Ponorte sa do najlepších pláží v Hua Hin, Thajsko

Posted on

 Ponorte sa do najlepších pláží v Hua Hin, Thajsko
Hua Hin, prímorské mesto len pár hodín jazdy autom, vlakom alebo autobusom z Bangkoku, je domovom pre niektoré z najpopulárnejších pláží v Thajsku, ktoré sú zasadené v zálive Thajska v južnej thajskej provincii Prachuap Khiri Khan. Tu môžete očakávať dlhý plochý úsek piesku, ktorý sa zvažuje jemne do oceánu, obklopený mestečka s množstvom z luxusných hotelov, stredísk, a penziónov, ako aj miest piť a jesť čerstvé plody mora.

Vo svojom minulom živote, Hua Hin bol miestny rybárska dedina, ale jeho cukor mäkký piesok a kryštalickej vody rýchlo upozornil obyvateľov Bangkoku a transformovala do dediny letovisku. V roku 1920, thajskej kráľovskej rodiny ani vybudovali svoju letnú “chaty” (skôr sídiel) tu. Dnes je táto oblasť je známa pre svoje svetovej triedy pláží a kite-surfovanie škvrny.

Ako sa tam dostať a cestuje po celom

Hua Hin je veľmi jednoduché a cenovo dostupné sa dostať z Bangkoku. Tam sú denne vlaky z Lumpong stanice Hua Bangkoku, ktoré sa asi tri hodiny, a tam sú tiež viacnásobné štátne autobusy (malé, mini-autobusov), ktoré opustí každý deň od Južnej autobusovej stanice v Bangkoku a od Victory Monument.

Akonáhle sa dostanete tam, Hua Hin správne je dosť malý, že nebudete nič viac potrebovať, než svoje vlastné nohy, ako obísť. Ak sa chcete pustiť do ďalších pláží alebo do okolitých atrakcií, aj keď, zvážte prenájom auta alebo motorky. Avšak predtým, než sa dostanete za volant, uistite sa, že pochopiť pravidlá cestnej premávky, pretože jazde v Thajsku nie je tak organizovaná ako niektorých západných krajinách.

Pláže a zaujímavosti v okolí

Hoci najpopulárnejší atrakcie v meste Hua Hin je jeho pláž rovnakého mena, existuje celý rad ďalších turistických atrakcií a pláže v blízkosti tohto prímorského letoviska. Či už chcete stráviť nejaký čas s voľne žijúcimi opicami v chráme na paličkami Hill alebo chcete preskúmať stopy Khao Sam Roi Yot národného parku, existuje veľa vecí, ktoré sa v blízkosti Hua Hin.

  • Hau Hin Beach: lemovaná rekreačné strediská, reštaurácie, bary a kluby, to Cityside pláž môže byť trochu preplnené počas dňa, ale je to skvelé pre večerným dátumom.
  • Prútika Hill: výhľadom Hua Hin Beach, tento kopec je domovom chrámu Khao Takiab a svorka divokých opíc známy pre krádež z tašiek a vreciek ľudí. Môžete si tu pomocou tuk-tuk alebo songthaew a mala v pláne zostať asi hodinu alebo dve.
  • Suan Son Pradipat Beach: Nachádza sa asi osem kilometrov južne od Huan Hin, Sea Pine Tree Garden Beach (ako jeho známy v angličtine) je výrazne menej navštevovaný. Kým tam nemusí byť žiadne dodávateľa plážových tu existuje celý rad skvelých reštaurácií na severnom konci pláže.
  • Národný park Khao Sam Roi Yot: Úvod do Phraya Nakhon Cave, niekoľko pláží, turistických trás a bezkonkurenčný výhľad na regiónu.
  • Pranburi: Len 30 kilometrov južne od Hua Hin. Pranburi je domovom Nom Sao a Pranburi plážami, z ktorých obe sú skvelé pre relaxáciu, semi-privátne deň na piesku.

Kedy ísť, čo môžete očakávať, a čo robiť

Marca do mája je považovaná za horúce sezóny, s teplotami niekedy lezenie až troch číslic, a od júna do októbra je považovaný za obdobie dažďov, ktoré môže dať klapky na svoje pláži plánov. V dôsledku toho, že najlepší čas na návštevu je v hlavnej sezóne od novembra do februára, kedy počasie je teplé a suché, ideálny pre deň na pláži.

Hua Hin priťahuje mnoho miestnych turistov a mnoho Európanov po celý rok, a počas hlavnej sezóny, môže reštaurácie, pláže a miestne zaujímavosti dostať docela preplnený. Avšak, vzhľadom k tejto zmesi bežných turistov, očakávať, že nájde čo najviac nemeckých a talianskych reštaurácií, ako sú tie thajské.

Pokiaľ nie je leňošenie na pláži alebo pri bazéne svojho rezortu, za jazdu na koni. V meste Hua Hin, tam sú vždy kone k dispozícii na prenájom a sprievodcovia, ktorí vás vedú, ak nie ste skúsený jazdec. Môžete tiež výlet do okolitých hôr alebo cestovať trochu ďalej do jednej z najkrajších národných parkov v krajine, Khao Sam Roi Yot.

Kde zostať

Od päťhviezdičkových medzinárodných reťazcov k lacným penzióny, Hua Hin je plná úžasných ubytovacích služieb. V sezóne-od novembra do februára, uistite sa, že rezervovať vopred, takže môžete mať lepší výber miest na pobyt.

Hua Hin Marriott Resort & Spa je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú rezervovať Starwood bodoch a V Villas Hua Hin MGallery by Sofitel ponúka rozľahlé apartmáne a víl, z ktorých niektoré majú vlastné bazéniky. Evason Hua Hin , je Six Senses Resort, je šetrné k životnému prostrediu, luxusné útočisko nastavená na 20 plážových akrov tropických záhrad.

Navyše s nárastom medzinárodného cestovného ruchu, rad menších zariadení otvorilo svoje brány návštevníkom. Uistite sa, že prechádzať všetky najlepšie možnosti pre pobyt v meste Hua Hin na miestach, ako TripAdvisor alebo Agoda pred rezervovať výhrady.