Požičovňa bicyklov v Paríži: Ako používať Velib’City schéma?

Posted on

 Požičovňa bicyklov v Paríži: Ako používať Velib'City schéma?

Všetko o mestskej systéme Budget-Friendly

Začal v roku 2007, Paris ‘schému požičovňa city bike, Velib’ (prekladať hrubo k,kolo v slobode ‘) teraz počíta ohromnú flotilu viac ako 20.000 bicyklov a 1800 nájomných staníc po celom meste. Stalo sa nesmierne populárny spôsob, ako sa dostať okolo Paríža, ako miestnych obyvateľov a turistov, a je pravdepodobne obrátil na mesto do oveľa viac na bicykli s deťmi mieste a.

Kým Velib’má svoje nevýhody (pozri moje poznámky týkajúce sa bezpečnosti, najmä), môže to byť jeden z jednoduchších spôsobov, ako získať okolo Paríža na bicykli, ak by ste radšej vzdať tradičné požičovňu. Prosím, buďte si vedomí, aj keď, že žiadne koleso helmu kolies sú k dispozícii s Velib “- som veľmi odporúčame vziať si so sebou jednu vo svojom kufri, ak sa chystáte dať schémy vír na ďalšiu cestu.

Koncepcia: Pay and Go

Myšlienkou Velib’je pomerne jednoduchý: prejdite kreditnej karty za každú stanicu okolo hlavného mesta (nájdete jednu zhruba každých 300 metrov / 984 stôp v danom okolí) si požičať bicykel na deň alebo týždeň. Budete platiť malý paušálny poplatok za toľko ciest, ako chcete, po celý deň alebo týždeň. Ak ste skončili na bicykli po dobu kratšiu ako 30 minút na danej ceste, nebudete účtované nad rámec plochom “predplatného” poplatok. Nemusíte sa vrátiť na bicykli na stanici, kde si prenajíma to– ste zatiaľ klesnúť ho kedykoľvek Velib-bodu. To je jeden definitívny prínosom systému v porovnaní proti požičovní. Samoobslužné stanice sú v prevádzke 24 hodín denne a sedem dní v týždni, čo je ďalšia výhoda.

Z vašej kreditnej karty bude účtovaná záloha (v súčasnosti 150 €, ale to sa môže zmeniť kedykoľvek), aby zabezpečila, že bicykel je správne vrátil a nechal v dobrom stave. Dbajte na to, aby ju nechať bez dozoru, a to aj so zámkom: zlodeji majú silné nástroje v týchto dňoch, ktoré možno krájať i ťažkých zámkov. Viac informácií o postupe pri prenájme, použitia a vrátenia Velib’kola na ďalšej strane.

Ale … Je to bezpečné?

Nebudem klamať. Jazda na bicykli v Paríži môže byť stresujúce, a nie je ideálne z hľadiska bezpečnostných podmienok. Doprava je často ťažké, chodci nie vždy dodržiavať pravidlá cestnej premávky prechody, a mesto je plné jednosmerných ulíc, kruhové objazdy a rušné križovatky. Radil by som len skúsených mestskej cyklistov, aby sa pokúsili použiť koleso na frekventovaných ciest, a to iba po konzultácii s miestnou pravidlá cestnej premávky. Pre tých z vás, zvyknutý na bicykli v cestnej premávke, môžete aj naďalej používať Velib ‘, ale ja by som silne naznačujú, že sa vydáte na parkových plôch, ako sú Bois de Boulogne a Bois de Vincennes a pobyt na cyklotrasách-only.

Druhý problém, ako už bolo spomenuté, je ťažké sa môžete stretnúť s hľadaním prilbu, keď používate Velib ‘. Niektorí tvrdia, že neexistuje žiadny podstatný dôkaz pre prilby chrániace proti vážnemu zraneniu alebo smrteľných úrazov, ale mnohí odborníci trvajú na ich potrebu chrániť pred hlavnou ublíženia na ceste. Dokonca aj keď si pobyt na označených cestách, môžete aj naďalej klesať a poraniť hlavu.

Celkovo možno povedať, Velib’může byť skvelý spôsob, ako sa dostať okolo mesta pre tých, ktorí majú nejaké skúsenosti s mestskou cyklistiku. Je to pomerne v bezpečí tak dlho, ako zoznámiť sa s dopravnými predpismi, a nepredpokladajte, že preto, že máte právo cesty, autá, chodcov a ostatné cyklisti budú rešpektovať. Ride defenzívne a ostražito.

Ako používať Velib’stroje: Sledovanie vám Platobné a návrat kolesá

Používanie Velib’se môže zdať trochu zložitejšie na prvý, ale akonáhle ste dali to vyskúšať mali cítiť lepšie a ľahšie.

Ako si prenajať a Pay

Ak ste krátkodobý užívateľ, môžete si požičať bicykel Velib’na jeden deň alebo týždeň. Budete potrebovať kreditnú kartu, aby odložil zálohu na bicykli. Budete platiť paušálny poplatok za deň alebo týždeň ( pozri aktuálne ceny tu ), tak veľa ciest, ako by ste v čase páči. Ak použijete bicykel za menej ako 30 minút na niektorý z týchto ciest, nebude účtované nad rámec paušálu, ale ak budete mať na bicykli po dobu dlhšie cesty, budete vzniknú postupné dodatočné poplatky. Váš vklad bude automaticky znovu pripísaná na váš účet.

Krok za krokom inštrukcie, ako sa vaše kolo:

  • Nájsť stanicu Velib ‘
  • Postupujte podľa pokynov na samoobslužného stroja: Vyberte si motorku a zadajte číslo bicykli podľa vášho výberu.
  • Počkajte, až uvidíte zelenú, potom odstráňte koleso.
  • Poznámka: Teraz môžete zaplatiť vopred on-line

Ak si chcete kúpiť dlhodobý predplatné, nájdete na tejto stránke .

Po návrate na bicykli

Až budete hotoví s motocyklom, vrátiť ju do ľubovoľnej Velib’stanice v okolí mesta. Sú otvorené 24 hodín denne.

  • Tlačiť koleso klip tak ďaleko, ako môžete do cyklistickej poštou. Ak ste urobili správne, uvidíte oranžové svetlo nasledovaný zelené svetlo a dvoma pípaním. To vám vedieť, že ste úspešne uzamknutá a vrátil sa na bicykli.
  • Vytlačiť potvrdenie od stanice, takže máte dôkaz, že motorka bola vrátená. Váš vklad bude znovu pripísané späť na vašej kreditnej karte.

Pre viac informácií o tom, ako používať Velib’a informácie, ako sú rysy bicykli a bezpečnostných odporúčaní, nájdete na oficiálnych stránkach .

Záverečné myšlienky: Najlepšie časy za použitia Velib ‘

Jedna otázka, ktorú môže mať, je načasovanie: keď väčšina kolesá pravdepodobné, že bude k dispozícii? Vo všedné dni, možno budete chcieť, aby sa zabránilo používanie Velib’špičce dochádzajúci hodín ráno a neskoro popoludní (cca 7-10 hod a 5-7: 30 hodín), pretože väčšina z kolies je pravdepodobné, že majú byť prijaté. Cez víkendy, skoro ráno a neskôr vo večerných hodinách môže byť ideálne pre jazdu. Špičkách denných hodinách, môže byť ťažšie nájsť na bicykli.