cestovať na vrchole leta, môže to byť pekná úľava navštíviť mesto s chladnejšie teploty.

Sneženie vo Francúzsku

Sneženie vo Francúzsku sú uvedené dôležité informácie poznať. Ak máte v pláne lyžovať v jednej z veľkých francúzskych lyžiarskych oblastí, chcete vedieť, že sa dostane slušné sneženie. Ak chcete navštíviť vianočné trhy po celom Francúzsku, však, to je zaujímavé vedieť, že tam je menej sneženie, než by sa dalo očakávať. Tu je priemerná sneženie pre mestá vo Francúzsku.

Priemerné zrážky a Dažďové zrážky vo Francúzsku


Priemerné zrážky a zrážky vo Francúzsku môže odhaliť niektoré prekvapivé skutočnosti. Zatiaľ čo tam sú obrazy Paris neuveriteľne daždivé, ale v skutočnosti má jednu z najnižších zrážkových úhrnov Francúzsko veľkých mestách. Pekný, známy pre svoje slnečné podnebie, v skutočnosti má jednu z najvyšších zrážkových úhrnov, ale len v určitých mesiacov v roku. Pozrite sa na hlavné mestá.

France Mesačný Informácie

Tu je rýchly spôsob, ako si môžete prečítať o tom, čo očakávať, keď plánujete svoju francúzsku cestu. Kliknúť na každý mesiac pre predstavu o počasí, čo sa zbaliť a aké hlavné udalosti sú v ponuke. Objavovať ročné tržby v januári a júli; hlavný karnevaly v zime a na jar; top letné jazzové festivaly; veľké umelecké festivaly a pozoruhodné udalosti, ako je rímskych hier vo veľkom aréne v Nîmes a ďalšie.

Január
február
marec
apríl
máj
jún
júl
august
september
október
november
december