Przewodnik insider do Antibes na Lazurowym Wybrzeżu

Posted on

Przewodnik insider do Antibes na Lazurowym Wybrzeżu
Położony między glitzy Nicei i Cannes, kurorcie Antibes jest znany z dwóch rzeczy: wiele milionów dolarów mega jachtów i Starówki labirynt-jak otoczonych wałami 16-ci wieku. Drugie co do wielkości miasto na Lazurowym Wybrzeżu jest domem dla 80.000 mieszkańców i największym porcie Morza Śródziemnego, Port Vauban, który przyciąga statki innej odmiany, ponieważ przed czasach cesarstwa rzymskiego. Starożytny grecki portem handlowym Antipolis została silnie ufortyfikowane przez Vauban w 17 wieku, a po bitwie, która przetrwała wiele lat pomiędzy Francją i dynastii sabaudzkiej, Antibes-i całego powiatu Nice-twierdził jego aktualnego stanu francuskiej.

Po pierwszej wojnie światowej, amerykański potentat kolejowy Frank Jay Gould otworzył swanky Kąpielisko w sąsiedniej Juan-les-Pins, który był domem dla pierwszego regionu luksusowy hotel i kasyno, rysunek pokroju Scott Fitzgerald, Charlie Chaplin, Marlene Dietrich i Picassa ,

dojazd

Delta oferuje sezonowy lot z Nowego Jorku (JFK) do  Nicea Côte d’Azur Airport , który oferuje niedawno odnowione dwa terminale (wraz z restauracji Jamie Oliver, a Petrossian pasku kawioru oraz sklep MACARON Ladurée) i siedzi tylko 20- minut jazdy od Antibes. Podróżni mogą również dotrzeć Antibes na 12 minut jazdy pociągiem z Nicei lub przez szybki pociąg z Londynu czy Paryża. Można też wskoczyć na Vallauris Express, 250 autobus z obu terminali w Nicea Côte d’Azur Airport do jazdy 38 minut do Antibes.

Pamiętaj, aby kupić bilety w biurach sprzedaży w PKS (brama A0) lub przy przylotach (A2 / A3).

Poruszanie

Walking to najprostszy sposób, aby ominąć wąskie brukowane uliczki, Antibes’, ponieważ większość z nich jest dla ruchu kołowego i wszystkie atrakcje znajdują się w zabytkowym centrum miasta. Są autobusy, ale są one wykorzystywane głównie do dostać się do innych miast i wsi. To świetny sposób na zwiedzanie Antibes (szczególnie efektowne, willa wysadzanej półwysep Cap d’Antibes) jest rowerem, ze ścieżki często odwiedzany przez niektóre z Tour de France szczebla pro rowerzystów regionu.

Antibes i Cap d’Antibes – Gdzie się zatrzymać

Między Antibes i siostrzanym kurorcie Juan-les-Pins, znajdziesz mnóstwo opcji hotel, być może najbardziej ekscytujących będąc Hotel du Cap Eden-Roc , hotel z 33 nadmorskich altankami i basen bez krawędzi przebiegającą nad Morzem Śródziemnym. Aby dać wyobrażenie o tym, jak to miejsce jest legendarny, służył jako inspiracja dla klasycznej powieści Fitzgeralda „Czuła jest noc”. Kolejnym miejscem, które było ulubionym Fitzgerald jest Juan-les-Pins w Hôtel Juana , byłego Villa Saint Louis, gdzie pisarz i jego żona Zelda, kiedyś mieszkał.

Teraz hotel-który był pierwszym wzdłuż wody na francuskiej Rivera-znajduje się 43 pokoi gościnnych oraz Michelin restauracji La Passagère .

Gdzie zjeść

Zgubić spacerując wzdłuż krętych uliczek Starego Miasta Antibes’, gdzie natkniesz się na wiele urokliwych kawiarni serwuje się klasyczne dania kuchni śródziemnomorskiej (owoce morza, włoskie myśleć wpływem makarony i pizzę i regionalne specjały jak bouillabaisse). Dla Michelin afery, na swój sposób do rodzinnego  Bacon  na Cap d’Antibes, gdzie menu owoce morza ciężki został lokalny hit od otwierając swoje podwoje jako Seafood Shack z powrotem w 1940 roku. Podczas spaceru wzdłuż murów obronnych po wizycie w Muzeum Picassa, przerwa na lunch w  Les Vieux Murs , którego nazwę tłumaczy się na „widoki z murów”, odnosząc się do restauracji jest widok na Morze Śródziemne.

Jeśli wolisz zjeść bezpośrednio na wodzie, głowa do Cap d’Antibes, gdzie można natknąć się na jednej z Antibes’ najlepiej strzeżonych tajemnic: Plaża La Garoupe. Tutaj mogą wypoczywać na jednej z wielu prywatnych klubów plażowych jak Plage Keller, który może służyć jako nadmorskiej knajpek.

Rzeczy do zrobienia

  • Odwiedzić Muzeum Picassa : W 1946 roku malarz Pablo Picasso przekształcona 14-wiecznym zamku Grimaldi w jego osobistym studio sztuki, pozostawiając za sobą 23 obrazów i 44 rysunków. Teraz zamek służy jako pierwsze muzeum sztuki poświęconej artyście, mieszczący 245 obrazów i rzeźb Picassa (w tym jego 1946 radość życia ), a także wybór prac współczesnych artystów takich jak Joan Miro, Nicolas de Staël i Fernand Léger ,
  • Sip Absynt Szalona kolekcja kapeluszy (twój nosić na wieczór) linii ściany jaskini podobny Absynt Bar, który siedzi schowany w kącie przy bocznej ulicy w pobliżu rynku pokryte. W piątkowe i sobotnie noce, miejsce zamienia się w piano barze, gdzie można śpiewać do ulubionych jazzowych popijając zakazanego niegdyś likier (często związane z 19-wiecznych artystów i pisarzy, takich jak Van Gogh i Baudelaire’a), serwowane w tradycyjnej od mody srebrna łyżeczka cukru i kostka włączone.
  • Trasa wzdłuż wybrzeża: Od plaż Garoupe w Cap d’Antibes, głowy OFF na ścieżce nadmorskiej skierowaną mury starego miasta w dniu dwugodzinnej wędrówki światła wokół półwyspu. W „Chemin des Douaniers”, znany również jako „Sentier de Tire-Poil”, prowadzi do końcówki Cap d’Antibes i willi Eilenroc, piękno Belle Époque zbudowane przez tego samego architekta, który zaprojektował Paryża i Monte-Carlo opery.
  • Trafi na rynek: codziennie od 6 rano do 1 po południu znajdą Państwo Cheesemongers, rybaków i kwiaciarnie Ogłaszanie swoich wyrobów w hali targowej prowansalskim, położona w cours Massena. Od połowy czerwca do końca września, rynek zmienia się w godzinach popołudniowych (z wyjątkiem poniedziałków) w jego gablocie rzemieślniczej gdzie malarzy, rzeźbiarzy i ceramików pokazać swoje kreacje. Jeśli jesteś wizyty w miesiącach letnich w lipcu i sierpniu, rynki nocne odbywają się w godzinach wieczornych w Juan-les-Pins’ Promenade du Soleil i Antibes’ L’Esplanade du Pre-des-pêcheurs.
  • Wygrzać na plaży: promenada Juan-les-Pins’ jest wyłożona jedne z najlepszych prywatnych plaż tego obszaru, gdzie dana piaszczyste brzegi i serwis butelka. Jeden faworyt: polinezyjski inspirowane Moorea, usiany parasole strzechą dachem i tiki barów.