Przetrwanie Singapur na budżet – 10 Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy w Singapurze

Posted on

Przetrwanie Singapur na budżet - 10 Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy w Singapurze

Wierzcie lub nie, można doświadczyć Singapur sprawie budżetu! Nie ma potrzeby rezygnować z posiłków lub sprzedać plazmy odkrywać ciekawe małe miasto-wyspa-państwo w Azji Południowo-Wschodniej.

Singapur zawsze było zmorą podróżujących z plecakiem i budżetowych. Z nikczemny reputacji są drogie, wykonane nawet gorzej przez licznych możliwości, aby zostać ukarany grzywną , wielu podróżnych w Azji Południowo-Wschodniej dać Singapore tylko kilka dni lub zdecydować się na pominięcie go całkowicie.

Mimo że wiele do zaoferowania (w tym najlepszego lotniska na świecie), reputacja Singapuru na Banana Pancake Trail jest bardziej lub mniej o zakupach i jako doskonałe miejsce postój.

Nie musisz stać Singa ubogich cieszyć się kilka dni lub dłużej w tej ekscytującej wielonarodowym miastem! Poniższe porady dotyczące oszczędzania pieniędzy podczas pobytu w Singapurze.

Wielu podróżnych popełnia błąd nie kupując doskonałą kartę transportową Singapuru, gdy po przyjeździe. Zamiast płacić za każdego przejazdu kolejowego i autobusowego, który dodaje się szybko.

Na dworcach kolejowych, karta koszty EZ-Link S $ 12 i zawiera S $ 7 wartości kredytu. Można również zakupić i dodać do karty kredytowej w minimarts 7-Eleven na S $ 10 (zawiera S 5 $ na kredyt). Posiadanie karty EZ-Link będzie również zaoszczędzić sporo czasu oczekiwania w kolejkach na automatach biletowych na stacjach metra.

Karta EZ-Link może być używana w pociągach LRT i MRT, wraz z doskonałą systemu autobusowego. Za pomocą karty EZ-Link, płacisz tylko za przejechany dystans, zamiast płaskiej taryfy jak wszyscy (kierowcy nie dają zmiany).

Wskazówka: Nie zapomnij, aby zbliżyć kartę do czytnika po wyjściu z autobusu lub będziesz płacić więcej niż trzeba mieć!

2. Nie kupuj Singapore Tourist przepustkę

Singapur turystyczny Przełęcz jest podobna do karty EZ-Link, jednak pozwala na nieograniczone przejazdy podczas pobytu jeden, dwa lub trzy dni. Karnety turystyczne nie są tanie: jednodniową koszty karnetów S $ 10 plus dodatkowe S 10 $ to jest zwracana po powrocie kartę. Trzeba by wziąć cztery lub pięć przejażdżki na MRT dziennie wystarczy, aby złamać nawet!

Chyba, że naprawdę się emocji z jazdy pociągów po mieście (one ładne), są szanse, że będziesz spędzać większość czasu spaceru wokół zabytków, wewnątrz ogromnych centrów handlowych, zwiedzanie muzeów światowej klasy, a mniej na pociąg.

3. Pij Wodę

W przeciwieństwie do innych krajów w Azji Południowo-Wschodniej, woda z kranu w Singapurze jest zdatna do picia. To dobra wiadomość, ponieważ butelka wody może kosztować około S $ 2 przy minimarts!

Jeśli nie niosą ze sobą butelkę wody, kupić małą butelkę wody, a następnie napełnić go za darmo w hotelach lub z kranu.

4. Jedz w żywności Halls

Singapur jest obdarzony jedne z najlepszych salach sądów żywności, żywności, i straganów Hawker ulicznych nigdzie w Azji. Tak, to jest bezpieczne, aby jeść jedzenie z ulicy! W rzeczywistości, korzystając z Food Street jest kwintesencją część przeżywa Singapur.

Jakość jest często nawet wycięcie powyżej jedzenia ulicznego zwykle w takich miejscach jak Tajlandia. Pyszny posiłek można zjeść na między S $ 4-6 w halach spożywczych. Można jeść na mocy S 3 $, jeśli jesteś w nastroju do zupy makaron.

Sądy Żywności stwierdził w posh centrach i na dnie niemal każdego wieżowca wyceniane są nieznacznie wyższe niż samodzielnych centrów spożywczych. Sprawdź rozległym centrum żywności w Chinatown, ani tanie-jeszcze-wspaniały Lau Pa Sat środek spożywczy w pobliżu przystanku Raffles MRT .

5. Nie pić i nie palić

Dzięki nadmiernego opodatkowania, albo obu tych wad po prostu zniszczyć swój budżet w Singapurze.

Paczka papierosów Marlboro kosztuje ponad S $ 13 i picie jest strasznie drogie nawet przez USA lub normami europejskimi. Wejście w klubach może wynosić do 30 $ S, który zawiera jeden napoju. Rambunctious wieczór może kosztować tyle, ile średniej nocy na Ibizie.

budżet podróżnych łaknienie atmosferę społeczną poza schroniska często decydują się kupić napoje z 7-Eleven znajduje się na końcu Clarke Quay, następnie wywiesić na całym wybrzeżu. Wystarczy spojrzeć na most dla pieszych pokryte ludzie wylegiwać.

Uwaga: Elektroniczne papierosy są rzeczywiście nielegalne w Singapurze. Nie przekraczać granicę z jednym!

6. Ciesz się Parks

Mimo że Singapur ma reputację betonu, miasto jest błogosławiony z doskonałej matrycy park z terenami zielonymi, które pająk przez miasto. Podwyższone szlaki rowerowe i skywalks zapewniają doskonałe widoki.

Parki i widokami można korzystać za darmo. Skorzystać z kompleksu, łączących sieć, która łączy różne dzielnice parki i do siebie nawzajem.

7. Wykorzystaj Darmo

Doświadczeni podróżujący mogą znaleźć wyświetlacze plastyczne, występy publiczne i artystów ulicznych wzdłuż brzegu rzeki, promenady i centrum miasta. Są prawie zawsze za darmo opcje rozrywki, szczególnie w weekendy.

Wejście do muzeów w Singapurze jest drogie, jednak kilka dni lub wieczory w miesiącu wstęp jest uchylony dla specjalnych wystawach. Sprawdź w kasie i wewnątrz z wielu bezpłatnych atrakcji czasopisma terminach promocyjnych.

Pewna liczba przejazdów turystycznych są dostępne, które zapewniają zniżki opłaty za wstęp na licznych muzeów i innych atrakcji. Większość z tych podań to tylko okazja, jeśli masz zamiar zrobić dużo zwiedzania wewnątrz pomieszczeń.

8. Tylko Shop w odpowiednich miejscach

Singapur ma więcej centrów handlowych niż można zbadać w miesiącach. Nawet ultra-nowoczesny Changi Airport jest praktycznie jednym wielkim centrum handlowym co zdarza się mieć sporadyczne ziemię samolot lub zdjąć.

Wiele z tych centrów są absurdalnie drogie. Zamiast zrobić swoją pamiątkę i przypadkowe zakupy w tanich sklepach i na rynkach turystycznych wokół Chinatown i Little India. Nie zapomnij do negocjacji!

Zakupić przekąski, napoje i kosmetyki od dużych supermarketach zlokalizowanych na podstawie wielu dużych centrów handlowych niż w mini marts. VivoMart, pod VivoCity-największego centrum handlowego w Singapurze ma regularnie specjalności żywnościowych i napojów.

9. Wreszcie Daj Couchsurfing to Try

Noclegi w Singapurze jest drogie. Łóżko piętrowe w zatłoczonym schronisko akademik koszty S 20 lub więcej $. Noc w skromnym hotelu może wymagać, aby oddać krew. Wielu podróżnych musieli zdecydować schroniskach ponad hoteli w Singapurze tylko do obniżenia kosztów.

Couch surfing z jednej z wielu emigrantów mieszkających w Singapurze jest to świetny sposób, aby spać za darmo, a także daje lokalnej na wgląd w jaki sposób korzystać z Singapuru w sprawie budżetu.

Wskazówka: Jeśli jesteś wrażliwy na temat pobytu z nieznajomym, szukaj noclegi w okolicy Little India, gdzie schroniska i hotele wydają się być nieco tańsze.

10. Nie Get Busted

Miejscowi żartują, że Singapur jest „w porządku” miasto-co oczywiście ma dwa znaczenia. Chociaż rzadko można zobaczyć policjantów po mieście, pewni, że wiele osób nie dostać grzywną tutaj działań pozornie nieszkodliwe; kioski drobnych płatności porozrzucanych po okolicy dla wygody są pewnym wskazaniem.

Chociaż trzeba by mieć pecha złapany, zdawać sobie sprawę z następujących powodów:

  • Powodem numer jeden, aby grzywną w Singapurze jest na nie za pomocą oznakowanych przejść dla pieszych.
  • Pasy bezpieczeństwa są wymagane, gdy w samochodzie; kierowca nie może korzystać z telefonu komórkowego podczas jazdy.
  • Jazda na rowerze szlaków pieszych tylko, zwłaszcza w pobliżu rzeki, jest zabronione.
  • Guma do żucia, przekąski i napoje nie są dozwolone w pociągach MRT lub transportem publicznym.
  • Elektroniczne papierosy i „vaping” są nielegalne.
  • Technicznie, w przeciwnym razie do spłukiwania toalety publicznej jest nielegalne.
  • Plucie będzie Ci wielką grzywnę w Singapurze.
  • Karmienie gołębi w parku jest S $ 500 w porządku!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *