Skip to main content

Potrebujete vízum pre návštevu Talianska?

Potrebujete vízum pre návštevu Talianska?

Kým víza nie sú vždy nutné navštíviť Taliansku, návštevníkov z niektorých krajín sú povinní získať vízum pred cestou do Talianska. Okrem toho je potrebná väčšina občanov krajín mimo Európskej únie mať vízum, ak navštívite Taliansku po dobu dlhšiu ako 90 dní, alebo v prípade, že plánujete pracovať v Taliansku. Dokonca aj keď nepotrebujete vízum, budete potrebovať platný cestovný pas.

Vzhľadom k tomu, vízová povinnosť môže zmeniť, je vždy vhodné skontrolovať najnovšie informácie zo štátneho útvaru vo vašej krajine ešte pred cestou.

Čo je to schengenský priestor

Ako ste si výskumu pasovej a vízovej povinnosti pre Taliansko, uvidíte termín “schengenského priestoru” alebo “schengenského priestoru.” Schengenský priestor sa skladá z Európskej únie (EÚ), krajín, ktoré zrušili ochranu svojich vnútorných pasovej kontroly na hraniciach.

Vzhľadom k tomu, tieto krajiny umožňujú voľný priechod občanov a návštevníkov EÚ, akonáhle cestujúci vstúpi do krajiny Schengenského priestoru, sú voľne cestovať z krajiny do krajiny. Nevýhodou je, že väčšina návštevníkov môže zostať len na maximálne 90 dní v schengenskom priestore. Potom musí opustiť schengenský priestor po dobu najmenej 90 dní pred tým, než je povolené znova vstúpiť a cestovať znovu po dobu ďalších 90 dní.

Občania Spojených štátoch a Kanade

Ak ste občanom Spojených štátov amerických a Kanady, a želajú návštevu Talianska po dobu 90 dní alebo menej, nepotrebujete víza.

Čo potrebuješ? Turisti musia mať platný cestovný pas, ktorého platnosť vyprší viac ako 90 dní po opustení schengenského priestoru EÚ.

Takže, ak prídete 1.června a plánujú zostať 90 dní až do 29. augusta, budete potrebovať cestovný pas, ktorý je platný aspoň do 90 dní po 29. augusta.

K miestu vstupu do schengenského plocha- či už je to na letisku v Ríme, Paríži a Barcelone, napríklad, budete musieť ukázať doklad o spiatočný lístok do svojej krajiny pôvodu alebo do krajiny mimo Schengen.

Colné zástupca môže požiadať o účele cesty, kde bývate, aké ďalšie krajiny plánujete navštíviť. Aj keď nebudete mať kus papiera označeného “visa” budete byť v podstate v Taliansku na turistické vízum, čo je dobré po dobu 90 dní.

Znie to zložito, ale je to naozaj celkom jednoduché. Môžete cestovať do Talianska a do krajín schengenského priestoru EÚ po dobu celkom 90 dní, obdobie. Ako turista, nemôžete legálne ostať v Taliansku alebo v schengenskom priestore po dobu dlhšiu ako 90 dní. Nemôžete prísť do Talianska (alebo Schengenu) s otvoreným koncom plánu pokúsiť sa zostať dlhšie, hľadať prácu, alebo sa rozhodnúť, či chcete presunúť dlhodobo.

Pred 90 dňami uplynuli, budete musieť opustiť Taliansku a do Schengenského priestoru a pobyt vonku po dobu najmenej 90 dní pred opätovným návštevu. Znie to tuhý, ale je to jedna z Talianska a prostriedkov EÚ, ktorými sú boj proti nelegálnemu prisťahovalectvu.

Ako vedieť, ak potrebujete vízum

Ak chcete zistiť, či budete potrebovať víza, prejdite na talianskej vlády víza pre Taliansko  webové stránky. Tam budete zvoliť národnosť a krajinu trvalého pobytu, ako dlho máte v pláne zostať (až 90 dní alebo viac ako 90 dní), a dôvod vašej návštevy.

Ak plánujete cestovať ako turista, vyberte cestovného ruchu .

Kliknite na tlačidlo potvrdiť, či budete potrebovať víza. Ak cestujete ako študent po dobu dlhšiu ako 90 dní, váš domov inštitúcie alebo školy v Taliansku, kde ste zaregistrovaný na štúdium vám pomôže zariadiť, aby zostali legálne v Taliansku.

Ako sa dostať talianskou Visa

Ak potrebujete vízum, bude Visa pre Taliansko webové stránky sa dostanete na stránku, ktorá vám povie, čo treba s odkazmi na príslušné formuláre, kde sa uplatňujú, a náklady. Predloženie žiadosti nezaručuje, že budete mať víza, takže sa nemusíte cestovať až budete mať skutočný víza.

Ak máte ďalšie otázky alebo potrebujete pomoc s vašou žiadosťou o víza, budete tiež nájsť e-mailovú adresu na tejto stránke. Prosím smerujte prípadné vízové ​​otázky, ktoré ste na e-mailovú adresu uvedenú na zastupiteľskom úrade v krajine, kde žijete.

Dôležité o víza a cestovné tipy:

  • Uistite sa, že žiadať o vízum v dostatočnom predstihu o tom, kedy máte v pláne cestovať. Uchovávať kópie všetkých dokumentov a formulárov, ktoré sa obracajú dovnútra a priniesť doklady so sebou, keď cestujete.
  • Ak nechcete mať správne dokumenty v ruke, keď prídete v Taliansku (alebo v schengenskom priestore), ktoré bude zamietnutý vstup. Ak ste objavili v Taliansku na uplynulou turistického víza (to znamená, že ste zostali dlhšie ako 90 dní), budete okamžite poslal z Talianska a Schengenského priestoru, na vlastné náklady. To sa neodporúča, aby zostali cez pridelenom lehote.