Przegląd egipskiej Geografia, Historia i Polityka Nowoczesny

Posted on

Przegląd egipskiej Geografia, Historia i Polityka Nowoczesny

Często uważany za klejnot w koronie w Afryce Północnej, Egipt jest popularnym miejscem dla miłośników historii, miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód. Jest domem dla niektórych z najbardziej znanych zabytków na świecie, w tym Wielkiej Piramidy w Gizie, jedyny żyjący członek z siedem cudów świata. Aby uzyskać jak najwięcej z wizyty, odświeżyć swoją wiedzę z geografii i historii kraju przed wyjazdem.

Gdzie jest Egipt?

Egipt zajmuje północno-wschodnim narożniku Afryce Północnej. Graniczy z Libią na zachodzie z Sudanem na południu i Morza Śródziemnego na północ. Na wschodzie kraju, graniczy z Morzem Czerwonym i jest oddzielona od egipskiego półwyspu Synaj przez Kanał Sueski. Udziały Półwysep Synaj graniczy z Izraelem i Strefą Gazy.

Egipt Geografia

Egipt ma całkowitą ląd z 384,345 mil kwadratowych / 995,450 kilometrów kwadratowych, co czyni go bardziej niż osiem razy większy od Ohio, a ponad trzy razy większy od Nowego Meksyku. Jest gorący, suchy kraj, z pustynnego klimatu, które powoduje lata upalne i umiarkowanych zim. najniższy punkt w Egipcie jest Qattara Depresja, Lej krasowy o głębokości -436 Stopy / -133 metrów, a jej najwyższe wzniesienie jest szczytem 8625 stóp / 2629-metrowy Mount Catherine.

Podstawowym źródłem wody w kraju jest Nil. Płynący w kierunku północnym do 11 krajów afrykańskich, środki Nilu 4.358 mil / 6,853 km długości i jest uważana za najdłuższą rzeką świata. W Egipcie, płodny Nile Delta jest odpowiedzialny za większość produkcji rolnej kraju. Na dalekim południu leży Jezioro Nassera, jeden z największych sztucznych jezior planety. To ma całkowitą powierzchnię 2,030 / 5,357 mil kwadratowych kilometrów kwadratowych i został stworzony przez powodzie spowodowane budową Asuan Dam.

Półwysep Synaj

Na północnym wschodzie kraju, leży półwysep Synaj, trójkątny odcinek pustyni, która łączy przepaści między Afryce Północnej i Azji Południowo-Zachodniej. Egipt również kontroluje Kanał Sueski, który tworzy połączenie morskie między Morza Śródziemnego i Morza Czerwonego, pozwalając dalej przejście do Oceanu Indyjskiego. Wielkość Egiptu, strategiczne położenie i bliskość do Izraela i Strefy Gazy umieścić naród na czele geopolityki Bliskiego Wschodu.

Historia starożytna

Dowody przebywania ludzi w Egipcie sięga 10. tysiąclecia pne. Starożytny Egipt stał się jednolity królestwo w około 3150 roku pne i była rządzona przez szereg kolejnych dynastii przez prawie 3000 lat. Ten okres piramid i faraonów została określona przez jej niezwykłej kultury z głównych osiągnięć w dziedzinie religii, sztuki, architektury i języka. Bogactwo kulturowe Egiptu została poparta niewiarygodnym bogactwem, opiera się na rolnictwie i handlu ułatwione przez płodność Doliny Nilu.

Od 669 rpne r dynastii Starego i Nowego Państwa rozpadły pod naporem obcych najazdów. Egipt został podbity kolejno Mezopotamii, Persów, aw 332 roku pne przez Aleksandra Wielkiego Macedonii. Kraj pozostał częścią imperium macedońskiego do 31 pne, kiedy to znalazł się pod panowaniem rzymskim. Przez 4 wieku naszej ery, rozprzestrzenianie się chrześcijaństwa w całym Imperium Rzymskim doprowadziła do zastąpienia tradycyjnej religii egipskiej – aż muzułmańscy Arabowie podbili kraj w 642 AD.

Średniowiecza do 20 wieku

Arabskich władców nadal rządzić Egiptem, dopóki nie został wchłonięty przez Imperium Ottomańskiego w 1517. Nastąpił czas słabnącej gospodarki, zarazy i głodu, co z kolei utorowała drogę dla trzech wieków konflikt o kontrolę nad krajem – w tym krótko udanej inwazja napoleońskiej Francji. Napoleon został zmuszony do opuszczenia Egiptu przez Brytyjczyków i Turkami, tworząc próżnię, która pozwoliła Ottoman albański dowódca Muhammad Ali Pasza ustanowić dynastię, która nadal rządził Egiptem aż do 1952 roku.

W 1869 roku Kanał Sueski została zakończona po 10 latach budowy. Projekt prawie zbankrutowała Egipt, a zakres tych wierzytelności do krajów europejskich otworzył drzwi do przejęcia brytyjskiego w 1882 roku W 1914 roku Egipt powstała w brytyjskim protektoratem. Osiem lat później, kraj odzyskał niepodległość nominalnej mocy króla Fuad I; Jednak konflikt polityczny i religijny na Bliskim Wschodzie w wyniku II wojny światowej doprowadziły do ​​wojskowego zamachu stanu w 1952 roku i późniejsze ustanowienie egipskiej republiki. W 1956 roku decyzją prezydenta Nasera nacjonalizacji Kanału Sueskiego doprowadziło do konfliktu Suez Kryzysowego w którym Egipt został opanowany przez Izraela, Francji i Wielkiej Brytanii, ale w końcu pojawił się tryumfalny.

Egipt Nowoczesne Polityka

Od rewolucji 1952, Egipt przeżywa czas zawirowań gospodarczych, religijnych i politycznych. W 2011 roku prezydent Hosni Mubarak dyktatorski został zmuszony do rezygnacji po 30 latach sprawowania władzy przez serię strajków pracowniczych i gwałtownych protestów, które ostatecznie doprowadziły do ​​rządu jest przekazany do egipskiego wojska. W roku 2012 Bractwo Muzułmańskie parlamentarzysta Muhammad Mursi wygrał wybory prezydenckie, ale jego panowanie było krótkotrwałe; w 2013 roku został obalony przez wojsko po kolejnym konflikcie między rządem a anty-Bractwa Muzułmańskiego protestujących.

Nowa konstytucja została zatwierdzona na początku 2014 roku, a wkrótce potem obecny prezydent Abdel Fattah el-Sisi został wybrany. Od tego czasu sytuacja polityczna w Egipcie ustabilizowała się, choć kraj poniósł falę ataków terrorystycznych przeprowadzonych przez grupy takie jak Daesh-Sinai (dawniej znany jako ISIL lub ISIS). Najnowszym z nich to incydent, w listopadzie 2017, kiedy zginęło 300 cywilów podczas oddawanie czci w meczecie Synaj Północny; aw listopadzie 2018 roku, gdy napastnicy zaatakowali autobus z koptyjskich chrześcijan w prowincji Minya, zabijając siedem osób.

Bezpieczeństwa dla turystów w Egipcie

W wyniku zwiększonej aktywności terrorystycznej i niestabilności politycznej, turystyka osiągnął najniższy poziom wszech czasów w 2015 roku, ale zaczęła się odzyskać w ciągu ostatnich czterech lat. Amerykański Departament doradztwa podróży państwa plasuje Egipt jako poziom 2 kraju, co oznacza, że ​​turyści powinni zachować zwiększoną ostrożność poziomy. Jednak oba rządy USA i Wielkiej Brytanii pod uwagę najbardziej popularnych celów turystycznych w kraju za bezpieczne, w tym Kairu, Luksoru, Abu Simbel, Hurghady, Marsa Alam i Sharm el Sheikh. Sprawdzić najnowsze aktualizacje przed zarezerwowaniem wycieczki.