Przewodnik po Boże Narodzenie we Włoszech: Festiwale, wydarzenia, miejsca warte uwagi

Posted on

 Przewodnik po Boże Narodzenie we Włoszech: Festiwale, wydarzenia, miejsca warte uwagi

Włochy w Europie Południowej jest jednym z najbardziej popularnych miejsc do podróży w świat. Jeśli wybierasz się w podróż do Włoch w okresie zimowym, znajdziesz kraj okazji Bożego Narodzenia i święta o specjalnych imprez i festiwali. Włoch urlop zimowy sezon zwykle rozpoczyna się w święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia, święto narodowe, i biegnie przez Epiphany-12 dnia Christmas-6 stycznia Następnie włoski Carnevale ( karnawał) obchodzone jest w całych Włoszech w późnym zimowy. Święta narodowe w zimie są 08 grudnia 25, i 26, i 1 stycznia i 6.

Uwaga: Upewnij się, aby zarezerwować wycieczkę do Włoch na wakacje z dużym wyprzedzeniem, jak cej hotel i stopy wydają się być drogie (lub wyprzedane, jeśli zbyt długo czekać).

Ozdoby świąteczne cieszyć

Oprócz szopek, lampki choinkowe i drzewa są popularne we Włoszech; dekoracje zazwyczaj pojawiają się około 8 grudnia, w święto Niepokalanego Poczęcia, lub pod koniec listopada. W Watykanie, ogromna choinka jest wystawione na placu Świętego Piotra wraz z naturalnej wielkości szopki. Wigilia i Boże Narodzenie są często spędzony z rodziną i wielkie przyrządzamy. Jest zwykle masa północy w Wigilię. Dzień Świętego Szczepana, dzień po świętach Bożego Narodzenia, jest również świętem narodowym, w którym miejscowi odwiedzenia szopki w kościołach i uczestniczyć karnawały, festiwale i sprzedaje w całym kraju.

Zakupy w włoskich Christmas Markets

Przed wielkie święto, Mercatino di Natale (Włochy jarmarki bożonarodzeniowe) zaczynają pojawiać się w wielu miastach i miasteczkach. Są to zarówno małych lokalnych rynków do ogromnych codziennych rynkach Bożego Narodzenia w Neapolu, które zaczynają się 13 grudnia, Santa Lucia dzień. Jedne z najlepszych jarmarki bożonarodzeniowe są na północy, jak w regionie Trydent-Górna Adyga, gdzie jest niemiecki dziedzictwo. W Rzymie, Piazza Navona posiada ogromny Fair z Babbo Natale, Father Christmas (lub Santa Claus, jak ludzie w USA go nazwać). Osoby podróżujące bardziej na uboczu na Sardynii będzie natknąć się na targach Bożego Narodzenia w Cagliari z tradycyjnej żywności, wina i rzemiosła w ciągu dwóch tygodni w grudniu.

Odwiedź Rzymie podczas Bożego Narodzenia

Jednym z najlepszych miejsc na podróż włoskich świątecznym jest Rzym, z dużym jarmarku na Piazza Navona i imponujących wyświetlaczy Narodzenia wokół miasta. Plus będziesz zazwyczaj znaleźć kilka wspaniałych gigantyczne choinki: Spójrz na placu Świętego Piotra, by Koloseum, Piazza Venezia, a przed Muzeach na Kapitolu. Watykan, serce religii katolickiej, zawsze jest urządzone i świąteczna na Boże Narodzenie. Dodatkowo można wziąć dzieci do odkrytego lodowiska przez Castel Sant’Angelo (także umieszczenie małego rynku Boże Narodzenie).

Zobacz włoski Narodzenia Displays

Tradycyjnie głównym celem ozdób choinkowych we Włoszech jest presepe , Szopka Bożonarodzeniowa szopka lub, mówi się, że pochodzi z Saint Francis (zobacz miejsca świętego Franciszka we Włoszech). Statek z rzeźbienia figur Narodzenia rozpoczęła się w 13 wieku, jeśli chcesz zobaczyć najstarszą stałą szopka Boże Narodzenie, głowa do muzeum Santa Maria Maggiore w Rzymie. Neapol, znany z podejmowania dane Narodzenia, jest najlepszym miejscem, aby zobaczyć szopki. Niektóre miasta mają wymyślne Narodzenia wyświetlane w głównym piazza i kościoły, miejsca publiczne, a sklepy są drobne horoskop oglądania plamy, jak również.

Uczestniczyć Presepi Viventi (Living Nativities)

Horoskop korowody całym kraju często odbywają się przez kilka dni, w dniu 24 grudnia do 26 i znowu dla Epiphany-12 dnia Bożego Narodzenia, obchodzone 6 stycznia, kiedy trzech mędrców dał swoje dary do Dzieciątka Jezus. Ludzie w strojach działać na części dla Narodzenia, niektóre z aż 500 uczestników. Pageants utrzymywane na Epifanii często zawierają procesji do katedry. Ulubione miejsca aby zobaczyć żyjące nativities obejmują: Greccio, Umbria; Barga, północnej Toskanii; Mediolan; Equi Terme, w regionie Lunigiana północnej Toskanii, i więcej.

Party na Sylwestra we Włoszech

Jeżeli jesteś we Włoszech na Boże Narodzenie, istnieje duża szansa, będziesz w kraju europejskim również mile widziane w Nowy Rok. La Festa di San Silvestro, czy Sylwester, jest obchodzony grudnia 31. Sztuczne ognie, muzyka i taniec są częścią uroczystości, ze partie często trwały aż do wschodu słońca przynieść pierwszego dnia nowego roku. Jak zwykle we Włoszech, jedzenie jest jedną z gwiazd tych wypoczynkowych kochany zebrać dla wielkich świąt. Zazwyczaj soczewica serwowane są na Sylwestra ponieważ symbolizują pieniądze i szczęście w nadchodzącym roku; nie zapomnij nosić czerwoną bieliznę na szczęście, jak również. Z wielu happeningów dzieje się w miastach w całym kraju, zaplanować wizytę i parking z wyprzedzeniem.

Weź udział w tradycji Epiphany i La Befana

Epiphany, 6 stycznia jest świętem narodowym, a dzieci dziennie tradycyjnie otrzymują prezenty-nie z Santa Claus, ale od La Befana-starszej kobiety (niektórzy nazywają ją czarownicą), który pływa dookoła na miotle w nocy z 5 stycznia. ona dostarcza zabawki i słodycze dla dzieci, które zostały wychowane, i tych, którzy zostali źle odbierać bryły węgla. Dzieci powiesić swoje pończochy na 5 stycznia, zanim pójdą do łóżka i mam nadzieję znaleźć je wypełnione dodatkami następnego ranka.

Na stronie religijnych, żyjących nativities i procesje odbywają się często do Objawienia. W Watykanie, setki pielgrzymów ubrana w strój starożytnego paradzie w Watykanie na specjalnej mszy porannej.

Świętuj Carnevale

Carnevale, znany również jako karnawału lub Mardi Gras, obchodzony jest w wielu miejscach na całym świecie 40 dni przed Wielkanocą; jest to ostateczna partia przed Środą Popielcową i ograniczenia Postu. Włochy obchodzi Carnevale z ogromnym festiwalu zimowego pełen parady, rozrywki i muzyki, bal maskowy i stron. Wenecja słynie Carnevale uroczystości i wydarzenia często zawierają partie kostium, wymyślne maski, i parady. Zazwyczaj od stycznia do marca znajdziesz strony ulic w całych Włoszech. Uroczystości może rozpocząć się od dwóch do czterech tygodni przed datą rzeczywistego Carnevale (patrz termin Carnevale przez rok).

Spacer po świąteczne Villages

Do miast Wenecji i Mediolanie starali się stworzyć całe wioski świątecznych że ludzie w każdym wieku cieszyć. Sąsiedztwo Wenecja Campo Santo Stefano staje uroczą miejscowość wypoczynkowa każdy grudnia: piazza gospodarze drewniane domy i kramy lokalne rękodzieło, wraz z regionalnej żywności i napojów, a także muzyki i wydarzeń specjalnych. Historyczne centrum miasta Mediolanu przekształca się w Krainie Village od początku grudnia do 6 stycznia Znajdziesz się lodowisko, rynku i rozrywki.

Festiwal pochodni

Festiwal nemoralia, zwykle nazywa się Festiwal pochodni, był starożytny rzymski uroczystość uhonorowania Diana, bogini łowów i księżyca; Katolicy później przyjął go i nazwał go w święto Wniebowzięcia. Różne miasta w Włochy świętować zarówno z tradycji Festiwalu wydarzeń pochodniami. W Wigilię Bożego Narodzenia The Fiaccole di Natale (Święto Bożego Narodzenia Palniki) obchodzony jest z kolęd i procesji z pochodniami w Abbadia San Salvatore, w pobliżu Montalcino. O północy w Wigilię, Cortina d’Ampezzo w Alpach obchodzi to święto religijne w wyjątkowy sposób: Setki ludzi na nartach w dół szczyt niosący pochodnie na cześć sezonu zimowego.