Przelotową Nilu: Plusy Wady i zalecenia

Posted on

 Przelotową Nilu: Plusy Wady i zalecenia

Tradycyjnie, Nile Cruise uznano centralnym egipskiego wakacji, przywołuje romantyczne obrazy idylliczne dni spędzone w luksusie dryfuje między starożytnych zabytków w kraju. W czasach wiktoriańskich, Nilu Rejs był jedyny sposób, aby zobaczyć niektóre z najwybitniejszych starożytnych świątyń egipskich. Nowoczesne odwiedzający mają więcej opcji dostępnych dla nich; i podczas Nile rejsy są nadal popularne, niektóre znajdują się odstraszają idei jest ograniczona na łodzi dla większości swoich wakacji. Rzeka jest teraz znacznie bardziej ruchliwe niż to było w przeszłości, a ponad 200 łodzie wycieczkowe kursujące ich handlu, istnieją linie, aby przez kolejne zamki i zadokować w każdym punkcie opuszczenie go.

Załóżmy, rozważyć plusy i minusy Nilu rejsu, dzięki czemu można zdecydować, czy jest to odpowiednie dla pobytu w Egipcie.

Czego oczekiwać

Większość Nile rejsy zaczynają w Luksorze i odwiedzić popularnych miejsc Esna, Edfu, Kom Ombo i przed wysiadania w Asuanie. Inne trasy latać bezpośrednio do Asuanu i sposób ich pracy North Down Nilu do tych samych miejsc. Większość rejsów potrwa co najmniej cztery noce. Istnieje wiele różnych statków do wyboru, począwszy od tradycyjnych parowce wiosło (najlepiej nadaje się do tych, które historia przysługę i autentyczność) do nowoczesnych, luksusowych statków wycieczkowych (ukierunkowane na tych, dla których wygód są priorytetem).

Budżet i preferencje osobiste będzie określić, które rejs wybrać, choć decydując się na kabiny z klimatyzacją Zaleca się podczas palącym letnim.

Większość firm wycieczkowych zatrudnić z usług egiptolog, który poprowadzi swoją grupę wokół starożytnych zabytków odwiedzanych po drodze. Dni rozpocząć wcześnie, aby uniknąć żar popołudnia; i jako takie, wszystkie rejsy mają tendencję do pracy na podobnym harmonogramem (co może prowadzić do przeludnienia w miejscach dokujące i przy samych świątyń). Nowoczesne statki zazwyczaj mają basen, dzięki czemu można się ochłodzić po twoich poszukiwań porannych; podczas gdy niektóre świadczenia nocnej rozrywki w postaci pokazów tańca brzucha lub tematycznych wieczorów ubieranki.

Jedzenie na pokładzie jest zwykle doskonałe, od obfite bufety na zestawy obiadowe. Upewnij się, aby dowiedzieć się, co jest zawarte przed wyborem swojego operatora.

Korzyści

Pomimo zmian spowodowanych przez progresji czasie, Nile River Cruise jest nadal jednym z najbardziej popularnych sposobów, aby zobaczyć starożytnych zabytków Egiptu. Część to jest tradycja, a część z nich jest praktyczność; mimo wszystko, wiele z najbardziej znanych miejsc znajdują się bezpośrednio nad rzeką, co rejs najprostszym sposobem podróżowania pomiędzy nimi. W nocy, wiele świątyń i pomników są oświetlone, a ich widok z wody jest po prostu wspaniałe. W ciągu dnia, wiejskie sceny będzie można zobaczyć podczas podróży z miejsca na miejsce, pozostały w dużej mierze niezmienione przez tysiące lat.

Pomimo wczesnych porannych rozruchów (w zależności od której statek wybrać), rejsy mogą być również cudownie relaksujące. Podczas żeglowania, będziesz w stanie uzyskać poczucie kraju bez konieczności zajmowania pierwszej ręki z chaotycznych dróg, ruchliwych ulic miasta, a utrzymujące się sokolników, dla których Egipt jest sławny. Mimo, że strony będą odwiedzane po drodze są nieuchronnie zatłoczone, przybywających w dużej grupie może niektórzy podróżni czują się bardziej komfortowo. Będziesz także korzystać z wiedzy eksperckiej przewodnikiem, zarówno jeśli chodzi o poruszanie się po naganiaczy i pod względem zrozumienia fascynującą historię samych świątyniach.

wady

Dla wielu gości, główną wadą Nilu rejsu nie jest napływ statków, ani w miejscach skupienia (ten ostatni jest nieunikniona, czy odwiedzić je jako część rejsu, czy też nie). Główną wadą jest brak elastyczności rejsu; fakt, że trzeba działać zgodnie z harmonogramem ustalonym dyktuje gdy odwiedzają świątynię, jak długo można dostać się tam spędzić, a co można zobaczyć podczas gdy jesteś tam. Jeśli chcesz wydać więcej niż kilka godzin badających niezliczone cuda kompleksów świątyni w Luksorze, na przykład, może chcesz tam podróżować samodzielnie lub z przewodnikiem lądowych.

Te dni, Overland wycieczki są równie ustawne i pozwalają na większą elastyczność. Można nawet wynająć samochód lub skorzystać z transportu publicznego, jeśli nie chcą być częścią zorganizowanej wycieczce w ogóle. Wiele trasy wycieczkowe skupić się wyłącznie na najbardziej popularnych świątyń, pomijając wartościowych mniejszych atrakcji takich jak Abydos i Dendera. Alternatywnie, jeśli czas w Egipcie jest ograniczona, może wolisz, aby skupić się na jednym lub dwóch miejsc zamiast spędzać dużo wypoczynku w tranzycie na rzece. Sama ilość czasu spędzonego na pokładzie może być również wadą, jeśli podróżujesz z małymi dziećmi, lub jeśli okaże się zbyt późno, że nie cieszyć się towarzystwem kolegów kolegów wycieczkowych.

Zalecane Cruises

najlepszy tradycyjny

Pięć-nocne trasy Audley podróżą pokładzie Steam Ship Sudan oferują ostatnie słowo w wyłączności i epoki wiktoriańskiej elegancji. Parowiec, który został zbudowany w 1885 roku dla króla Fouad, był bezpośrednią inspiracją dla Agatha Christie słynnej powieści Śmierć na Nilu i jest nadal utrzymane w nienagannym stylu Belle Epoque. W każdym z jej 18 kabin i pięć apartamentów, okres antyki wahają się od mosiężnych łóżek do telefonów rocznika. I mimo, że statek jest obecnie obsługiwany przez hybrydowym silnikiem diesla / pary dla optymalnego ciszy, nadal można zobaczyć oryginalne tłoki i wiosła koła. Posiłki na pokładzie platformie Steam Ship Sudan obejmuje obfite śniadanie w formie bufetu oraz lunche i kolacje cztery okazałe dań.

najlepszy Luxury

Pomimo swojej tradycyjnej nadwozie,  Oberoi Philae  oferuje 22 domków i apartamentów urządzonych w tym samym stylu można oczekiwać od współczesnego 5-gwiazdkowego hotelu. Każdy z nich wyposażony jest w poduszkę-top materac, szybki bezprzewodowy dostęp do Internetu, prysznic z multi-ciśnieniową, a 24-godzinny serwis lokaja. Jeśli czujesz się szczególnie dekadencki, zaszaleć w apartamencie z własnym tarasem, wraz z leżaków i ogrzewane ciepłą wodą. Istnieją dwie restauracje do wyboru, jeden dla smakoszy kuchni międzynarodowej, a drugi dla lekkich posiłków i napojów na obrzeżach kontrolowanej temperaturze odkrytego basenu statku. Inne luksusy wahają się od kina i parkiet do salonu i spa zabiegów.

best Budget

budżet podróżnych powinny rozważyć rezerwacji rejs Felucca jak te oferowane przez On The Go Tours. Feluccas są tradycyjne egipskie żaglówki, z których jak już warstwowe ich handlu na Nilu od wieków. Są one napędzane przez wiatr i dlatego posiada trasę więcej płynu; podczas gdy ich mniejszy rozmiar pozwala im do dokowania w interesujących miejsc, które nie posiadają infrastruktury dla większych statków wycieczkowych. Nie ma luksus na Felucca rejsu; będziesz spać na pokładzie w śpiworze, który przyniesie ze sobą; Jedzenie jest proste i udogodnienia są ograniczone do WC i prysznicem na łodzi towarzyszącej wsparcia. Jednak doświadczenie jest prawdopodobnie jednym z najbardziej autentyczne (a na pewno najtańszy) na rzece.

Najlepszy dla rodzin

Uwięzienia na łodzi przez dłuższy okres czasu może być trudne dla rodzin, zwłaszcza jeśli zawierają one małe dzieci. Ten 10-dniowa trasa z Abercrombie & Kent daje najlepsze z obu światów z niektórych przygód lądowych oprócz czterech nocy Nilu rejsu. Twoja podróż z Luksoru do Asuanu na pokładzie Sanctuary Sun Boat IV towarzyszy A & K dziećmi Aktywny koordynatora, którego zadaniem jest utrzymanie maluchy rozrywkę en route. Trasa obejmuje również mnóstwo interaktywnych, ręce na zabawy, służący także edukacji kulturalnej, z Felucca rejsy do przejażdżek na wielbłądach, malowanie henną i wypieku chleba. Tematyczną kolację i na pokładzie kostiumach pozwala dzieciom ubierać się w tradycyjne szaty znane jako galabeyas .

Ostatnie słowo

Ostatecznie, czy nie Nile Cruise jest właściwym wyborem dla Ciebie zależy od osobistych preferencji. Jeśli podoba Ci się pomysł rejsu, sama gamy dostępnych opcji oznacza, że ​​jesteś prawdopodobnie znaleźć naczynia i / lub operatora do własnych potrzeb. Jeśli wady wymienione powyżej dźwiękiem przypominającym Deal wyłączników dla ciebie, jesteś lepiej oszczędzając pieniądze i organizację alternatywną opcję zamiast.