Skip to main content

Przewodnik po Etykieta Kultury w Tajlandii – nakazów i zakazów dla wizyty w Tajlandii

Etykieta Kultury w Tajlandii

Przestrzegając kilku prostych zasad etykiety Tajlandii nie tylko zapobiec przypadkowemu obrażając kogoś, spowoduje to odróżnia cię od turystów zainteresowanych tylko na tanie zakupy lub idyllicznych plaż. Obserwując i poszanowaniu lokalnej kultury z pewnością zwiększyć swoje doświadczenie.

Tajlandia jest znana jako „Kraina uśmiechu” – ale słynny Thai uśmiech ma wiele znaczeń. Mimo że Tajowie są bardzo wyrozumiałe wykroczeń, szczególnie gdy popełnione przez Farangs (cudzoziemców), obserwując tych podstawowych zakazów i nakazów będzie je z uśmiechem.

Niemile widziane obserwować w Tajlandii Etykieta

 • Nie kieruj swoje nogi: Wskazując nogi na kogoś, podnosząc stopy wyższej niż czyjejś głowy, lub po prostu umieszczając swoje stopy na biurku lub krzesła są uważane za bardzo niegrzeczne w Tajlandii. Dna nogi są brudne: nie pokazać je ludziom! Unikaj kierowania stóp na Buddów. Kiedy siedząc na ziemi, spróbuj siedzieć w taki sposób, aby nie pokazać innym spodów stóp.
 • Nie dotykać czyjejś głowy: Podczas gdy nogi są uważane za najniższe i najbrudniejsze części ciała, głowa jest czczona jako najświętsze. Nigdy nie należy dotykać czyjejś głowy lub włosy – to obejmuje żartobliwie marszczenia dziecka włosy. Nie wolno podnosić stopy powyżej czyjejś głowie; unikanie wchodzenia nad ludźmi, którzy siedzą lub śpiących na ziemi.
 • Nie kieruj: wskazując na kogoś jest za niegrzeczne w wielu kulturach, ale szczególnie tak w Tajlandii. Jeśli trzeba wskazać osobę, zrobić podnosząc podbródek w ich kierunku. Kiedy wskazując na kogoś przyjść, nie używać palców wskazał w górę; złożyć wniosek poklepując palcami prosto i dłoni ku ziemi. Wskazując na nieożywionych przedmiotów i zwierząt jest zwykle do przyjęcia, ale to bardziej uprzejmy wskazać z całą ręką niż jednym palcem.
 • Nie trać cool: krzycząc dmuchanie swój szczyt, czy wyświetlanie silnych emocji jest zazwyczaj mile widziana w Tajlandii. Zawsze należy pamiętać, zasady zachowania twarzy. Zachować zimną krew nawet, gdy coś pójdzie nie tak; będziesz szanowany za to. Nie narzekać, że podział magistrali. Zamiast śmiać się i powiedzieć „ mai pen rai ”.
 • Nie brak szacunku do króla: Nigdy nie lekceważ króla lub obrazów króla, obejmuje waluty – jego obraz na Baht pojawia. Chociaż Tajlandii Lesė majestatu prawa są kontrowersyjne, otwarty brak szacunku wobec króla, w rzeczywistości może wylądować w więzieniu! Ludzie otrzymali długich zdań na Facebooku stanowisk, które wypowiedział się przeciwko monarchii.
 • Nie rzucać: Podrzucając obiektu lub pieniądze w czyimś kierunku jest niegrzeczny. Poświęć trochę czasu, aby oddać rzeczy dla ludzi prawidłowo, twarzą do góry, najlepiej z prawej strony. Rozłóż pieniądze płacąc kogoś.

Czy według poniższych zasad Tajlandii Etykieta

 • Zdjąć buty: Jak w wielu kulturach azjatyckich, usuwając swoje buty przed wejściem do świątyni lub odwiedzając czyjś dom jest niezbędna. Niektóre firmy, restauracje i sklepy zapytać także, aby usunąć swoje buty. W razie wątpliwości wystarczy spojrzeć, aby zobaczyć czy jest tam stos butów przy wejściu, lub sprawdzić, czy pracownicy noszą buty. Dlatego proste obuwie jest dobrym pomysłem w Azji Południowo-Wschodniej. To lepiej nie stawać na progu przy wejściu domy i świątynie.
 • Zwraca wai : wai jest modlitwa podobny gest Tajlandii z rąk razem z przodu i głowa lekko pochylonymi. Aby nie zwróci Wai uważany jest za niegrzeczne; tylko król i mnisi nie mają powrócić Wais. Staraj się nie wai trzymając coś w dłoniach; niewielki łuk wystarczy. Może chcesz nauczyć się przywitać w Thai.
 • Użyj prawą rękę: Lewa ręka jest uważana za brudny, jak to jest czasem wykorzystywane do „funkcji toaletowych.” Zawsze używaj prawą rękę do przekazania obiektów do kogoś i płacąc. Dotknąć lewą ręką do prawego przedramienia (pokazując, że jest bezpiecznie poza zasięgiem), jeśli chcesz, aby pokazać dodatkowy szacunek.
 • Jeść łyżką: Właściwym sposobem, aby cieszyć się pyszne tajskie jedzenie jest z łyżeczką w prawej ręce i widelec w lewo. Użyj widelca do jedzenia na swojej prowizji łyżką; widełki nigdy nie idzie w usta. Pałeczki są zwykle stosowane wyłącznie do potraw makaronowych i słodycze, takie jak rolki w sprężyny.
 • Okazywać szacunek do mnichów: Można spotkać wielu mnichów w takich miejscach jak Chiang Mai; traktować je z szacunkiem. Podczas powitania mnich mnisi otrzymują wyższą wai niż zwykłych ludzi; Mnisi nie trzeba zwrócić gest. Kobiety nigdy nie powinny dotykać mnich, myć szaty mnicha, albo ręką coś do mnicha. Mnisi powinni być wolno jeść pierwszy na uroczystości i zgromadzeń. Mnisi w Tajlandii są powszechne – czasami zobaczysz je za pomocą smartfonów i w kafejkach internetowych!
 • Smile: W „Thai uśmiechu” jest znana, niezbędne do Tajlandii etykiety i Thais pokazać go, gdy tylko mogą. Zawsze powrócić czyjś uśmiech. Uśmiechy są wykorzystywane podczas negocjacji, w przeprosinach, aby odpocząć, gdy coś nie idzie zgodnie z planem, a tylko w życiu codziennym.

Tajlandia Świątynia Etykieta

Zwiedzanie świątyń w Tajlandii jest koniecznością dla każdej podróży, jednak wielu turystów unika ciekawych miejsc, takich jak Świątynia tunel w Chiang Mai, bo nie rozumiem buddyzmu lub lokalne zwyczaje. Pamiętaj, aby odświeżyć swoje etykiety świątyni, aby nie urazić żadnej z czcicieli!

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *