Profil Wieża Eiffla i przewodnik dla zwiedzających

Posted on

Profil Wieża Eiffla i przewodnik dla zwiedzających
Wieża Eiffla jest zdecydowanie Paryża najbardziej uznanych ikony. Zbudowany na Wystawie Światowej z 1889 roku, wieża jest stosunkowo nowym mieście, którego historia sięga ponad tysiąclecia.

Szalenie niepopularne kiedy został odsłonięty i prawie rozebrany, wieża została ostatecznie przyjęta jako symbol nowoczesnego i eleganckiego Paryża. Pozostaje jednym z Paryża trzeba zobaczyć atrakcji i wydała ponad 200 milionów odwiedzających.

Krytycy będą nazywać frazes, ale niewielu może obierać ich wzrok, gdy wieża wybucha deszcz migające światła co godzinę każdego wieczoru. Co by la Ville Lumière być bez niego?

Lokalizacja i informacje kontaktowe:

 • Położony: Na Champ de Mars w 7. dzielnicy (Midwest Paris)
 • Metro: Bir Hakeim lub Trocadero (linia 6), Ecole Militaire (linia 8)
 • RER: Champs de Mars-Tour Eiffel (linia C)
 • Autobusy: 42, 69, 72, 82, 87
 • Stacja Taxi: Quai Branly, Pilier Zachód
 • Telefon: +33 (0) 1 44 11 23 23
 • Odwiedź oficjalną stronę

W pobliżu zabytki i atrakcje:

Godziny otwarcia

1 stycznia do 14 czerwca:

 • Wieża: 09:30 do 11:00 po południu
 • Winda: 09:30 do 11:45 pm (Finał wznoszenia 11:00 pm / 10: 30 pm na najwyższym piętrze)
 • Schody: 09:30 do 6:30 pm (wstęp Finał o 6:00 pm)

15 czerwca do 1 września:

 • Wieża: 09:00 do północy
 • Winda: 09:00 do 12:45 rano (Final wniebowstąpieniu o północy / 11: południe na najwyższym piętrze)
 • Schody: 09:00 do 12:30 (wstęp Finał o północy)

02 września do 31 grudnia:

 • Wieża: 09:30 do 11:00 po południu
 • Winda: 09:30 do 11:45 pm (Finał wznoszenia 11:00 pm / 10: 30 pm na najwyższym piętrze)
 • Schody: 09:30 do 6:30 pm (wstęp Finał 6:00 pm)

Wstęp:

Opłaty za wstęp się różnić w zależności od tego, ile poziomów chcesz odwiedzić i czy planujecie windą lub schodami. Biorąc po schodach jest zawsze mniej kosztowne, ale może to być excruciating– i dostęp do górnej części wieży nie jest dostępny za pośrednictwem schodów.

Aby uzyskać pełne informacje na temat bieżących opłat i zniżek, odwiedź tę stronę .

Broszury i szczegółowym gości informacja jest dostępna na stoisku informacyjnym na parterze.

Dostęp do górnej części wieży może zostać zawieszona z powodu warunków pogodowych lub środków bezpieczeństwa.

Wieża Tours, Pakiety i promocji:

Istnieje kilka opcji wycieczka z przewodnikiem dla zza kulisami szczegółowego spojrzenia na wieży i historii jego koncepcji i konstrukcji. Zawsze zarezerwować z wyprzedzeniem. (Znajdź więcej informacji tutaj)

Dostęp dla zwiedzających o ograniczonej sprawności ruchowej:

Goście o ograniczonej sprawności ruchowej lub na wózkach inwalidzkich mogą uzyskać dostęp do poziomów odpowiednio jedną i dwie wieży poprzez windy. Ze względów bezpieczeństwa dostęp do górnej części wieży nie jest dostępny dla zwiedzających na wózkach inwalidzkich.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kwestii związanych z dostępnością, zobacz tę stronę .

Kiedy najlepszy czas na wizytę?

Wieża Eiffla jest jednym z najbardziej odwiedzanych atrakcji Paryża, każdego roku miliony ludzi na rysunku. Łatwo jest zrozumieć, dlaczego lepiej jest odwiedzić kiedy tłumy mogą być nieco cieńsza niż zwykle. Oto co ja Szczególnie polecamy:

 • Poza sezonem w Paryżu jest od października do marca. Jeśli można odwiedzić w tych czasach, będziesz bardziej prawdopodobne, aby uniknąć długich kolejek i zatłoczonych obszarów obserwacji. Jednakże, zwiedzanie wieży podczas zimnych i wilgotnych miesiącach listopad-luty jest mniej prawdopodobne, aby być przyjemne doświadczenie, zwłaszcza, gdy niebo jest zachmurzone zasłaniać się wspaniałe widoki na miasto.
 • Wizyty w dni powszednie, a nie w weekendy i wczesnym rankiem lub późnym wieczorem jest również dobrym pomysłem.

Najlepsze sposoby na wspiąć się na wieżę?

 • Schodami: Możesz uzyskać dostęp do pierwszego i drugiego poziomu wieży wspinając 1,652 schodach (187 i 377 ft, odpowiednio.). Istnieje niewielka opłata za wstęp. Goście z zawrotami głowy należy wstrzymać.
 • Windą: Trzy windy są dostępne dla promu cię do pierwszego i drugiego poziomu wieży. Ze względów bezpieczeństwa, tylko jeden lub dwa będzie działał w danym dniu. Dodatkowym winda musi być podjęta z drugiego poziomu, aby dostać się na szczyt wieży (kolejny 905 ft.). Należy pamiętać, że w sezonie turystycznym (kwiecień-wrzesień), być może trzeba będzie poczekać na chwilę.

Zobacz wieży na zdjęciach: (Dla nieco inspiracji)

Dla wielkiej retrospektywy słynnej wieży w wielu postaciach, począwszy od roku 1889 do dnia dzisiejszego, sprawdź naszą barwną galerię: Wieża Eiffla w obrazki .

Restauracje i sklepy:

 • Wieża Eiffla ma dwie restauracje: jedna na poziomie pierwszym i jeden na drugim. W restauracji na drugim poziomie, Le Jules Verne , jest niezwykłe dla jej dech w piersiach widoki na miasto i jego kuchni, która jest prowadzona przez słynny francuski szef kuchni Alain Ducasse. Ponadto, bary szybkiej obsługi można znaleźć na parterze, pierwszym i drugim poziomie. Jest też bar szampański oraz bufet.
 • Pamiątki i prezenty dostępne są na parterze, pierwszym i drugim poziomie. Drugi poziom obejmuje również specjalne sklep spożywczy, w którym można nabyć tradycyjne francuskie produkty żywnościowe.

Interesujące fakty historyczne i współczesne-Day Highlights 

Spójrz na nasze fakty i podkreśla Wieża Eiffla kierować, aby dowiedzieć się więcej o historii wieży i upewnij się, aby uzyskać jak najwięcej z pobytu w przełomowym. Będziesz bardziej prawdopodobne, aby zabrać coś osobistego, jeśli rozbudować trochę na historii i dziedzictwie pomnika.