Posiłki w Lau Pa Sat Festival Market, Singapur

Posted on

 Posiłki w Lau Pa Sat Festival Market, Singapur

Wczorajszy Public Market Dzisiejsze Masywne Hawker Centrum w centrum Singapuru

Victorian-era struktura Lau Pa Sat Festival Market za filigreed żeliwny wygląda zupełnie nie na miejscu w hypermodern Singapur biznesowej dzielnicy, ale udało się uniknąć piłkę wrecking idąc z prądem. Stojąc między Cross Street, Boon Tat Street i Robinson Road, sto-plus-letnim budynku rynek skał na dzień i noc, rozdawanie Premium Hawker żywności dla zwiedzających.

centralne położenie na rynku sprawia, że ​​głównym wyciągnąć dla turystów i pracowników biurowych w sąsiedniej dzielnicy biznesowej: jego 5500 metrów kwadratowych przestrzeni wewnętrznej około 2000 miejsc siedzących, choć często wypełnione po brzegi podczas lunchu lub weekendowe wieczory.

Budynek jest jednym z najstarszych w Singapurze: struktura rynku żeliwny sięga 1894 roku i był w ciągłym użyciu, ponieważ, z wyjątkiem kilku lat pod koniec 1980 roku (został rozebrany podczas lokalna linia MRT był budowane i połączyć ponownie po otwarciu MRT).

Jak się tam dostać: Lau Pa Sat Festival Market znajduje się na skrzyżowaniu Boon Tat Street i Robinson Road. Aby dostać się do Lau Pa Sat przez MRT, wysiąść na stacji MRT Raffles Place i zjazd I, naprawdę, naprawdę długi tunel, który wyłania się kilka przecznic od Lau Pa Sat. Postępuj zgodnie ze znakami, chodzić po drugiej stronie ulicy i tam Krzyża jesteś.

Ozdobny wiktoriański wnętrz

Obudowa budynku Lau Pa Sat (dawniej znany jako Telok Ayer Rynku) sięga roku 1894. Zaprojektowany przez brytyjskiego inżyniera kolonialne James MacRitchie, ośmioboczna konstrukcja została zbudowana do domu rynku, który przeniósł się do obszaru po jego starym miejscu i imiennik w Telok Ayer, Chinatown został rozebrany. (Obecna nazwa budynku przychodzi do nas od początków na rynku; „Lau pa sat” jest Hokkien dla „starym rynku”).

Stary Rynek został wykonany z drewna i palm strzechy zadaszenia. MacRitchie postanowił podsumować stary projekt w prefabrykowanych żeliwa importowany ze Szkocji – zachowując stary ośmioboczny plan piętra, nowy rynek nabyte ozdobne belki i stanowisk, z żelaza filigran zdobiące narożniki wewnętrzne i łuki.

Z czasem teren wokół Lau Pa Sat przekształciła się w centralnej dzielnicy biznesowej w Singapurze, a sam rynek w obliczu niepewnej przyszłości. Przekształcony w centrum Hawker w 1973 roku, budynek rynek zrobił energiczny biznesowych żywienia pracowników biurowych aż budowa pobliskiej stacji MRT zmuszony jej zamknięcia w 1986 roku.

Władze nie miał żadnych planów szalunkowych historyczną strukturę na dobre, choć: budynek został starannie rozebrany, jego 3,000 części oznakowane i przechowywane do późniejszego rekonstrukcji. Po trzech latach i 6,8 mln SGD (około $ 5,3 mln), przebudowany rynek został ponownie otwarty służyć głodnych obiady.

Rozpieszczany: Zamawianie żywności

Masywna wnętrze zapewnia żeliwnych konstrukcji schronów Lau Pa Sat w ponad 200 stoisk spożywczych rozmieszczone wzdłuż ośmiu korytarzach, wszystkie zbiegają się na centralnym atrium gdzie stoisko napoje dozuje piwo, woda i napoje bezalkoholowe umyć pikantne pozycje w dół.

Wybór jedzenia jest ekspansywny, tanie (ale nieco droższe niż w centrach chow hawker publicznych, takich jak Old Airport Road i Bukit Timah) i bardzo międzynarodowy. Oprócz lokalnych kuchni, które znajdziesz w każdym centrum Hawker (chiński, malajski, indyjskie, i „zachodnie” food), Lau Pa Sat znajduje się również stoiska serwujące koreański, japoński, wietnamski, filipińskie i selekcje.

Ulica jadalna After Dark

Po 7 pm (lub 3 po południu w weekendy i święta), Lau Pa Sat staje nexus na rynku żywności ulicy, która zajmuje całość sąsiedztwie Boon Tat ul. Około tuzina zewnątrz stragany ustawione wzdłuż ulicy Boon Tat, a powietrze gęstnieje wieczór z zapachem grillowania kurczaka satay, skrzydła i grillowanych owoców morza.

Zarządzanie obejmuje ulicę ze stołami fold-out i krzesła z tworzywa sztucznego, które wypełniają się w ciągu kilku minut. Jest coś fałszywie retro o odkrytym obiadem Lau Pa Sat za: jakby las wieżowców wokół Lau Pa Sat nie pop ten stary timey bańki tradycyjne posiłki. To jest tak blisko do oryginalnego Singapore Street Food doświadczenie jak można dostać te dni, przypominający starych dobrych czasów, zanim rząd ogranicza się uliczni własnych centrów hawker w 1970 roku.

Dawniej, hawkers Singapore stosować do skrzydeł kurczaków na odwróconego bębna wypełnione olejem z węgla drzewnego. Dzisiaj, stragany wyglądają bardziej nowoczesny (i znacznie bardziej przenośne), ale smak pozostaje wierny swojej historii, bogaty w tradycyjnych marynat i podawane z pikantnym chili. Satay pochodzi z gęstej, bogatej sosie orzechowym, we wszystkich mięs zapisać wieprzowiny (kupowane satay wydają się być muzułmaninem).

Scena grill na Boon Tat pozostaje otwarty dla biznesu do 3 rano.