Przewodnik do ambasady w Paryżu: Co powinien wiedzieć odwiedzający

Posted on

 Przewodnik do ambasady w Paryżu: Co powinien wiedzieć odwiedzający
Jako podstawowy środek bezpieczeństwa podczas pobytu za granicą, to zawsze dobry pomysł, aby wiedzieć, gdzie znajduje się lokalny ambasada lub konsulat. Zwłaszcza jeśli planujesz pierwszą podróż do Paryża, upewnij się, aby wziąć pod uwagę gdzie znajdują się przedstawiciele rządu w przypadku awarii lub innych potrzeb.

Kiedy do kontaktu lub odwiedź ambasadę:

W pewnych sytuacjach, to nie tylko dobry pomysł, aby skontaktować i / lub odwiedzić ambasadę: to konieczne , aby to zrobić. Sytuacje, które zawsze stanowią podstawy podróży obejmują następujące elementy:

  • Utrata lub kradzież paszportu
  • Konieczności zgłosić brakującą osobę lub śmierć
  • Inne katastrofy osobiste, które mogą wymagać pomocy swojej ambasady

Można również skontaktować się z ambasadą lub odwiedzić uzyskanie poradników bezpieczeństwa podróży, pomoc przy długotrwałych pobytów w Paryżu i usług notarialnych.

Uwaga: To jest zawsze zalecane, aby zarejestrować się w ambasadzie przed podróży. Pozwoli to łatwiej ambasada zlokalizować cię w nagłym wypadku. Wielu podróżnych przeoczyć ten ważny krok, ale należy niewątpliwie czas, aby zadbać o to przed wyjazdem za granicę.

Proszę przewinąć w dół, aby znaleźć swoją ambasadę:

  • Ambasada Amerykańska w Paryżu
  • Ambasada Kanady w Paryżu (i Link do informacji dla wszystkich innych ambasad)

Amerykańska ambasada w Paryżu

Amerykańska ambasada w Paryżu , centralnie położony pomiędzy Polami Elizejskimi a Chatelet na prawym brzegu miasta, oferuje liczne usługi dla obywateli amerykańskich odwiedzających lub przebywających w Paryżu. Wydanie paszportu lub wymiana, usługi notarialne, alerty bezpieczeństwa podróży, a odniesienia do opodatkowania i prawnicy to tylko niektóre z usług administrowanych przez Biuro Usług amerykańskich w ambasadzie.

Straciłeś paszport? Aby natychmiast wymienić swój dokument, trzeba będzie odwiedzić ambasadę w osobę, ale można też poprosić o paszport zastępczy pocztą jeśli zwiedzania stolicy Francji lub kraju przez dłuższy okres czasu.

Lokalizacja i informacje kontaktowe:

Urząd amerykańskich służb
4, avenue Gabriel
75008 Paryż (8. dzielnica)
Metro: Concorde

Kontakt e-mail: Najszybszy sposób, aby otrzymać odpowiedź z ambasady amerykańskiej jest wysłanie e-maila: citizeninfo@state.gov

Awaryjne kontakt telefoniczny:  +33 (0) 1.43.12.22.22 (uwaga: należy usunąć kod kraju, „33” i włożyć z powrotem „0” przy wybieraniu od wewnątrz Francji)

Godziny otwarcia przez serwis:

Rejestracji z amerykańskiej ambasady w Paryżu: Wszyscy obywatele amerykańscy podróżujący do Francji należy zarejestrować się w ambasadzie przed ich podróży. Odwiedź stronę obywatela usług na oficjalnej stronie internetowej , aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Proszę zwrócić uwagę: Duże torby i walizki nie zostaną dopuszczone przez kontrolę bezpieczeństwa w ambasadzie. Upewnij się, że tylko małe torby, albo najprawdopodobniej będzie się odwrócił.

Ambasada Kanady w Paryżu

Ambasada Kanady w Paryżu zapewnia obywateli kanadyjskich wizytujących lub zamieszkałych we Francji z licznych ważnych usług, przez osoby lub telefonicznie i pocztą. Ambasada znajduje się w 8. dzielnicy Paryża, w pobliżu Pól Elizejskich.

Lokalizacja i informacje kontaktowe:

35, avenue Montaigne
75008 Paryż (8. dzielnica)
Metro: Alma-Marceau czy Franklin D. Roosevelt

Awaryjne kontakt telefoniczny: +33 (0) 1.44.43.29.00. (drop kod kraju, „33” i włożyć z powrotem na „0” przy wybieraniu od wewnątrz Francji)

Informacje konsularne przez e-mail: Wypełnij ten formularz on-line

Godziny otwarcia przez serwis:

Paszportowe dostępne są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 12.00, z wyjątkiem świąt Ambasada Kanady , gdy biuro jest zamknięte.

Podczas Stay– internetowy przewodnik: obywatele kanadyjscy przebywają przez dłuższy okres czasu w Paryżu znajdzie odpowiedzi na wiele praktycznych pytań w internetowym przewodniku ambasady:
(przeczytaj tutaj)

Potrzebujemy jeszcze ambasadą?

Aby zlokalizować dane kontaktowe i inne praktyczne informacje dla wszystkich innych ambasad i konsulatów w Paryżu, w tym w krajach należących do Unii Europejskiej, można przeglądać alfabetyczną listę na tej stronie.  Prowadzenie szybkiego wyszukiwania „Embassy” w polu po prawej stronie strony jest najszybszym sposobem, aby znaleźć swoją.