Prawo narkotykowe w Bali i reszta Indonezji

Posted on

Indonezja Nakłada surowe kary o cudzoziemcach złapany z narkotykami

Prawo narkotykowe w Bali i reszta Indonezji
Scena narkotyków w Indonezji jest czymś w rodzaju sprzeczności. Indonezyjskie prawo narkotykowe są jednymi z najsurowszych w Azji Południowo-Wschodniej, ale stosowanie nielegalnych narkotyków jest stosunkowo wysoki w niektórych częściach kraju.

Wojna Indonezji na leki jest nieco naruszona przez wielkości wyspa i geografii kraju. Indonezyjska agencja zwalczaniem narkotyków BNN nie posiada wystarczających zasobów, aby monitorować niekończące mil tego kraju wybrzeża, przez które marihuana, ecstasy, met, a heroina udaje się przemknąć z regularnością.

To nie powinno być traktowane jako zielone światło, aby poddać, choć. Władze Indonezji są gotowi dać przykład cudzoziemców , którzy używają narkotyków w ich jurysdykcji. Kerobokan Prison Bali mieści mnóstwo obcokrajowców, którzy myśleli, że mogą gry system i utraconych zakład.

Kary za Leków Stosowanych w Indonezji

Pod indonezyjskiej U. Nr 35/2009, lista substancji kontrolowanych w kraju jest podzielony na trzy różne grupy. Rozdział XV prawa z 2009 roku ustanawia kary dla każdej grupy, podczas gdy Dodatek zawiera wszystkie leki, które mieszczą się w każdej grupie. Posiadanie i handel wszystkich leków wymienionych w dodatku są nielegalne, chyba że podejmowane przez ludzi lub firm zatwierdzonych przez rząd.

Plik PDF z prawem (w Bahasa Indonesia) można pobrać tutaj: indonezyjskiej ustawy nr 35/2009 (poza biurem). Można także zapoznać się z tym dokumentem: angielska wersja indonezyjskiej ustawy Narkomanów – Międzynarodowe Konsorcjum Drug Policy .

1 grupy leków są postrzegane przez rząd Indonezji, jak leczniczo bezużyteczny przy wysokim potencjale powodowania nałogu. Grupa 1 narkotyki zasługują na weightiest zdań – dożywotniego więzienia za posiadanie, a karę śmierci dla skazanych handlarzy narkotyków.

  • Posiadanie jest karane przez 4 do 12 lat pozbawienia wolności i grzywny w wysokości do 800 mln IDR 8000000000 (US $ 89.600 US $ 896000). Jeśli lekarstwa przekracza 1 kilograma (surowych leków, takich jak marihuana) i 5 g (przetworzonymi leków takich jak heroina i kokaina), maksymalna kara życia kary mogą być nałożone.
  • Handel ludźmi jest karane przez 5 do 15 lat pozbawienia wolności i grzywny w IDR jednego do dziesięciu miliardów miliardów (US $ 112.000 USD 1,2 mln). Jeśli objętość leków przekracza 1 kg (dla leków surowym) i 5 g (przetworzonymi leków), kara śmierci mogą być nałożone.
  • Leki z grupy 1, częściowego listy: heroina, kokaina, marihuana, haszysz, meskaliny, MDMA (ecstasy) psylocybowych meskalina, LSD, amfetamina, metamfetamina, opium i jego pochodnych

Grupa 2 narkotyki są postrzegane przez prawo jako użyteczne do celów terapeutycznych, ale niebezpieczne ze względu na ich wysoki potencjał uzależniający.

  • Posiadanie zagrożone jest karą od 3 do 10 lat pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości 600 mln IDR do 5 miliardów dolarów (US $ 67,200 US $ +560.000). Jeśli objętość narkotyków przekracza 5 gramów może spowodować 5 do 15 lat pozbawienia wolności.
  • Handel ludźmi jest karane przez 4 do 12 lat pozbawienia wolności i grzywny w IDR 800 milionów do ośmiu miliardów (US $ 89,600 USD 896.000). Jeśli objętość przekracza 5 gramów narkotyków, kara śmierci może zostać nałożona.
  • Leki z grupy 2, częściową listę: morfinę, metadon, oksykodon, petydyna hydromorfonu

Grupa 3 leków uważa się za użyteczne terapeutycznie i umiarkowanie wciągająca, ale nie w takim samym stopniu, jak leki z grupy 1 lub 2.

  • Posiadanie zagrożone jest karą od 2 do 7 więzienia i grzywna w wysokości 400 mln IDR do 3 miliardów dolarów (US $ 44,800 US $ 336.000). Jeśli objętość leków przekracza 5 gramów, można prowadzić w wieku od 3 do 10 uwięzienie.
  • Handel ludźmi jest karą od 3 do 10 lat pozbawienia wolności i grzywny w wysokości 600 mln IDR do pięciu miliardów (US $ 67,200 USD 560.000). Jeśli objętość leków przekracza 5 gramów uwięzienie 5 do 15 lat mogą być nałożone.
  • Leki w grupie 3, częściowa lista: kodeina, dihydrokodeina i buprenorfina

Kary wymienione tutaj nie są absolutne – Indonezyjski sędziowie mogą wziąć pod uwagę okoliczności łagodzące i nałożyć lżejszą karę w wyniku.

Rehabilitacja i Apel

Zezwolenia prawa oskarżonych narkomani być skazany na rehabilitacji zamiast czasu więzienia. Artykuł 128 ustawy nr 35/2009 pozwala indonezyjskiej nieletnich użytkowników (osób poniżej 17 roku życia), aby być skazany na rehabilitacji zamiast. 2010 rządząca (poza biurem) wydane przez Sąd Najwyższy indonezyjskiej określa zasady, według których rehabilitacja może być wybrany zamiast więzienia, w tym o maksymalnej ilości narkotyków w każdej z grup, które muszą zostały znalezione na użytkownika w momencie zatrzymania ,

Gdyby wyrok śmierci zostaną nałożone, więźniowie mają prawo do odwołania się do okręgu Sądu Najwyższego, a następnie do Sądu Najwyższego. W przypadku jego braku, więzień celi śmierci może odwołać się do prezydenta Indonezji o ułaskawienie.

Odwołanie to obosieczny miecz – wyższe sądy mogą zwiększać zdań, jak to miało miejsce z czterech członków Bali Dziewięciu którego zdania zostały zmodernizowane przez Bali Sądu Najwyższego z życia w więzieniu na śmierć. (Zdania te zostały zapukał powrotem na dożywocie przez Sąd Najwyższy indonezyjskiej).

Dealerzy narkotyków w Kuta, Bali

Choć przepisy antynarkotykowe w Bali są dość surowe, handlarze narkotyków nadal działać z pewnym bezkarności, zwłaszcza wokół Kuta. Turyści zgłaszali coraz szeptane namawianie na grzyby i marihuany z mieszkańcami w okolicy. To była jedna taka zachęta, że ​​dostał to Australijski nastolatek w kłopoty. Miał oferowano około $ 25 w leków przez sprzedawcę ulicznego – przyjął, a policja narkotyki rzucił się na niego później.

Oczywiście, można uzyskać ukradkiem ofertę leków z jakiegoś back-ulicznego handlarza narkotyków w Kuta, ale powiedział diler jest tak samo prawdopodobne, aby pracować z narkotykami policjanta w żądło narkotyków. Być uprzedzony. Jeśli kiedykolwiek znaleźć się na odbiorze koniec jednego z tych szeptanych slogany, odejść.

Co zrobić, jeśli jesteś aresztowany w Indonezji

Podczas podróży w Indonezji, podlegasz prawu indonezyjskich. Dla obywateli amerykańskich, ambasada amerykańska w Indonezji ma obowiązek przedłużyć swoją pomoc w razie aresztowania, ale nie może zagwarantować ich uwolnienia.

Ambasada Amerykańska w Indonezji (jakarta.usembassy.gov ) należy kontaktować się w razie aresztowania: mogą zostać osiągnięte przy +62 21 3435 9050 do 9055 w dni robocze. Po godzinach oraz w święta, zadzwoń +62 21 3435 9000 i poprosić dyżurnego.

Konsulat Amerykański w Bali może być również osiągnięty, jeżeli zatrzymanie odbywa się tam: zadzwoń +62 361 233 605 w godzinach biurowych. Po godzinach oraz w święta, zadzwoń +081 133 4183 i poprosić dyżurnego.

Oficer Ambasada poinformują Cię o systemie prawnym w Indonezji i dostarczyć listę adwokatów. Funkcjonariusz może również powiadomić rodzinę lub znajomych o aresztowaniu i ułatwić przenoszenie żywności, pieniędzy i odzieży z rodziną lub przyjaciółmi w domu.

Wybitne Aresztowania narkotyków w Indonezji

Frank Amado , aresztowany w 2009 roku, skazany na karę śmierci w 2010 roku, w oczekiwaniu na odwołanie. Amado, obywatel USA, został znaleziony z 11 funtami metamfetaminy. ( Antaranews.com )

Schapelle Corby , aresztowany w 2005 roku, który zostanie wydany w 2024 roku 9 funtów marihuany znaleziono w jej boogie pokładzie worek na lotniska Denpasar Bali. ( Wikipedia )

Bali Dziewięć , aresztowany w 2005 roku, skazany na dożywocie i śmierci. Obywateli australijskich Andrew Chan, Si Yi Chen, Michael Czugaj, Renae Lawrence, Thanh Nguyen Duc Tach Matthew Norman Scott trzcinowe, Martin Stephens i Myuran Sukumaran brali udział w programie przeszmuglować 18 funtów heroiny do Australii. Chan i Sukumaran były przywódców grupy, a były wymierzane kary śmierci. Pozostali zostali skazani na dożywocie. ( Wikipedia )

Niezidentyfikowany australijski chłopak – 14-latek został złapany z ćwierć uncji marihuany w dniu 4 października 2011. Policja go do niewoli wraz z 13-letnim przyjacielem po tym jak wyszedł z salonu masażu niedaleko plaży Kuta. Maksymalny wyrok w jego przypadku byłaby sześć lat, ale sędzia postanowił skazać go na dwa miesiące, w tym czasie już podane. Poleciał do domu do Australii na 4 grudnia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *