Przewodnik po sąsiedztwa Champs-Elysées

Posted on

 Przewodnik po sąsiedztwa Champs-Elysées

Pola Elizejskie to jeden z kultowych bulwarach paryskich. Kto nie marzył o spacery glamorously wzdłuż ulic wysadzanych drzewami w kierunku potężnego Łuku Triumfalnego? Choć słynny arteria jest znana z literatury promenad (piękna arteria / spacery), ale również ma wiele do zaoferowania jeśli chodzi o zakupy, jedzenie i rozrywki.

W okolicy wokół słynnej ulicy, znajdziesz krótkie wytchnienie od intensywnego tłumów, a mniej turystów dotyk i powrót do starego Paryża.

Pola Elizejskie i jego okolice z pewnością zasługują na wizytę, szczególnie na pierwszej wizycie w stolicy Francji.

Znalezienie Okolica Champs-Élysées

Sąsiedztwo Champs Elysées położony jest na prawym brzegu Sekwany, w zachodniej 8. dzielnica Paryża, przy Avenue przebiegającej przez obszar na przekątnej. Miasto Paryża podzielona jest na dwudziestu okręgach Municipaux , powiaty, prościej, o których mowa w okręgach.

Eleganckie Ogrody Tuileries i przyległych Luwr siedzieć na wschodzie, tuż obok rozległego placu Concorde i kolumny Obelisque. Pomnik wojskowa znana jako Łuku Triumfalnego wyznacza zachodnią krawędź sąsiedztwie. Sekwany leży na południe, z dworca kolejowego St. Lazare i tętniącej życiem dzielnicy biznesowej Madeleine położonym na północy.

Główne ulice wokół Pól Elizejskich Pól Elizejskich, Avenue George V i Avenue Franklin D. Roosevelt.

dojazd

Aby uzyskać dostęp do obszaru, najprostszym rozwiązaniem jest wziąć linii metra 1 któregokolwiek z następujących przystanków: Champs-Elysées-Clemenceau, Franklin D. Roosevelt, George V lub Charles-de-Gaulle Etoile. Alternatywnie, na długi spacer w górę aleją od punktu początku pojechać linią 12 do Concorde i spacerem od tętniącego życiem placu, dramatyczne w sąsiedztwie stamtąd.

znaczeniu historycznym

Formalnie posadzonych drzew podszewka Pól Elizejskich, które stały się synonimem słynnej ulicy, po raz pierwszy zostały posadzone w 1724. Aż do tej pory, teraz sławy aleja była odrobinę pól i ogrodów warzywnych.

Champs Elysées gościł licznych parad wojskowych na przestrzeni lat, takich jak swobodny francuskiego marca przez 2. Dywizji Pancernej na 26 sierpnia 1944 roku, a Dywizji Piechoty amerykański 28 na 29 sierpnia 1944 roku, zarówno oznakowanie wyzwoleniu Paryża z okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej. Największa defilada wojskowa w Europie przechodzi ulicą każdego roku na Dzień Bastylii, znakowanie święta narodowego Francji.

Interesujące miejsca w sąsiedztwie

Podczas gdy odwiedzający stada do Pól Elizejskich, mogą wystąpić tylko jeden lub dwa z najważniejszych zabytków. Te miejsca trzeba zobaczyć w okolicznych zabytków i teatrów.

Łuk Triumfalny
W centrum Place de l’Etoile leży to najsłynniejszy z łukami, zlecone przez cesarza Napoleona i inspirowany przez starożytnych rzymskich łuków. Imponujące w skali, na wycieczkę do góry oferuje wyjątkowe widoki na szeroką, elegancką Pól Elizejskich.

Grand Palais / Petit Palais
rosnące od Pól Elizejskich są wspaniałe geometryczne dachy szklane Grand i Petit Palais, wybudowany na Powszechnej Wystawie 1900.

Petit Palais mieści się Muzeum Sztuk Pięknych podczas Grand Palais ma muzeum nauki i regularnie organizuje imprezy i wystawy, w tym głównych targach sztuki międzynarodowej zwanej grupie FIAC.

Théâtre des Champs Elysées
Ten słynny teatr, położony przy 15 Avenue Montaigne, został zbudowany w 1913 roku w stylu Art Deco, i od razu stał się znany ze swojego hostingu wówczas skandalicznej Igora Strawińskiego Święto wiosny . Jest to bogaty ustawienie na wieczór w Paryżu.

Kabaret Lido
Lido jest jednym z słynnych kabaretów miasta, oferując borderline kiczowaty, ale zawsze zabawne Revue konkurujący z Moulin Rouge.

Jedzenie i picie

Istnieje gastronomicznych, począwszy od barów sąsiedztwa znakomitych restauracji gastronomicznych. Wybraliśmy kilka z bardziej popularnych zwyczajów.

Fouquet na
Avenue George V i Avenue des Champs Elysées
Po godzinach spacerów i okna sklepów wzdłuż Grand Avenue, pogrążyć się w jednym z skórzanymi fotelami Fouquet i zapraszamy na kawę lub koktajl-to chyba jedyna rzecz, że będziesz w stanie pozwolić sobie tutaj ,

Porcje są małe, a ceny są strome, ale Fouquet jest odwiedzany przez m.in. po César Nagroda Filmowa imprezowiczów i prezydenta Francji. Słynny brasserie został nawet nazwany zabytkiem Francji.

La Maison de l’Aubrac
37 rue Marbeuf
Wprowadź ten spokojny, Ranczo, jak knajpka i będziesz niemal zapomnieć, że jesteś w jednym z najszykowniejszych części Paryża. Tematem tu jest wołowina i powinny pochodzić tylko tutaj, jeśli jesteś gotów zrobić posiłek z niego. Całe mięso jest organiczny i pochodzi od krowy podniesiony region Midi Centralne. Sparować stek z jednym z ich 800 wybór win z południowo-zachodniej Francji.

Al Ajami
58 Rue François 1er
Jeśli zaczynasz się znudzi kuchni francuskiej, głowy do tego swanky libańskiej restauracji nieopodal Pól Elizejskich. Tutaj znajdziesz rzadkie dania Bliskiego Wschodu, takich jak jagnięcina mielone, cebula, i popękane krokiety pszenicy, a także pyszne wegetariańskie klasyki jak hummus i Tabbouleh. W przeciwieństwie do większości restauracji w Paryżu, Al Ajami serwuje jedzenie aż do północy.

Ladurée
Patrząc na niektóre z najlepszych makaroniki w mieście? Zatrzymaj się Ladurée a może po prostu znaleźć utopii. Oprócz makaroniki-które wchodzą w pysznych smakach takich jak pistacje, cytryny, kawa, sprzedawane w pudełkach znaków towarowych światło zielone, Ladurée oferuje jedne z najbardziej przepyszne ciasta i słodkich przysmaków dostępnych w mieście.

Zakupy

Jednym z głównych dzielnic handlowych Paryża, w sąsiedztwie Pól Elizejskich jest gospodarzem obu globalnych łańcuchów i ekskluzywnych projektantów Couture. Jest trochę w połowie zakresu tu jednak.

Na Avenue des Champs-Elysées, znajdziesz na całym świecie, niedrogie sieci sklepów jak Zara, Gap, Sephora (sklep flagowy Paryż) i Virgin Megastore, oprócz ekskluzywnych nazw w tym Louis Vuitton, Cartier, Hugo Boss i Louis Pion

Off z Grand Avenue, wiele więcej hotspotów zakupy czekają. Wyjątkowo elegancki Avenue Montaigne szczyci się butiki projektantów couture Chanel dla Christian Dior, Emanuel Ungaro, Versace i innych. Równie prestiżowe Rue Saint-Honoré nie jest daleko, albo, oferując kolekcję butików.

Nocne życie

Ekskluzywny Champs-Elysees, zwany „Champs” nie jest chyba gdzie masz zamiar znaleźć kluby nocne, gdzie miejscowi hang out. Jego słynny klub scena często przyciąga turystów, którzy nie dokonali go obok Wieży Eiffla i prosto-out-of-szkoły przedmieść w poszukiwaniu wielkiego doświadczenia miasta.

Dedykowane klubowiczów będzie znaleźć kilka dobrych wyborów do tańca i całonocnych Imprezy w okolicy, choć. Jeśli chcesz, aby przejść do mniejszych klubów, ubierać paryski-chic ominąć portierów-i spodziewać się wytrzeźwienia opłaty pokrywają.

Niektóre opcje zabawy noc w mieście oprócz turystycznej Lido należą:

Le królowa  (102 avenue des Champs-Elysees): Klub gejem, a jeden z lepszych miejsc do tańca.

Le Baron  (6, Avenue Marceau): Ten mały i ekskluzywny salon, o pojemności do 150 osób, służy jako „to” miejsce dla międzynarodowego jet set tłumu. Położony w to, co było dawniej nieoznakowany burdel, ma wystrój to udowodnić. Zaprzyjaźnienie regularnej nadal służy jako najlepszy sposób, aby dostać się.