Przewodnik po Saint Tropez na południu Francji

Posted on

 Przewodnik po Saint Tropez na południu Francji

Wspaniały Saint-Tropez

Glitzy i zuchwały? Albo jeden z ulubionych miejsc? Opinia jest podzielona na przyciąganiu Saint Tropez na Francuskiej Riwierze. W lecie Saint-Tropez może być piekło – ale także niebiański. To wciąż w zasadzie mała wioska rybacka, w otoczeniu willi dla super bogatych i super sławny; miasto unosi się z tłumu, ale jest wspaniała ścieżka 14 km, gdzie można uciec od tego wszystkiego. Cokolwiek myślisz o miejscu, to nadal przyciąga zarówno gwiazdy i zwykłych urlopowicz, i na tym polega jego urok.

Pisarz Guy de Maupassant rozpoczął trend w 1880 roku, „odkrywanie” miejsce, kiedy przybył jedyny sposób mógł, w swoim jachcie, w Bel-Ami . Potem przyszedł malarz Paul Signac, a następnie przez innych artystów późnego 19th- i początku 20 wieku, który znalazł światło wspaniałe i mieszka łatwe.

Kochali mały port rybacki, który wrócił do 1400, kiedy miejsce to było niezależne z własnej małej armii. W 20 wieku sączyć odwiedzających stał się fala jak wszyscy następnie słynne nazwiska Matisse’a i Colette, Errol Flynn i Jean Cocteau. Przez 1950 Picasso, Juliette Greco i Boris Vian, Jean-Paul Sartre i Françoise Sagan byli bywalcami. Ale to była Brigitte Bardot, która przez folię I Bóg stworzył kobietę , stał się symbolem modne, raczej libertyn St Tropez. I miejsce nigdy nie spojrzał. Dzisiaj można zobaczyć George’a Clooneya, Jack Nicholson, Liz Hurley i P Diddy spacerując.

Stary Port w Saint Tropez

Najlepszym sposobem, aby dotrzeć w St Tropez jest na jachcie – najlepiej własne. Ale jeśli to nie jest opcja (chyba, że ​​jesteś gwiazdą lub mega bogaty), a następnie po prostu wędrować wokół starego portu, aby zobaczyć smukłe stworzenia kołyszą się w wodzie w całej swojej chwale milionów dolarów. Można również dostrzec znanej twarzy – albo na łodzi, a może popijając drinka na tarasie jednego z pastelowych kolorach starych budynków, które stoją w wodzie.

Jest to dość wybór barów i kawiarni w porcie, ale jeden, aby na jak Colette, Cocteau i niezliczonych innych mam przed sobą, jest Kawiarnia Senequier , 4 miejsce aux zioła (tel .: 00 33 (0) 4 94-97-00-90). Dostać się tam na leniwe śniadanie z kawą i rogalikami lub przejść później na drinka i spędzać czas oglądając go w świat.

Jeśli jesteś w porcie w porze lunchu, jeść w Le Girelier , quai Jean-Jaures (tel .: 00 33 (0) 4 94 97 03 87), gdzie zbierane są świeże dania z ryb są doskonałe.

Miejsca w Saint Tropez

Muzea w Saint Tropez się jako wspaniały dodatek i kontrast do bardziej zwykłej percepcji ośrodka.

Musee de l’Annonciade
Z portu, na swój sposób, aby od strony zachodniej i pobliskiej Musee de l’Annonciade, dom 16-ci wieku z zaskakującą i imponującą kolekcją zdjęć z Saint Tropez przez post-impresjonistów w latach 19 i początku 20 wieku. Także tutaj są dzieła Van Dongen, Braque’a, Vlaminck, Derain i ekspresjonistów Rouault, Utrillo i więcej.
Le Port
Tel .: 00 33 (0) 4 94 17 84 10
Strona internetowa
Wstęp lipca sierpnia 5.50 euro, reszta roku 4,50 euro
Otwarte codziennie z wyjątkiem wtorków
czerwca 1-30 września 10 am-noon, 3-7pm
01 października-31 maja 10h am-południe, 2-6pm
Zamknięty listopada 01 stycznia, 1 maja, Ascention Day, 25 grudnia

Cytadela stoi wysoko nad miastem. Idź do marynarki i morskiej historii tego obszaru, stawiając miasto w kontekście. Dostać się tam o zachodzie słońca i być wynagradzany przez wspaniałym widokiem na miasto, na pole golfowe, a ku Ste-Maxime i wspaniałej scenerii Masywu Maures.
Strona internetowa
wstępu 2,50 euro
Otwarte codziennie kwietnia do września 10 am-6:30pm
października do marca 10 am-12:30pm, 1: 30-5: 30pm
zamknięty 1 stycznia, 1 maja, 17, Wniebowstąpienie, lis 1, 1 25 grudnia

Maison des Papillons
Wreszcie, jeśli jesteś w ogóle zainteresowani motyli, Maison des Papillons (Musee Dany-Lartigue) jest dla ciebie. Znajduje się w rodzinnym domu w tle J.-H. Lartigue, jego syn zebrał 4500 okazów, które walczą o uwagę z ich niezwykłych kolorach i kształtach.
Maisons des Papillons
9 rue Etienne-Bemy
tel .: 04 94 97 63 45
Strona internetowa
wstępu 3 euro, bezpłatne dla dzieci do lat 10
Otwarte codziennie oprócz wtorku 02 maja-31 października 10 am-noon, 3-7pm
Closed 1 maja 17, Wniebowstąpienie dzień, listopad, grudzień 25 i 01 stycznia.

Starej dzielnicy La Ponche

Pomiędzy portem a Cytadela leży La Ponche , najstarszy i najładniejszy część miasta, a mimo to obszar, gdzie miejscowi rybacy i rzemieślnicy żyć. W miejscu de l’Hotel de Ville, wieża jest wszystko, co jest na lewo od Chateau de Suffren, od wieków domem panów, którzy panowali nad Saint Tropez.

Stamtąd pieszo do uroczej kościoła Notre-Dame de l’Assomption . Jego wieża jest na każdym zdjęciu; we włoskim barokowym wnętrzu znajdą Państwo drewnianą rzeźbę sam St Tropez. Tak, tak naprawdę był St Tropez i każdego roku 15 maja i 16, miejscowi wziąć na ulicę z procesji z nim obchodzić, znacznie pozwalając off karabinów. To się nazywa Les Bravades i jest dobrze warto było zobaczyć jeśli jesteś w południowej Francji na wiosnę.

Zakupy w Saint Tropez

Od ładnego portu, chodzić do żadnej z uliczek w kierunku centrum. Jeśli masz ochotę na wysokiej klasy zakupy, podejmują Rue Gambetta na wypad do nazwisk projektantów. To jest miejsce, aby znaleźć tę wspaniałą bikini – nowo wynaleziony jakże sexy ubranie że Brigitte Bardot rozsławione. Drugi duży ulicy handlowej Rue du General Allard , który biegnie na zachód od portu. To może wydawać się dziwne, aby być zakupy dla Louis Vuitton, Dolce & Gabbana i Dior w krętych uliczkach starego miasta, ale to mieszanka starych i nowych, najwyższym biegu projektanta i codziennych prowansalskich bajerów co St Trop, jak to lokalnie nazywane , chodzi.

Będziesz pojawiają się na końcu Rue Gambetta lub Rue Sibilli do centralnego Place des Lices . Jest to obraz-book ładna, z graczami petanque dostarczających rozrywki i platanów, kawiarni i codzienne rynku prowansalskim, aby utrzymać swoją uwagę.

W Place des Lices, dołącz do prawdziwej starej Francji w Café des Arts (tel .: 00 33 (0) 4 94 97 02 25), z jego marmurowych stolików, stare drewniane deski i krzesła na zewnątrz daje siedzenia trybun dla wieku -old przyjemność oglądać ludzi. Nie będzie widać Brigitte Bardot nigdzie tutaj jak ona teraz odludkiem choć nadal mieszka w St Tropez. Nieważne, uważaj na innych gwiazd.

Chwalebne Plaże w Saint Tropez

Istnieje wiele plaż dla miłośników słońca na półwyspie Saint-Tropez. Prawdopodobnie najbardziej znany, ponieważ jest to plaża dla nudystów jest Tahiti Plage. Plaża Pampelonne jest ogromny piaszczysty odcinek wzdłuż wschodniego brzegu półwyspu zdominowany przez latarni Camarat. Jeden z najwyższych we Francji, to było przewodnią żeglarzy do 60 km do morza od 1831 roku (choć zmodernizowany w czasie II wojny światowej oraz w pełni zautomatyzowany w 1977).

Dla energiczny, jest to wspaniały spacer wzdłuż cypla . Z Saint Tropez najpierw przejść na cmentarz, gdzie reżyser Roger Vadim jest pochowany. Cypel jest skalista i sosny pokryte, idealne miejsce dla willi (i prywatnej plaży), należące do Brigitte Bardot. To zaledwie 14 mil, więc nie powinny być podejmowane lekko choć można po prostu zrobić odcinki niego. Ale jeśli chcesz znaleźć swoją własną plażę, to jest to miejsce, aby szukać dla niego. Znajdziesz spokój, spokój i bardzo niewiele innych ludzi, jak zrobić własną drogę w dół do morza.

Wśród sosen można natknąć się na wsiach Gassin i Ramatuelle. Mała wioska z jego maleńkich dróg, domów i kościoła romańskiego jest lepiej znana z dwóch niezwykle eleganckich hoteli (szczegóły w następnym rozdziale). Jest to idealne miejsce na trochę schładzania-out.

Gdzie się zatrzymać w Saint Tropez

Saint-Tropez ma swój sprawiedliwy udział w słynnych i wspaniałych hoteli; Wszystkie te gwiazdy filmowe muszą zatrzymać się gdzieś. Hotel Sezz jest najnowszym hip miejsce dla nich (jest otwarty w lipcu 2010 roku), a ktoś inny po oszałamiającym doświadczeniem. Jest to ustawione w lasach zaledwie kilka minut od plaży, kompleks 37 pokoi, apartamentów i willi, zgrupowanych wokół centralnego basenu. Restauracja Colette posiada Top Chef Pierre Gagnaire za nim i tam wspaniałe spa przez Payot. Czuje się bardzo Morza Śródziemnego i niesamowicie elegancki.

Hotel Sezz Saint-Tropez
Route des Salins
Tel .: 00 33 (0) 4 94 55 31 55
Strona internetowa

Hotel Byblos jest jednym z hoteli swankiest ośrodka. Brigitte Bardot z mężem numer trzy, Gunter Sachs, były tu po otwarciu i było to miejsce, w którym proponuje się Mick Jagger Bianca w 1971 gwiazd jak George Clooney i raperów Jay-Z i P Diddy piją w słynnym klubie w domu, Jaskinie du Roy. Restauracja pod Alain Ducasse została przemianowana Rivea i przebudowany w miłej, ogród tematyce wystroju z lokalnego menu pełne włoskich smaków. A pokoje? Super, i znajduje się w grupie w stylowej miejscowości śródziemnomorskiej „” budynków kamiennych wokół basenu.
Hotel Byblos
20 Ave. Paul Signac
Tel .: 00 33 (0) 4 94 56 68 00
Strona

Na obrzeżach Saint-Tropez w Ramatuelle , dwa hotele konkurować o koronę.

Droższe i bardzo schłodzone-out Muse jest schowany wśród winnic, gajów oliwnych i sosen. 15 apartamentów są atrakcją tutaj; tam piękny basen, restauracja wykwintna i przytulny bar, a srebro Bentley zabrać cię do St Tropez należy ochotę. W apartamentach są nazywane po znanych muz z Edit Piaf Catherine Deneuve.
Muse
Route des Marres
Tel .: 00 33 (0) 4 94 43 04 40
Strona

La Reserve Ramatuelle jest bardzo stylowy hotel ze spa poświęconej zapobieganiu wiekowej w sposób naturalny. Brak inwazyjne procedury, tylko specjalne posiłki, działania energii budowlane i holistyczne zabiegi w idealnym miejscu. Od podłogi do sufitu okna i zen łazienki z Crème de la Mer produktów są na porządku dnia tutaj.
La Reserve Ramatuelle
Chemin de la Quissine
Tel .: 00 33 (0) 4 94 44 94 44
Strona internetowa

Dojazd do Saint Tropez

Saint-Tropez w Var i liczy 5,612. Są one połączone w lecie przez tłumy którzy stada do tej małej miejscowości śródziemnomorskiej (to jeszcze wieś mimo jego światowej sławy) dla swoich uliczek, port, kwadratowe i plaż. Które mogłyby opisać wiele miast, więc to, co jest jego atrakcją? Odkryj dla siebie.

Samolotem
Najbliższe lotnisko jest Toulon Saint-Tropez (18 km, 11,1 mil na południe na zachód od Saint-Tropez), podawane przez niektórych trasach krajowych, a niektóre z Wielkiej Brytanii Istnieje powiązanie autobus do Saint-Tropez, lub wziąć taksówkę.

Koleją
Najlepsza trasa jest w Tulonie z Paryża biorąc od 3 hr.50 ms. Następnie autobusem do Saint Tropez, lub taksówką.

Samochodem
Saint-Tropez jest przy autostradzie A8. Z Marsylii, wyjściem na  Cannet des Maures skrzyżowaniu następnie kontynuować wzdłuż D558 do 38 km następujące oznaczenia dla St Tropez. Z Nicei, wyjściem na  Le Muy  skrzyżowania i dalej D25 do 40 km. Latem liczyć na godzinę aż do ostatnich kilku mil z powodu dużego natężenia ruchu.

Biuro Turystyczne
Quai Jean-Jaures (Le Port)
Tel .: 00 33 (0) 892 68 48 28 (0,35 euro / min)
Strona internetowa