Pogoda w Egipcie: klimat, pory roku, a średnia miesięczna temperatura

Posted on

 Pogoda w Egipcie: klimat, pory roku, a średnia miesięczna temperatura

Chociaż różne regiony wystąpić różne warunki pogodowe, Egipt ma pustynny klimat i jest powszechnie zarówno na ciepło i słonecznie. Jako część półkuli północnej, pory w Egipcie wykonaj taki sam wzór jak w Europie i Ameryce Północnej, z zimowym przypadającym w okresie od listopada do stycznia, a szczyt miesiącach letnich spada między czerwcem a sierpniem.

Zimy ogół łagodne, ale temperatura może być niższa od 50 stopni Celsjusza (10 stopni Celsjusza), w nocy. W Pustyni Zachodniej, rekordowo niskim poziomie są zanurzone poniżej zera podczas zimowych miesięcy. Większość regionów mają bardzo mało wytrącaniu niezależnie od pory roku, chociaż Kair i tereny delty Nilu może wystąpić kilka dni deszczowych w okresie zimowym.

Summers może być nieznośnie gorąco, zwłaszcza na pustyni i innych obszarów wnętrza kraju. W Kairze, średnie temperatury latem regularnie przekraczać 86 stopni Fahrenheita (30 stopni Celsjusza), natomiast wysokie rekord Asuanu, popularnym turystycznym nad brzegiem Nilu, wynosi 124 stopni Fahrenheita (51 stopni Celsjusza). Temperatury latem pozostają wysokie na wybrzeżu, ale są lepiej tolerowane przez regularnych chłodnych bryzy.

Popularne miejsca w Egipcie

Kair

Kapitał egipski ma gorący pustynny klimat; Jednak, zamiast być suche, jego bliskość do Delty Nilu i wybrzeża może sprawić, że miasto wyjątkowo wilgotne. Czerwiec, lipiec i sierpień są najgorętsze miesiące ze średnią temperaturą około 86 do 95 stopni Celsjusza (30 do 35 stopni Celsjusza). Lekka, luźna odzież bawełniana jest wysoce zalecane dla tych, którzy zdecydują się odwiedzić miasto w tym czasie, gdy przeciwsłoneczne i dużymi ilościami wody są niezbędne.

Delta Nilu i Aswan

Jeśli planujesz rejs w dół Nilu, prognoza pogody dla Asuanu lub Luksoru daje najlepszą wskazówkę, czego się spodziewać. Od czerwca do sierpnia, temperatura regularnie przekraczać 104 stopni Fahrenheita (40 stopni Celsjusza). W rezultacie, to na ogół wskazane, aby uniknąć tych szczyt miesiącach letnich, zwłaszcza jak jest trochę cienia można znaleźć w pobliżu okolicznych zabytków, grobowców i piramid. Wilgotność jest niska, a średnio ponad 3800 godzin słonecznych w roku make Asuan jednym z najbardziej słonecznych miejsc na Ziemi.

Morze Czerwone

Nadbrzeżne miasta Hurghada daje ogólne pojęcie o pogodzie w Egipcie Morze Czerwone ośrodków. W porównaniu do innych miejsc w Egipcie, na wybrzeżu zimy są zazwyczaj łagodniejsze, a letnie miesiące są nieco chłodniejsze. Ze średnią temperaturą latem o około 86 stopni Fahrenheita (30 stopni Celsjusza), Hurghada i innych miejsc Red Sea oferują wytchnienie od upału smażyć wnętrza. Temperatura morza są idealne do nurkowania i nurkowania, ze średnią temperaturą Sierpień 82 stopni Fahrenheita (28 stopni Celsjusza).

western Desert

Jeśli planujesz podróż do Siwa Oasis lub gdziekolwiek indziej w Pustyni Zachodniej w Egipcie regionie, to dobry czas na wizytę jest w okresie wczesnej wiosny i późnej jesieni. W tych czasach, będzie można uniknąć piekący temperatury latem i mroźnych temperatur nocnych zimy. Wysoka rekord Siwa wynosi 118 stopni Celsjusza (48 stopni Celsjusza), podczas gdy temperatura może spaść aż do 28 stopni Celsjusza (2 ° C) w okresie zimowym. Od połowy marca do kwietnia, na Pustyni Zachodniej jest podatna na burze piaskowe spowodowane Khamsin wiatru.

Wiosna w Egipcie

Wiosna w Egipcie można everchanging. To zazwyczaj ciepłe, ale sezon jest znana z silnych wiatrów, które mogą powodować burze piaskowe. Są to najczęściej poza głównymi miastami i czasami może trwać nawet do trzech dni. Podczas gdy temperatura wzrośnie w marcu do maja, wilgotność jest bardzo rozsądne.

Co spakować: Niezależnie od pory roku, które odwiedzasz, solidne buty do chodzenia są koniecznością. Warto również zapakować długie spodnie i lekkie topy (zarówno krótko- jak i długi rękaw) na wycieczkę sprężyny.

Lato w Egipcie

Nic dziwnego, że lato w Egipcie oznacza uciążliwy upał i palącym słońcu. Temperatury w miesiącach letnich średnio imponującą 104 stopni Celsjusza (40 stopni Celsjusza), ale może sięgać 122 F (50 ° C). Nawet obszary przybrzeżne zmarznąć, co jest dobre dla Beachgoers wodzie jest zazwyczaj balsamiczny 82 stopni Fahrenheita (28 stopni Celsjusza). Najgorętszy okres podczas przęsła letnie lipca do września, więc wszyscy, ale większość odwiedzających pogoda hartowane powinny omijać.

Co spakować:  chlodzenie jest głównym celem, jeśli jesteś wizyty w Egipcie w czasie letnich miesięcy. Spakować lekkiej bawełny i odzież lnianą, ale nie zapominaj, okulary i kapelusz z szerokim rondem, jak również.

Spadek w Egipcie

Spadek w Egipcie przynosi masowy napływ turystów. To nie dziwi, biorąc pod uwagę, że pogoda jest prawie doskonały. Pod koniec września, temperatury znacznie spadły. Większość dni średnio około 85 stopni Fahrenheita (29 stopni Celsjusza), ale może różnić się nieco w zależności od lokalizacji. Jest to popularny sezon, więc spodziewać się podwyżki cen hoteli i innych działań, aby odpowiednio zwiększyć.

Co do pakowania:  Paczka lekką kurtkę, koszule dla warstw i parasol, to może i nie deszcz! Podobnie jak w innych porach roku, o rondem kapelusz i wysokiej ochrony przeciwsłonecznej czynnik zawsze jest dobrym pomysłem.

Zima w Egipcie

Wiatry w Egipcie odebrać w sezonie zimowym, ale nie denerwować: Temperatury tutaj nadal rzadko spadają poniżej 50 stopni Fahrenheita (10 stopni Celsjusza). Początek grudnia to doskonały czas, aby odwiedzić, jak morze jest jeszcze dość ciepło, ceny są niskie, a najgorsze zimy wiatry prawdopodobnie nie rozpoczął się jeszcze. Turyści również stada do kraju w trzecim i czwartym tygodniu grudnia, z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Co spakować:  (! Nie będzie wiatr) Zima w Egipcie nie jest tak chłodno jak w innych miejscach, ale lekka kurtka wiatrówka czy to dobry pomysł. W ogóle, nawet w zimie, odzież powinna być lekka i przewiewna.