Posiłki w Bukit Timah Hawker Centre Singapore – Co jeść?

Posted on

 Posiłki w Bukit Timah Hawker Centre Singapore

Małe Hawker Centrum Z Dużą zgryzu

Jeśli chodzi o centra Hawker Singapuru odchodzenie, Market & Food Centre Bukit Timah działa na małej stronie: 84 stoisk obejmujące drugą kondygnację z podmiejskich kompleksu rynku wzdłuż rogu Upper Bukit Timah Road i Jalan Jurong Kechil.

Podobnie jak większość starszych centrów hawker (miejsce został zbudowany w 1975 roku), mokra rynku zajmuje parterze, natomiast magia Hawker dzieje na górze.

Pomimo niewielkich rozmiarów, to centrum domokrążca Bukit Timah posiada szereg głośnych-o hawker straganów; najlepsze z nich noszą mediach na ich oknami jak odznak honorowych. Jeśli idziesz się z nikim, aby poprowadzić Cię, można wybrać najlepsze miejsce do jedzenia albo a) szuka najdłuższej linii, lub b) szukają najbardziej przekonujących wycinków prasowych.

Generacje straganiarzy w jednym miejscu

Makansutra i jej założyciel, entuzjasta jedzenie Singapur KF Seetoh, ma wiele do powiedzenia na temat tego miejsca i jego historii.

„Kilka dania są bardzo popularne tutaj – ośrodki te Hawker mieć cholernie krwawe dobre przekupniów” Seetoh wyjaśnia, mówiąc, że wiele z tych operacji hawker zostały w grze dla wielu pokoleń. „Te stragany zostały działające długo zanim powstały centra Hawker – ci ludzie wrócić pokoleń synów przyniesie swoich synów”.

A Dish Noodle Wykonane (i doskonalona) w Singapurze

KF Seetoh nie ma wątpliwości: większość Singapuru żywności repertuaru mogły zostać pożyczone z całego świata, ale jest przekonany, że satay bee hoon jest „całkowicie wymyślona w Singapurze.”

„Nie można znaleźć nigdzie indziej na świecie, może w naszej bliższej sąsiada kulinarnej, Malezji,” wyjaśnia Seetoh. „Biorą makaron ryżowy makaron [], a następnie oni slather go z sosem z orzeszków ziemnych, które ma chińskim stylu stock gotowane w nim. Cząber, nie tak słodki, i włożyli owoce morza i wszystko, co tam jest.”

Sin Chew Satay Bee Hoon ( Stall nr 162, tel: +65 98260782) przechodzi test zarówno długie linie i badanie wycinków prasowych: w danym dniu, kolejka dla ich satay bee hoon wygląda fanboys firmy Apple w kolejce do najnowszych iPhone uwolnienie i świetnych opinii z całego punktu do tej budy dla niektórych z najlepszych satay bee hoon w Singapurze.

Ten Satay Bee Hoon jest Slurpy, Messy Fun

To jest to, co masz z zamówieniem: ryż makaron wermiszel skąpane w bogatym, brązowy, lekko pikantnym sosie satay. Tak, satay – to nie jest daleko od sosem orzechowym, który zwykle towarzyszy porcja azjatyckich szaszłyków mięsnych, sformułowanych pójść dobrze z makaronem.

Orzeszki ziemne w sosie są dość grubo zmielony, a cały danie doprawione krewetki, małże, ryby,  kang kong  (szpinak wodny) oraz  POK tau  (bity smażone tofu).

Dzięki hojnym proporcji sosu do makaronu, Sin Chew za satay bee hoon jest wybitnie slurpable i może zrobić bałagan, jeśli nie jesteś ostrożny. Ryzyko zabrudzonej odzieży jest warte posiłek.

Brak „Marchewka” w tym pyszne ciasto z marchwi

Pomimo nazwy, nie ma marchew w singapurskiej „ciasto z marchwi”, lub chai holowniczego kway . W Hokkien, biała rzodkiewka ( daikon ) stosowane w kway chai holowniczych akcji większość jego imię ze zwykłą marchew (który dostaje tylko jedną dodatkową sylabę, aby odróżnić go od daikon naturze).

Pracowity „wujek”, który pracuje  He Zhong Carrot Cake  (stoisko # 02-185, tel: +65 64685398) jest synem człowieka, który rozpoczął to wszystko, jeden z pierwszych chai holowniczych kway straganiarzy w kraju. Seetoh pamięta konieczności ciasto z marchwi ojca w latach 80. – tak dobry jak niniejszy produkt jest oryginalny to „Trzy światy”, jak to ujął Seetoh.

„To nie jest w składnikach, to w sposób, w jaki go smażyć,” Seetoh wyjaśnia. „W jaki sposób można przejść w dół techniki? Możesz przejść na dół przepis, ale nigdy nie może przejść w dół techniki! Jak, kiedy masz przestać smażenia te marynowane daikon i rozpocząć mieszanie go? Te rzeczy są bardzo trudne do nauczania.”

Dokonywanie Singapuru Carrot Cake

Hawker następna generacja jest jeszcze ekspertem: w gigantycznej patelni, nalał dużą ilość sześcianu „carrot cake” i umieszczone kopiec POH Chye (marynowane rzodkiewki) z czosnkiem – po sautéing i mieszanie dużo, Hawker leje duża ilość bitej jaj na patelni, topienie w połączeniu z marchwi ciasto / Chye poh. Następnie plastry duży tort do wielkości porcji i kadzie siebie na talerzu.

Z nadmiaru jajecznicy na ciasto z marchwi, potrawa okazuje się nieco omlet-Ty, crisped na krawędziach przez Hawker. Duże kawałki daikon stanowią doskonałą kanwę dla najważniejszych smakowych świadczonych przez czosnek, Chye POH oraz odrobiną sambal (chili) na stronie.

Dotarcie do Bukit Timah Market & Food Centre

Bukit Timah Market & Food Centre znajduje się w 51 Upper Bukit Timah Road w mieście Clementi, dzielnicy mieszkalnej około 10 mil na północny zachód od Marina Bay. Stacja MRT jest najbliższy Clementi (East-West Line EW23), około 1,8 mil od centrum Żywności.

Aby znaleźć wygodną trasą transportu publicznego od swojej lokalizacji w Singapurze, odwiedzić  gothere.sg  wprowadzić punkty A do B w prostym języku angielskim (czyli „Orchard Road 51 Upper Bukit Timah Road”) – strona zaproponuje najszybsze łączny bus-MRT droga do centrum hawker. Bukit Timah Food Centre w Mapach Google .

W przypadku innych opcji żywności w chow-mad Singapurze, sprawdź tę listę dziesięciu najlepszych centrów hawker w Singapurze. Więcej informacji na temat korzystania efektywnego systemu transportu Singapuru, przeczytaj nasz artykuł o jeżdżeniu Singapore MRT i autobusy z Kartą EZ-Link.