Posiłki w Makansutra Gluttons Bay, Singapur

Posted on

 Posiłki w Makansutra Gluttons Bay, Singapur

Przystępne Hawker Posiłek Obok Marina Bay, Singapur

Hawker kultura jedzenie w Singapurze nie musi być całkowicie lub downmarket stara się być autentyczny. W Marina Bay, Singapur, Makansutra za KF Seetoh skonfigurować Makansutra Gluttons Bay służyć jako dom dla obu starych i nowych nazw hawker górę iw chętnych – a przy okazji tworzenia kulinarne cel hotspot i życie nocne swankest dzielnicy Singapuru.

Makansutra Gluttons Bay patronów siedzieć z Marina Bay w malowniczej okolicy – po drugiej stronie zatoki, zobaczy, że Marina Bay Sands górujący nad dzielnicą. Około 12 Hawker stalle bok asortyment plastikowych kamiennych stołach pokrytych zwieńczone dużymi parasolami (jedyne ustępstwo na rzecz pogody); obszar ma dość siedzenia dla ponad 500 gości, którzy przychodzą co noc do podjęcia w widoku i autentyczne potrawy Hawker.

„Marina Bay jest bardzo charakterystycznym elementem Singapurze – Gluttons Bay jest o dostarczanie doświadczenie Ulica żywności w slickest części Marina Bay”, mówi założyciel Makansutra KF Seetoh. „I powiedział, że powinniśmy przywrócić starym stylu, open-air Street Food stall że kiedyś miał w latach 60-tych i 70-tych. A my utrzymania cen tak tanie, jak to możliwe.”

Najlepsze znanych nazwisk w Singapurze Hawker Żywności

Aby wywiązać się z tego doświadczenia retro żywności, Seetoh i jego współpracownicy zakwalifikowani niektóre z najbardziej znanych nazwisk w Singapurze w Hawker żywności, wraz z kilkoma nowymi nazwami, aby zaspokoić miasto-państwo w zmieniających się gustów. Znajdziesz słynny kurczak ryż Wee Nam Kee obok Filipiński ulubionego Gerry Grill i ich kalmary z grilla. Można zamówić Alhambra satay i popijać ulubiony napar Singapore, Tiger Beer.

Jak się tam dostać:  Makansutra Gluttons Bay znajduje się w dzielnicy Marina Bay, tuż obok opery Esplanade. Jeździć Singapore MRT i wysiąść na stacji MRT Esplanade (Koło linii; KK-3) – zjazd D pojawiać się na Esplanade Park. Makansutra Gluttons Bay na Mapach Google.  Więcej informacji na temat korzystania efektywnego systemu transportu Singapuru, przeczytaj nasz artykuł o jeżdżeniu Singapore MRT i autobusy z Kartą EZ-Link.

Tradycyjne Skrzydełka kurczaka z rzutu

Te skrzydełka kurczaka z grilla Huat Huat BBQ Chicken skrzydło i Carrot Cake są podawane z sosem chili na stronie: danie z kurczaka lekko słodkim nadała mu kopa przez dip rzemieślniczego. Mnóstwo pracy idzie do produkcji kurczaka – kawałki kurczaka są przyleciał z Brazylii (brak lokalnego mięso porównuje kruchość i soczystość), a następnie przejść dziesięć godzin marynowania przed pójściem na grilla.

To danie z kurczaka ma długą historię w Singapurze – „opiekany kurczak skrzydło było bardzo popularne w Singapurze od lat 60-tych,” Seetoh mówi. „Ludzie zajęłoby połowę bębna ropy naftowej, a następnie włożyli grill na grill i tam go od strony ulicy.”

Przejście na bardziej trwałych wykopaliskach w Makansutra Gluttons Bay wydaje się zrobić kurczak nie zaszkodzi. Seetoh mówi ten konkretny preparat zawdzięcza słodkawy smak szczególny składnik: „Sekret tkwi w marynacie – jeden z najważniejszych składników jest Mei Kuei Lu Chiew , chińska róża rosy wino” Seetoh mówi. „Jest tam piękny, słodki zapach do niego.”

Pikantny opiekany Stingray – egzotycznych mórz i Specjalności

Grilu płaszczka przychodzi do nas z Malezji, a Redhill Rong Guang grill Seafood służy mu drogę Malajów podoba – z dużą ilością chili stempla. „Stingray było coś nikt używane do jedzenia z wyjątkiem w Malezji – to był biedny, odrzucony ryba” Seetoh mówi nam. „Malaje gotować go w kwaśnej curry i zanurzyć go w sambal (chili).”

Chińska społeczność, nie ślepy na dobrym pomysłem kulinarnej, przyjęła go i zaczął sprzedawać je na ulicy. „Dziś jest tak popularny – oni grill skrzydło z stingray na liściu bananowca, i rozmaz go z sambal ponieważ grilla – tak smak liściu bananowca i sambal idzie do mięsa” Seetoh mówi. „I jakby nie dość pikantny, włożyli cincalok, która jest fermentowana krewetki i cebulę, i wycisnąć calamansi nad nim.” (Cincalok jest Malajczyk pasty krewetki).

Rong Guang sprawia, że ​​ich własne chili sambal, sambal Belacan i cincalok od podstaw, zapewniając stale wysoką jakość przy każdym zamówieniu. Właściciel poczyniła grilla stingray na dłuższą chwilę teraz – zarobili swoje gniazdo na Makansutra Gluttons Bay na sile stingray serwowane w oryginalnym stoisku w Bukit Merah.

Malaysian-Style Satay drodze Singapuru Beach Road

Singapur starzy Pamiętam uzyskania najlepszej Malay satay ze stajni w pobliżu starego Alhambra Cinema wzdłuż Beach Road. Kino może być już dawno, ale druga generacja wytrwa – syn oryginalnego satay sprzedawcy służy teraz jego szaszłyki mięsne w bardziej ekskluzywnej okolicy w Gluttons Bay, prawie pięćdziesiąt lat po tym, jak sprzedał swój pierwszy kij.

Produkt w Makansutra Gluttons Bay Alhambra Padang Satay jest grubszy i meatier niż satay znajdziesz gdzie indziej: the skewered mięso jest ręcznie cięte i sosem orzechowym – do maczania Satay in – jest masywny i umiarkowanie słodki.

Marynata sprawia specjalnego satay: około 18 tajnych przyprawy iść do marynaty satay, co jest świeże każdego wieczoru. Sklep oferuje szeroki wybór mięs, a nie tylko wołowina – baranina, kurczak, kaczka, i krewetki są dostępne. (Wieprzowina jest wyłączony w menu – właściciele są pobożni muzułmanie).

„To jest Malezyjski styl, Kajang stylu satay, słodsze niż normalne” Seetoh mówi nam, jak kolejność przychodzi. „Wiele z przyprawami, w przeciwieństwie do indonezyjskich te [które] jaśniej”.

Grillowane kalmary, Filipiński-Style

W ukłonem w sporej filipińskie społeczności mieszkających w Singapurze, Makansutra Gluttons Bay zaproszony ulubiony PINOY założyć sklep obok ustalonych nazw hawker okolicy. Gerry Grill posiada ponad 50 oddziałów na Filipinach, wszystkie serwująca dania Filipiński, które najlepiej z piwem: Sizzling sisig wieprzowina (mielonego policzki wieprzowe, smażone do chrupiące i podawane na gorącej płycie); pata chrupiące (smażone w głębokim tłuszczu golonka, podawane obok sosu sojowego dip) i inihaw na pusit (grillowane kalmary – patrz wyżej), między innymi.

(W krewnej nowości, przeczytaj o 15-godzinny żywności szał na Filipinach, która obejmuje wiele tutaj szczegółowo potraw).

grillowane kalmary Gerry, daleki od bycia gumowate gorąco bałagan, ma wiele dać z każdym kęsem – w plasterkach kalmary pochodzi skropione sosem sojowym i dobrze smakuje zarówno w połączeniu z ryżem lub z swigs piwa.

Ryż smażony z indyjskiego Twist

Nie pomyśli, że malajski / indyjska stoisko mogli zjechać smażony ryż dobrze, ale Makansutra Gluttons Baya Old Satay Klub Mee Goreng zarządza trick raczej grzejniku. Jest to tłumaczenie z chińskiego indyjskie danie, smażony ryż” Seetoh mówi. „Oni ugotować z sambal , białym pieprzem, a następnie włożyli dużo anchois chrupiące”.

Danie jest obfite, aromatyczne, i rozkosznie wielokulturowa – „Oni posiekane zieleni, groch, marchew, w stylu, że Chińczycy zwykle nie – to bardzo charakterystyczne dla Indian i indan muzułmanów tutaj” Seetoh cuda , „Gdy widzisz to, to jest całkowicie Indian”.

Stoisko na podpis danie, mee goreng (smażony makaron) można zamówić w dowolnym stylu indyjskim lub Malajskiego: the mee goreng malajski jest do włosów i smażone z sambal Belacan; wersja indyjska jest wilgotnych i gotowane z chili specjalnej mieszanki.

Kaya uzupełnia słodki deser bananowy

Deser przychodzi do nas w drodze The Sweet Spot: ich Kaya oparte dania słodkie przynieść posiłki w Makansutra Gluttons Bay do doskonałego zakończenia.

Tempura Kaya banan (na zdjęciu powyżej) wykonuje goreng Pisang (smażone banany) i drizzles partii w syropie Kaya. ( Kaya jest malajski kokosowy na bazie owoców twaróg.) Równe środki skrobię, ostry i lepki, słodki, tempura Kaya banan łączy różne tekstury na smaczny całość – idealny deser Azji uzupełnienie rozprzestrzenianiu się tanio zjeść z całej Region.