Pomocou bankomatov v Taliansku – Ako eur na svoju taliansku dovolenku

Posted on

Pomocou bankomatov v Taliansku - Ako eur na svoju taliansku dovolenku

Ak chcete nájsť bankomat v Taliansku, pozrite sa na talianskej Bancomat s orientácie, ktoré potrebujete (Cirrus, Plus, atď) v Taliansku Bancomats sú jasne označené a sa nachádzajú mimo bánk, alebo sa za dverami, ktoré sa otvorí, keď prejdite kartu , Môžete si tiež nájsť Bancomats na letiskách a na železničných staniciach.

Čo by ste mali urobiť, než budete Go

Pred cestou do Talianska, obráťte sa na banku, aby vedeli, že budete preč z krajiny.

To bude mať svoju kartu od získania zmrazené. Tiež by ste mali zistiť, aký je poplatok za zahraničné transakcie na svojich debetných a kreditných kariet. Niektoré banky účtujú percenta, zatiaľ čo iní účtovať paušálny poplatok, a niektorí, žiaľ účtovať oboje. Tieto poplatky môže zmeniť niekoľkokrát v priebehu celého roka, takže budete musieť pozrieť sami, pred každou jazdou.

Nestrácajte čas ani peniaze na cestovné šeky, pretože vypadli z použitia z niekoľkých dôvodov, vrátane toho, že môže byť ťažké a časovo náročné na peniaze, a často prísť o peniaze v transakcii.

Pomocou bankomatu alebo bankomat v Taliansku

Akonáhle vložíte kartu, budete vyzvaní na výber jazyka. Angličtina bude jednou z možností. Potom budete zadať štvormiestne číslo PIN. Po brúsení preč, sa stretnete s radou možností pre odstúpenie od zmluvy. Vyberte si ten, ktorý vám vyhovuje. Ak máte získať peniaze von, ste pripravení.

Ak nie, čítajte ďalej.

Talianske Predpisy ATM

V čase písania tohto článku, maximálny odstúpenie limit 250 EUR je uložená u väčšiny talianskych Bancomats. Uistite sa, že je vaša karta zvládne aspoň túto sumu v dolároch. Nezabudnite, že väčšie výbery sú lacnejšie v dlhodobom horizonte, a to najmä ak vaša banka účtuje za transakciu poplatok.

Návšteve banky, ak máte problémy ATM

Ak máte problémy s kartou, budete musieť navštíviť banku v bankovom hodín. Otváracia doba môže byť nepríjemné, obvykle, 08:30 do 1:30 hod a 3:30 hod do 4:30 hod Áno, čítate, že nastala vhodná doba, popoludňajšie otvorení je spor jednej hodiny; ísť ráno.

ATM Správy

Ak prekročíte sumu karta vám umožňuje odvolať na dennej báze, alebo vaša karta bola nejako vyhlásená za neplatnú v Taliansku, nie ste pravdepodobne získať správu, Bankomat, ktorá vysvetľuje, čo pre vás. Vaša karta bude odmietnutá, možno sa stručným vyhlásením nalieha, aby ste sa obrátili na svoju banku (ale nikdy vysvetliť dôvod). Znova vložte kartu a snaží sa odvolať menej eur. Je možné, že ten deň je kurz robil dolár ešte slabšie, než to je, a že ste prekročil maximálnu vytiahnutie vašej banky dolárov.

Uistite sa, že prinesie aspoň dva pracovné ATM karty do Talianska, a to ako u štvormiestnych čísel pin. V prípade núdze môžete získať hotovosť z vašej kreditnej karty, ale to je zvyčajne najdrahšie možností. Uistite sa, že ste kontaktovali zúčastnených bánk a oznámi im, že sa chystáte byť získanie peňazí, zatiaľ čo v Taliansku. Opýtajte sa ich na celej rade kontaktovať, ak máte problém; zadarmo 800 čísla nie sú zatiaľ v Taliansku.

Potom sa posaďte a majú neuveriteľnú dovolenku.