Poruszanie Włoch Transportu Publicznego

Posted on

 Poruszanie Włoch Transportu Publicznego
Choć Włochy mogą być domem znanych producentów samochodów takich jak Ferrari i Maserati, Każdy, kto miał do jazdy i parkowania w jednym z miast w kraju nie może być zbyt entuzjastycznie o konieczności przeżywania tego doświadczenia. Sieć transportu publicznego we Włoszech jest bardzo dobra, i obejmuje pociągi, autobusy i połączenia promowe na całym wybrzeżu, i jest zdecydowanie warte rozważenia, jeśli szukasz nieco mniej stresujące doświadczenie wakacje. Oto spojrzenie na włoskiej sieci transportowej, a kilka pomysłów na to, jak zaplanować swoją podróż bez konieczności dostać za kierownicą samochodu.

Szybkich pociągów we Włoszech

Przez wiele lat włoskie koleje miały słabą reputację ich jakości i pomiaru czasu, ale znaczące inwestycje w infrastrukturę i pociągi obsługujące kraj teraz oznacza, że ​​większość przejazdów w między głównymi miastami może być zakończona w pociągach dużych prędkości, które są szybsze niż latanie , Jeśli są w budżecie, to można nadal podróżować na lokalnych pociągów, które zajmie trochę więcej czasu, ale rezerwacji z wyprzedzeniem jak to możliwe, i za pomocą systemów rezerwacji online mogą zazwyczaj torba Ci miejsce na jednym z szybkich usług dla bardzo rozsądną cenę.

Jeśli wybierasz się na jednej z dłuższych trasach, takich jak Mediolan do Rzymu lub podróżując między Rzymem i Sycylii, zakres pociągi sypialne są bezpieczne i wygodne, i dobrze warto rozważyć jako alternatywę dla odbywających lot i płacenia za dodatkową noc na nocleg.

Lokalna sieć kolejowa

Chociaż nie może być tak szybka jak pociągów szybkobieżnych, duża liczba linii i usług branży krzy pokrywę kraju najwięcej miejsca i są przystępne, a zazwyczaj po prostu kupić bilet na stacji i wskoczyć na pociąg. W przeciwieństwie do szybkich pociągów, nie znajdzie żadnych zastrzeżeń dotyczących tych usług, a nie zawsze można dostać miejsce podczas służby godzinach szczytu. Jednak ceny są tanie, ale tylko pamiętać, aby upewnić się, że potwierdzić swój bilet, zanim pojawi się w pociągu, używając jednego z automatów samoobsługowych na platformie.

Można również zakupić bilety, które pozwalają na nieograniczone podróżowanie kolejowej w danym regionie, co może być bardzo przystępny sposób, aby ominąć, jeśli przebywają w jednym konkretnym obszarze.

Autobusy we Włoszech

Sieć autobusowa we Włoszech to taka, która rozwija się szybko, zwłaszcza usługi autobusowe dalekobieżne z firm świadczących trasy autokary w wielu krajach, takich jak Megabus i Flixbus zaczynają oferować taryf długodystansowych we Włoszech też. Lokalne autobusy mogą być trochę tajemnicy, ale z lokalnym biurem turystycznym zwykle będzie w stanie pomóc Ci znaleźć konkretny autobus lub trasy. Bilety kupuje się w sklepach lub automatach biletowych na dworcu autobusowym i są sprawdzane raz jesteś w autobusie, podczas gdy istnieje kilka, które przychodzą inspektorzy wokół, by sprawdzić bilety.

Łodzie i prom Trasy we Włoszech

Morza Śródziemnego i Adriatyku oferują wiele tras promowych do krajów sąsiednich, a istnieje również wiele usług, które podróżują do wysp włoskich, takich jak Sardynii i Sycylii, z najbardziej ruchliwych tych usług działających z Genui, Livorno i Neapolu. Istnieje wiele usług online, które pozwalają, aby szukać różnych dróg, przy czym strona Traghetti bycia użytecznym źródłem do tego celu. Z kilku dużych jezior w kraju, można również znaleźć kilka lokalnych usług, które są często bardzo popularne wśród zwiedzających, którzy korzystają z widoki, z widokiem na jezioro Maggiore, Jezioro Como Jezioro Garda Jezioro Iseo wśród tych, oferując tras promowych.

Sieci metra w miastach włoskich

Choć Rzym i Mediolan mają największe sieci metropolitalnych w kraju, kilka miast posiadają zintegrowany system transportu lokalnego, aby pomóc ludzie wokół, z Turyn, Neapol, Genua i mający również podziemnych systemów kolejowych. Autobusy i tramwaje również przyczyniają się do tych systemów, a jedną z głównych zalet jest to, że większość miast będzie można kupić jeden bilet, który może być używany do wielu różnych usług. Większość poprosi, aby potwierdzić swój bilet, więc upewnij się, sprawdź jak to zrobić, i uniknąć niezręcznych rozmów z lokalnych kontrolerów biletów.