Skip to main content

Pociąg w Tajlandii: Rezerwacja biletów, Wybór klasy, jedzenie i więcej

Pociąg w Tajlandii
Chociaż na pewno jest szybsze latanie, podróże pociągiem w Tajlandii jest zazwyczaj przyjemne doświadczenie być zapamiętany. Clacking wzdłuż ścieżek na starzenie w całej wsi jest spokojna i malownicza, a to pozwala podróżować jak miejscowi zrobić. może skończyć się spotkanie przyjaznych ludzi, którzy sprawiają, że podróż jeszcze bardziej wyjątkowym.

Technicznie, latanie między Bangkok i Chiang Mai ledwo kosztuje więcej niż jadąc pociągiem – zakładając, że linie budżetowe nie kumulują opłat na wierzchu oryginalnego biletu. Ale podróżowanie pociągiem w Tajlandii pozwala zobaczyć okolicę. Jeśli masz szczęście wystarczy, aby dostać jeden z otwartych, wentylator tylko do samochodów, dostaniesz do jej zapach, zbyt!

Podróż pociągiem w Tajlandii

Choć sceniczny i bardziej komfortowe, pociągi są najwolniejsze forma transportu w Tajlandii. Jadąc pociągiem jest nawet wolniejszy niż autobusów długodystansowych, ale bez wątpienia bezpieczniejsze i bardziej interesujące. W przeciwieństwie podczas podróży na autobusy, będzie w stanie chodzić, rozprostować nogi, i ma dostęp do toalety. Podróż pociągiem w Tajlandii jest bardziej malownicze i pozwala uniknąć ciężkiego ruchu i złych drogach.

Jeśli podróżujesz w nocy, będzie przybywać znacznie bardziej wypoczęty po nocy w pociągu podkładu zamiast nocnym autobusie. Statystycznie, Tajlandia ma jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności ruchu w świecie; wypadki autobusowe są powszechne. Mimo opóźnienia, a nawet sporadyczne awarie zdarzyć, podróż pociągiem jest jeszcze bezpieczniejsze niż podróż autobusem.

Rezerwując bilet na pociąg

Podobnie jak w przypadku innych form transportu, masz dwie opcje zaczyna swój bilet na pociąg: trzeba ją nabyć za pośrednictwem biura podróży (istnieje wiele w obszarach turystycznych) lub podjąć transport do stacji kolejowej i zakup własnego bilet.

Biura podróży dodać na opłaty rezerwacji, ale za dopłatą może być znacznie więcej niż się transport do iz dworca do zakupu biletu. Agenci często większą prowizję za rezerwację autobusów turystycznych. Niektórzy nawet próbują rozmawiać cię z pociągiem w ogóle – robi tak oszczędza im czas dostanie bilet. Sprawdź w innym urzędzie, jeśli powiedział, że pociąg jest pełny.

bilety kolejowe sprzedać wyprzedzeniem przed dużych imprez, takich jak Songkran. należy zarezerwować z wyprzedzeniem tak daleko, jak to możliwe, jeśli podróżują w okresie wakacji w Tajlandii.

Można sprawdzić rozkłady jazdy i ceny biletów na oficjalnej Koleje Państwowe Tajlandii strony jednak trzeba zarezerwować bilety przez przedstawiciela innej firmy (a partner jest zwykle związany na stronie internetowej).

Która klasa Seat zarezerwować

Flota kolejowego w Tajlandii jest bardzo zróżnicowany; trzy różne klasy zarówno starszych, jak i nowszych samochodach są na szynach w danym momencie. Kilka samochody zakupione w Japonii i Chinach zostały również dodane do mieszanki. Jest elementem powodzenia-of-the-draw zaangażowany, co prowadzi do pewnego zamieszania. Można powiedzieć komuś o klimatyzację zamrożenie Cię całą noc tylko, aby dowiedzieć się ich pociąg miał otwarte okna i problemów komarów.

Uwaga: Palenie jest oficjalnie zakazane we wszystkich pociągach, w Tajlandii , choć pasażerowie często przemycić papierosy stojąc między połączonych samochodów.

Pierwsza klasa

Samochody pierwszej klasy są dostępne w klimatyzowanych, jednodniowych tylko pociągami. Oprócz niektórych repurposed japońskich samochodów z koi jednorazowego obłożenia, przedziały trzymać dwie osoby i pochodzą z małym zlewem. podróżujący indywidualnie musiał dzielić zwarciu z osobą tej samej płci, chyba że są gotowi do zakupu biletów dla obu koi w kabinie.

Jak w drugiej klasie, prycze do spania w pierwszej klasie są przekształcane przez asystenta do siedzenia w ciągu dnia.

Druga klasa

Druga klasa jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla wygodnej podróży pociągiem w Tajlandii. Bilety drugiej klasy dla nocnych pociągach zwykle sprzedają się w pierwszej kolejności; zarezerwować kilka dni wcześnie, jeśli jest to korzystna klasa.

Pociągi drugiej kategorii nie siedzi i wagonach sypialnych. Niektóre samochody są klimatyzowane i zamknięto w górę, podczas gdy inne są tylko wentylator. Starsi, wentylator tylko samochody nie są tak ładne jak klimatyzowanych te jednak, że mają duże okna, które obniża wpuścić zabytków i zapachy ze wsi!

Trzecia klasa

Pociągi trzeciej klasy tylko twarde siedzenia; Najbardziej są wyściełane ale nadal istnieją pewne starsze samochody z drewnianymi siedzeniami. Nawet jeszcze, trzecia klasa jest wystarczająco wygodny dla przejazdów w ciągu dnia, jak i bardzo ekonomiczny sposób na pokrycie krótkich i średnich dystansach długości. Podróżując w trzeciej klasie jest dobra na krótką podróż między Bangkok i Ayutthaya.

Pociągi Sleeper w Tajlandii

Dla podróżnych, którzy wolą iść drogą lądową, pociągi sypialne w Tajlandii to opcja niezapomniany. W przeciwieństwie podczas podróży za dnia, nie utracą czas transportu do przejścia na różnych częściach kraju. Zamiast tego, można zaoszczędzić na kosztach zakwaterowania nocy i obudzić się następnego miejsca – bonus!

Przy zakupie biletu, zostaniesz poproszony jeśli wolisz górną lub dolną pryczę. Górne prycze są dyskontowane lekko i oferują trochę więcej prywatności z powodu bycia z dala od poziomu gruntu. Są też nieco krótsza niż dolnych pryczach. Wysokie osoby nie będą w stanie wyciągnąć w pełni albo w górnej lub dolnej, jednak górna kuszetka ma jeszcze mniej miejsca na nogi. Wszystkie mają kurtynę prywatności, aby wyciągnąć i pochodzą z czystą pościelą.

przystanki wczesnym rankiem nie są ogłaszane. W rzeczywistości, bez międzylądowania są ogłaszane. Jakoś ludzie po prostu wiedzieć kiedy wysiąść. Błądzić po bezpiecznej stronie, zapewniając swoją nadzorującą zna swój ostateczny cel. Są niezwykle ostrożny przy zachowaniu to wszystko proste i można obudzić – z nadzieją. Na wszelki wypadek być zapakowane i gotowe do wysiąść z pociągu w pośpiechu, na wszelki wypadek.

Uczestnicy przyjdzie przez wcześnie rano, aby rozpocząć konwersję prycze z powrotem do miejsca, więc trzeba mieć wystarczającą ostrzeżenie dla przystanek gdy nadchodzi.

Mimo kradzieży w pociągach podkładu na pewno nie jest tak źle, problem jak w nocnych autobusów w Tajlandii, należy nadal unikać zasypianie z smartphone na kolanach. Nie zostawiaj telefonu na fotelu podczas spaceru wokół.

Jedzenie i napoje w pociągach

Umundurowani uczestnicy pociąg będzie prawdopodobnie poprosi o więcej niż jeden raz, aby zamówić jedzenie i napoje. sprzedaży alkoholu zostały zakazane na tajskich pociągów od 2014 roku, jednak nadal można dostać inne jedzenie i napoje. Chyba że opcje są niskie, jedzenie pociąg jest zbyt drogie w porównaniu do niedrogiej i-wyśmienite standard w Tajlandii.

W gastronomicznych samochody z tyłu pociągu są rozwiązaniem dla spotkań towarzyskich, choć są teraz mniej hałaśliwy, że sprzedaż piwa nie ma.

Czy jako mieszkańcy zwykle zrobić: Przygotuj się na długą podróż poprzez zakup własne przekąski i wodę mineralną przed wejściem do pociągu.

Porady dla lepszego korzystania pociąg podróż w Tajlandii

  • Jeżeli terminy Twojej lub uprzywilejowanie klasy samochodu nie są elastyczne, rezerwacja kilka dni wcześniej. Bilety na weekendy i święta wypełnić wyprzedzeniem dla drugiej klasy.
  • Samochody, które są zamknięte i klimatyzowane można uzyskać bardzo chłodno. Przechowywać runo lub koc poręczny w użyciu.
  • Palenie jest zabronione w pociągach wszędzie w Tajlandii, chociaż niektórzy pasażerowie zrobić potajemnie w przestrzeniach między samochodami.
  • często można spotkać najwięcej ludzi w samochodach drugiej kategorii.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *