Przewodnik dla Prowansji w południowej Francji

Posted on

Przewodnik dla Prowansji w południowej Francji
Provence w południowej Francji jest kraina lazurowego morza i zaśnieżonych gór, małych wiosek na zboczach pokrytych warownych zamków i miast sztuki i kultury, pól słodkiego zapachu lawendy i gajów starożytnych drzew oliwnych. Provence, która odbywa się w imponujących Alpach i Riwiery Francuskiej (nie zapominając Monte Carlo i jego słynnego kasyna), jest jednym z najbardziej uwodzicielskich i popularnych francuskich regionów dla zwiedzających.

dojazd

Można latać w Marseille-Provence Airport z USA z jednego postoju. Nice-Côte d’Azur Airport ma bezpośrednie loty z USA. Lub pociągiem w Marsylii lub Nicei z innych europejskich i francuskich miast-zdecydowanie najlepszy sposób, aby zobaczyć okolicę.

Poruszanie

Przy tak wielu wspaniałych miejsc na pobyt i zwiedzanie z dala od głównych miast i dworców kolejowych, najlepiej zwiedzać region samochodem. Ale jeśli jazdy wydaje się trudne, nie martw się, południowa Francja ma jeden z najlepszych europejskich sieci transportowych i pociągi i autobusy miejskie są doskonałym sposobem podróżowania. I można poznać mieszkańców.

Top miast

Chociaż wiele osób kojarzy Riwiery francuskiej z małych wsi na wzgórzu wznosi się wysoko nad poziomem morza, a nie francuskich miast, istnieje kilka bardzo atrakcyjnych dużych miast do odwiedzenia, każdy z własnym szczególnym charakterze.

Miły

Największy ośrodek turystyczny Francji ma wszystko: wspaniałą prawo Mediterranean lokalizacją w samym sercu Riwiery Francuskiej, architektura 19-wieku starego miasta placów i wąskich krętych uliczek wyłożonych małych barów i restauracji, wspaniałych muzeów i nocnych klubów. Spośród wszystkich dużych miast francuskich, Nicea jest jednym z najbardziej popularnych dla zwiedzających.

Avignon

Przytulanie brzegiem Rodanu, Avignon jest zdominowany przez twierdzy podobny Pałacu Papieży (Pałac Papieży), domu francuskich Papieży, którzy tu żyli dla większości z 14 wieku. Avignon, kolejny z najbardziej atrakcyjnych francuskich miast w regionie, oferuje sztukę i kulturę przez obciążenie wiadro i oferuje wspaniałe możliwości dla fotografii.

Aix-en-Provence

Kosmopolityczne restauracje, malownicze uliczki i eleganckie budynki, Aix jest wyrafinowany, elegancki i artystyczny, inspiracją dla artystów takich jak Paul Cézanne urodzony tu w 1839 roku.

Marsylia

Opisane przez Aleksandra Dumasa jako „miejsce spotkań całego świata” i wokół starego portu, Marseille jest exhilerating miejsce do odwiedzenia. Jest coś dla każdego odwiedzającego, a ryzykowny może próbować wielką wspinania w pobliżu dramatycznej Calanques masywu.

Cannes

Wspaniałe plaże, kasyno i największy na świecie festiwal filmowy. Cannes jest o patrząc sławnych i bogatych (nawet jeśli nie jesteś). Wszystkich francuskich miast na południu, Cannes podsumowuje urok francuskiej Riwierze.

St. Tropez

Czarujący, elegancki i bardzo tłoczno w miesiącach letnich, St Tropez jest kolejnym z najlepszych miejsc na Riwierze Francuskiej. Ma hotele butikowe, które są jednymi z najlepszych we Francji, restauracje i bary, które pozostają otwarte do późnych godzin nocnych, a lista gości, która obejmuje większość Hollywood A-listy szczególnie w czasie festiwalu w Cannes każdego roku w maju.

Najlepsze miejsca warte uwagi

  • Jeździć białych koni z bagna Camargue w delcie Rodanu lub pójść i zobaczyć kowbojów, którzy dopełniają słynne byki w tym odległym zakątku południowej Francji.
  • Spacer po słusznie nazwanej Vallée des Merveilles, najbardziej spektakularną część Mercantour Parku Narodowego. To tylko jeden z wielu chwalebny spacery można wziąć, albo kierować lub solo, po dobrze oznakowanych systemu Grandes Randonées (GR) ścieżek.
  • Wróć do rzymskich korzeni Provence we wspaniałym amfiteatrze w Arles, gdzie 2000 lat temu, gladiatorów walczyli i rydwany ścigał się ryk widowni. Dziś echa odgłosów walk i festiwali muzycznych.
  • Rozglądając innych domów ludzi jest jedną z największych przyjemności życia. Ale to nawet lepiej, gdy jest w domu artysty wiemy tylko przez obrazy. Spacer po wyblakłym domu Auguste Renoir w Cagnes-sur-Mer i można sobie wyobrazić wielki artysta siedzi na jego malarstwa sztalugowego piękno dnia.
  • Nie możesz przyjść do Prowansji i nie odwiedzić rynku na zewnątrz. Jest to sprawa rano; od południa kramarze zaczynają spakowania przed dobrym obiedzie w pobliskim bistro. Kramy zawalone ziół, serów, owoców dojrzałych i świeżych warzyw wypełniają zadaszony rynek w Antibes codziennym; zakres ryb w Marsylii jest cudem, a stragany kwiatowe w Cours Saleya w Nicei oferują mocny mix kolorów i zapachów. Uważaj na letnie rynkach BRIC-a-Brac, gdzie stare francuskie miski na poranną kawę, mapy, mebli i pamiątek przyniesie dotyk Provence do domu.
  • Idź do L’Isle sur la Sorgue antyków. Są rynki tygodniowo, ale prawie każdy sklep jest antykwariusz, oferując całą gamę od bric a brac do najdroższych.

Touring okolicę samochodem

Jeśli trzymać się na wybrzeżu Morza Śródziemnego, jednak kusząca, będziesz przegap wspaniałą scenerię, wysokie skarpy i zielone doliny można odkryć na drogach, które wydają się wiją się w górę do nieba. Nie wspominając już o wsiach, gdzie słychać tylko zakłócanie spokoju są śpiew świerszczy i kliknięcie bule jak miejscowi spędzić leniwe popołudnie na placu miasteczka.

Jeden z najlepszych wycieczek drogowych wynosi około Gorges du Verdon.

Jeśli jesteś zwiedzania okolicy na dłużej niż 21 dni w wynajętym samochodem, należy rozważyć odkupić Schemat Renault EURODRIVE.

Gdzie się zatrzymać

Tam każdy rodzaj zakwaterowania w ofercie w Prowansji. Niektóre z najlepszych hoteli we Francji, bogactwo gościnnych Pokoje gościnne (łóżko i śniadanie) w starego prowansalskich wiejskich, pięknie urządzone domki do zatrudniania przez tydzień, najlepsze hotele butikowe i kempingów zawarte w starożytnych gajów oliwnych-wybierać.

Luksusu, książki w L’Hostellerie de Crillon le odważny, hotel składa się z kolekcji starych domów w pobliżu Awinionu. Fancy coś mniej formalny? Spróbuj łóżko i śniadanie w hotelu Le Clos des Lavandes, uroczego starego domu otoczonym pachnących pól lawendowych wysoko w górach Luberon.

Lub obóz w dziedzinach łagodnie nachylonych lub na stronach, które prowadzą na śródziemnomorskiej plaży.

Sporting Życie

Jazda na nartach w Prowansji nie jest wysoka-oktanowa, efektowne doświadczenie jest w miejscowościach takich jak Chamonix. Tutaj jazda na nartach jest low-key, na co dzień i idealne dla rodzin. Isola 2000, Auron i Valberg są dostępne z Nicea do całodziennej jazdy na nartach.

Wielkie sportowe w tej części świata to, co nie jest zaskoczeniem, na bazie wody. Więc zatrudnić mega jacht na dzień lub tydzień. Jeśli nie jest to Twój szczególności torba, spróbuj mniejszy jacht w zabytkowych Antibes, Cannes, lub w Mandelieu-La-Napoule, Marsylii i Saint Raphael. Wszystkie inne sposoby przyspieszenia nad wodą od windsurfingu do przejażdżek w pierścieniu gumowym są łatwo dostępne.