Prečo by ste mali navštíviť Bordeaux na francúzskom pobreží Atlantiku

Posted on

Prečo by ste mali navštíviť Bordeaux na francúzskom pobreží Atlantiku

Top atrakcie Bordeaux

Bordeaux je nádherná oslava francúzskej histórie a architektúry. Vzhľadom k tomu bol pridelený status svetového dedičstva UNESCO v roku 2007 za svoje klasické a neoklasickej architektúry v zmesi s rozvojom miest, Bordelais boli zaneprázdnení renovácie a obnovením. Už sa podarilo veľmi dobre; Tento rok 2015, Bordeaux vyhral cieľovú cenu European Best pred Lisabone a Aténach.

Bordeaux je krajské mesto Aquitaine a jedným z najdôležitejších prístavov v Európe, export, okrem iného, ​​tieto nádherné bohaté Bordeaux vín a liehovín do vďačného svete.

Dnes je to živé, pulzujúce mesto s niektorými z najviac milostivý architektúry vo Francúzsku; dobrých múzea; špičkových akcií a viac ako jeho spravodlivý podiel kaviarní, reštaurácií a barov. Je to skvelé miesto pre krátkodobý pobyt alebo ho použiť ako základ na preskúmanie jeho slávny okolité krajiny vína.

trocha histórie

Bordeaux začal život ako rímske mesto a potom do 7 th storočia sa tvrdilo, nové vojvodstva Aquitaine strany dobrý kráľ Dagobert. Prostredníctvom manželstvo Eleanor Aquitaine a Henry Plantagenet, vojvoda z Normandie a grófa z Anjou v roku 1152, Bordeaux sa stal hlavným mestom obrovskej rozlohe Francúzska, súperiť francúzskeho kráľa čo do veľkosti a významu. Všetko mohlo išli dobre, ale v 1154 Henry nastúpil na anglický trón ako kráľa Henricha II a stal sa skutočnou hrozbou pre Francúzsko. Tri storočia prerušovaného bojovanie nasledovala, kulminovať storočná vojna, počas ktorej miest menil ruky, často viac ako raz a obrovské množstvo ľudí zahynulo.

V roku 1340 anglický kráľ Edward III, opäť vyhlásil trón Francúzska a poslal svojho syna, Čierny princ do Bordeaux zriadiť svoje vojenské veliteľstvo. Bordeaux, vyšiel terorizovať a podmaniť si veľa z okolitej krajiny a obyvateľov, najúspešnejšie pre angličtinu a rovnako katastrofálne pre Francúzov. Vojna sa vliekla až do francúzskej nakoniec zvíťazil v roku 1453; Briti boli porazení a vojna takzvané Storočná bol u konca.

17 th storočia videl obrovskú obnovu v Bordeaux bohatstvo; zatiaľ čo 18 th storočia videlo skrášľovania mesta ako veľké bulváre, obklopené rovnako veľkých klasicistických domov, nahradili stredoveké bez ladu a piggeldy štvrtiny. Významným mestom, Bordeaux sa stal najvýznamnejším obchodným prístavom vo Francúzsku.

Skrz históriu, Bordeaux priťahuje návštevníkov z pútnikov prechádzajú na ceste do Santiaga de Compostela v Španielsku (pozri francúzske pútnické cesty) do dnešných turistov.

Tourist Office : 12 Cours du 30 Juillet

Prejdite sa v Bordeaux Golden Triangle

Ako sa dalo očakávať z názvu, Golden Triangle je nádherné oblasti. Tvorená tromi bulvárov, Cours Clemenceau, Cours de L’Intendance a Allées de Tourny, je to miesto, kde sa teplé farby 18 teho storočia z pera kamenné domy, v tieni stromov vyplniť Veľkého ulíc.

Ale to nie je múzeum kus; To je srdcom staré Bordeaux a dnes miesto pre top-end obchodov, barov a reštaurácií. Cours de L’Intendance je hlavné nákupné ulice s medzinárodnými názvami súperia o vaše vlastné. No 57 je dom, v ktorom umelec Goya žil a zomrel (1828), teraz španielskej kultúrne centrum učí španielsky jazyk

U juhovýchodného rohu, Veľké divadlo stojí na okraji námestia Place de la Comédie. Nádherné neoklasicistická budova, postavená v rokoch 1773 a 1780 na mieste Gallo-rímsky chrám, je rovnako pôsobivý vnútorné stĺpy, kupoly a schodisko, ktorá bola inšpiráciou pre Garnier v parížskej opery. Stojí to za návšteve koncertu (najmä počas hudobného festivalu v júni). V opačnom prípade si pozrieť trvajúci 45 minút v stredu a v sobotu popoludní. V hlavnej sezóne (júl a august) prehliadky sú každý deň.

Oslnení v Esplanade des Quinconces

Krátka prechádzka na východ od Golden Triangle Allées de Tourny vás privádza do tohto obrovského štrkové prázdnom námestí obklopenom urastenými tieni stromov. Je pozoruhodné sochy miestnych hrdinov, spisovatelia Michel de Montaigne (1533-1592) a Charles Montesquieu (1689-1755), a mimoriadne Monument aux Girondins. Over-the-top prúdiacej fontány a sochy víťazných vozov a alegorických postáv zavŕšená postave   Liberty zlomený reťazca  boli dané do rokoch 1894 až 1902 na počesť Girondins, pôvodne hlučný priaznivcov francúzskej revolúcie, ale gilotínou v roku 1792 na príkazy z Robespierre v byzantskej politike revolučný zhromaždenia.

Place des Quinconces

Prechádzka pozdĺž Bordeaux historickej Nábřežní


Brehy rieky Garonne boli pred 15 rokmi, pustatina prázdnych skladov a opustených nábreží. V súčasnej dobe je to báječný priestor, priviedol k životu s otvorenými priestormi a záhrad. Sklady po starej nábreží sú plné obchodov, reštaurácií, barov a kaviarní robiť to jeden z Bordeaux najživších štvrtí.

Potom, čo v centre mesta, štvrť je známa ako Saint-Pierre. Chodiť na Pont-de-Pierre most pre veľkú pohľade späť na starý Quais túto zákrutu pozdĺž brehu rieky.

Palais de la Bourse a Water Mirror

Place de la Bourse ústi na rieke, s Palais de la Bourse, burzu 18. storočia, obklopujúce toto nádherné námestie, ktoré zaváňa sebaisté obchodu minulosti. Symetrické kamenné budovy, aby perfektný kulisu pre trblietavé Miroir d’Eau , zrkadlo vody plytké dosť prejsť, ktorá odráža slávnu palác. Je to s umelým osvetlením v noci, keď sa vezme na magickú, takmer surrealistickej kvality. Je to vo štvrti Saint Pierre Bordeaux.

Katedrála veža a Palais Rohan


Tieto tri objekty urobiť nádherné zhluk miest k návšteve.

Tour Pey-Berland , postavený v rokoch 1440 a 1446, stojí na rozdiel od katedrály. Je to pôsobivé miesto a pohľad z hornej časti mesta a jeho pamiatok položený pred stojí stúpanie 231 krokov po úzkom točitom schodisku.

Vedľa neho stojí Katedrála St-Andre , obrovský objekt postavený medzi 11. a 15. storočia. Sochy zdobia Porte Royale, vstup do pravej časti severného vchodu, zobrazujúci dvanásť apoštolov a Posledný súd. Snažte sa chytiť voľný varhany koncert v júli a auguste v utorok v 6 hodín.

V tesnom susedstve katedrály, bývalý biskupský palác je veľmi veľký záležitosť. Palais Rohan bola postavená v 18. -tého storočí pre arcibiskupa Ferdinanda Maximiliána de Meriadek, princ z Rohanu, a bol prvý v novom Neo-klasického štýlu vo Francúzsku. Teraz radnica, to je dobre stojí za návštevu pre svoje veľké štátne schodisko, izby pokryté 18. storočia dreveným obložením a hodovná siene. To vám dáva predstavu o význame oboch kostola a mesta Bordeaux vo Francúzsku.

Musée des Beaux Arts a Musée des arts décoratifs

Taký veľký mesto by malo, a áno, majú veľkolepé výtvarného umenia a Umeleckopriemyselného múzea. Zoskupené v uliciach okolo katedrály, Fine Arts Museum má docela pôsobivú zbierku európskeho umenia s podobnými Tiziana, Rubensa, a Brueghel, ako aj dobrými 20. storočia stavby. Múzeum tiež kladie na dobré dočasných výstav. Umeleckopriemyselného múzea ukazuje, život v minulosti s porcelánu a dobovým nábytkom, sochy, sklo a ďalšie vyložil v priestoroch z 18. storočia zámok.

Musée des Beaux Arts : 20 cours d’Albret

Musée des arts décoratifs : 39 rue Bouffard

Musée d’Aquitaine

Ak chcete vidieť, čo život bol rovnako ako v tejto nádhernej západnej oblasti Francúzska, navštíviť múzeum Aquitaine , ktorá vás zavedie od pravekého človeka do dnešného dňa cez široký a fascinujúci zmes objektov. Je tu umelecké diela od 20,000 BC; Poklad z Tayac v Garonne; rekonštrukcia predajne z počiatku 20. storočia kupca svoje; Montaigne hrob a zlaté artefakty z 2. storočia pred naším letopočtom. Sekcia Gallo-Roman ukazuje každodenný život hlavného mesta provincie v sklenenými, sochárstve, mozaiky, skla a mramoru oltár. Múzeum prechádza stredoveku a do zlatého veku Bordeaux; jej ambiciózny územné plánovanie a jeho 18. storočia umenia a budovy. Je to ten druh veľmi dobre usporiadané a stanovenými múzeum, ktoré vás pozýva k prechádzať minulosti brať oveľa dlhšie, než očakávate.

20 cours Pasteur

Múzeum moderného umenia je čiapke

Všetky veľké mestá vo Francúzsku majú dobré súčasných umeleckých zbierok a Bordeaux nie je výnimkou. Sídli v bývalom sklade 1894 je súčasné umenie múzeum ukazuje niektoré zo zbierok Centre d’Arts PLASTIQUES Contemporains de Bordeaux , a navyše pracuje na neustálom úveru od Centre Pompidou v Paríži. Sklad bol nápadito zrekonštruovaný produkovať obrovský vnútorný priestor, ktorý môže pojať veľmi veľkých stavieb a zariadení, ktoré len zriedka nájsť ten správny priestor galérie. Je dobré na umenie od 1960 a 1970: dávať pozor na Keith Haring, Sol LeWitt a Richard Long a je držiteľom vynikajúci dočasné výstavy.

7 rue Ferrere

St-Michel a Ste-Croix Quayside District

Urobte si prechádzku pozdĺž vedľa Quais rieky Garonne minulého nádherné Pont de Pierre most cez oblasť kedysi obývané remeselníkmi Bordeaux: laná tvorcov, ševci, hrnčiari, kováči a debnári, gotického kostola St Michel. Voľne stojaca veža je dominantou priestoru, je to najvyššia v meste (a na 114 metrov, druhá najvyššia veža vo Francúzsku po Štrasburgu), s vynikajúcim výhľadom z vrcholu. Ak ste tu v nedeľu ráno môžete prehrabávať v blší trh na námestí výhodnejšie.

O niečo ďalej na juh budete prísť do kostola románskeho Benediktínske opátstvo Ste. Croix. Postavený v 12. a 13. storočia a obnovený v 19. storočí do svojich myšlienok románskeho, stojí za to sa deje v stredu v 6 hodín počúvanie voľného organový recitál.

Basilique St-Michel : Miesto Canteloup et Meynard

Ste-Croix Church Abbey : Place Pierre Renaudel

Výlety do Bordeaux Wine Country


Tie by nemali chýbať na okolitú krajinu, kde sa produkujú v Bordeaux svetovo preslávené víno. Ale začať v samotnom Bordeaux, v Musée du Vin et du NEGOCE (4 rue Borie). Nachádza sa v dome írskej obchodníka, Francis Burke, a postavená v roku 1720, sa vzťahuje na vína a obchodovanie spojené s výrobou. Na konci, dostanete bonus degustácia 2 vín.

Vyzbrojený viac vedomostí o Bordeaux vína, podnikať výlety von na veľkých mien Entre-Deux-Mers, St-Emilion, Margaux, Sauternes, Médoc, a ďalších známych mien. Buď môžete urobiť sami, alebo sa niektorý z výletov organizovaných Tourist Office .