Skip to main content

Prawda o Tajlandii Rainy Season

 Prawda o Tajlandii Rainy Season

Możesz podróżować do Tajlandii w porze deszczowej i są szanse, będziesz mieć wielkie wakacje, ale przygotuj się na chmury, ulewy i, w najgorszym przypadku ewentualnych poważnych zakłóceń w planowanej podróży. Większość z Tajlandii i Azji Południowo-Wschodniej jest mokra prawie pół roku od czerwca do października.

Jak często zdarza deszcz i Co znajduje się w deszczu Jak?

W Bangkok, Phuket i Chiang Mai, pada bardzo często (prawie codziennie) w porze deszczowej, choć rzadko pada cały dzień. Burze w tej części świata mogą być intensywne, z bardzo ciężkich ulew, głośny grzmot i dużą ilością wyładowań atmosferycznych. Ulewy zazwyczaj występują w późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem, choć robi czasami deszcz rano też. Nawet wtedy, gdy nie pada deszcz, niebo jest często zachmurzone, a powietrze może być bardzo wilgotne.

Zalewa wspólnego?

Tak. Powódź w Tajlandii zdarza się co roku, choć nie zawsze w obszarach, które są popularne wśród turystów. Części Bangkoku zawsze cierpi przynajmniej drobne powodzie podczas pory deszczowej. Południowa Tajlandia przeżywa tyle poważne powodzie, że mieszkańcy są często wysiedlonych ze swoich domów.

Czym jest Monsoon?

Pora deszczowa w Tajlandii zbiega się z mokrego monsunu regionu i często usłyszysz ludzie odnoszą się do pory deszczowej i monsunu zamiennie. Choć monsun słowo wywołuje obrazy intensywnych ulew, określenie to odnosi się do sezonowego wzorca wiatr, który ciągnie wilgoć z Oceanu Indyjskiego na kontynencie azjatyckim, a nie deszczową pogodę, która często towarzyszy jej.

Porusza porze deszczowej tańsze?

Tak. To zdecydowanie tańsze niż podróżowanie w sezonie, a w zależności od trasy, można zaoszczędzić nawet 50% off cool-sezon cenach hotelowych. Zobaczysz również mniej innych podróżnych.

Będzie pora deszczowa wpływa na moje plany podróży?

To mogło. W zależności od tego, gdzie jesteś wizyty, pora deszczowa może mieć żadnego wpływu na Twoje plany podróży w ogóle. Ale może również całkowicie zrujnować wakacje. Sezonowe powodzie, a niektóre szczególnie intensywne burze w ostatnich latach spowodowały poważne problemy nie tylko dla turystów, ale dla tych, którzy żyją w kraju, jak również. W marcu 2011 roku, Koh Tao i Koh Pha Ngan ewakuowano z powodu intensywnych opadów (i to nie było nawet podczas pory deszczowej). Mieszkańcy i turyści były transportowane przez lotniskowca z lądem i choć to może być przygoda zabawa sama w sobie, nie ma nic o zabawy uwięzienia na wyspie, czekając na kogoś przyjść ratunku.

W październiku 2011 roku, części Tajlandii doświadczony niektóre z najgorszych powodzi od dziesięcioleci. Znaczna część prowincji Ayutthaya była pod wodą i chociaż głównym atrakcji turystycznych w prowincji, ruiny dawnej stolicy, były w większości niezmienione, wiele z okolic zostało zalane i szlaki komunikacyjne zostały również zamknięte przez kilka dni. Nawet niektóre odcinki głównych autostrad północ od Bangkoku były zamknięte.

Pomimo tych wydarzeń, tysiące turystów podróżować do Tajlandii w porze deszczowej rocznie, a zdecydowana większość nie znajdzie sami uratowani na morzu lub brodząc kolana w wodzie podczas przeglądania artefaktów. Jeśli można być elastyczny i chcą skorzystać z tańszych cen i mniejszych tłumów, to może być warte ryzyka. Jeśli planujesz wakacje raz w życiu, czy jesteś w podróży do Tajlandii, aby spędzić większość czasu na plaży, prawdopodobnie będziesz szczęśliwsza pochodzących zarówno podczas gorącego sezonu lub podczas chłodnej pory roku.

Chłodny sezon nie jest „cool”, tyle tylko nie nieznośnie gorąco i pod względem pogody, jest to absolutnie najlepszy czas, aby odwiedzić Tajlandię. Choć większość roku cały kraj czuje się lepkie i gorące, podczas chłodnej pory to tylko przyjemne i wygodne, ale wciąż wystarczająco ciepło, aby korzystać z plaż i wysp. Jeśli to dla Ciebie ważne, zaplanować wakacje w Tajlandii pomiędzy koniec listopada i na początku lutego.

Czy można gdzieś Odwiedź porze deszczowej?

Tak. Głowica do Samui, Koh Pha Ngan lub Koh Tao. To nie będzie całkowicie suche, ale robi się znacznie mniej deszczu w porze deszczowej, niż w pozostałej części kraju. Chociaż sezony Tajlandii wydają się być spójne w całej kraju, Samui Archipelago, w zachodniej części Zatoki Tajlandii, ma nieco inny pora deszczowa, a większość opadów występuje w okresie od października do stycznia. Tak więc, jeśli chcesz podróżować do Tajlandii w okresie od czerwca do października, wyspy państw regionu są dobrą alternatywą.

Samui nie jest całkowicie suchy podczas reszty sezonu deszczowego kraju, choć, więc można napotkać niebo jest zachmurzone, opady i uczciwej trochę wilgoci. Oczywiście, wyspy przyległe do Samui były sceny niektóre z najgorszych poza sezonem deszczów i powodzi kraj widział na jakiś czas w 2011 roku, więc nie ma gwarancji, jeśli chodzi o pogodę!

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *