Przewodnik po Zwiedzając Ayutthaya w Tajlandii

Posted on

Historia, dojazd, a co nie do pominięcia Choć w Ayutthaya

Przewodnik po Zwiedzając Ayutthaya w Tajlandii

Gdzieś w 1700 roku, Ayutthaya mogło być największym miastem na świecie.

W rzeczywistości, zanim Tajlandia stała się „Tajlandia” w 1939 roku, było „Siam” – europejska nazwa Królestwa Ayutthaya że kwitła od 1351 do 1767 roku Resztki tego starożytnego imperium nadal są rozproszone w postaci ruin cegły i bez głowy posągi Buddy w całej starej stolicy Ayutthaya.

Przed upadkiem Ayutthaya do birmańskich najeźdźców w 1767 roku, w porównaniu ambasadorowie europejskie miasto jednego miliona do Paryża i Wenecji. Dziś, Ayutthaya jest domem dla zaledwie około 55.000 mieszkańców, ale pozostaje najważniejszym miejscem do odwiedzenia w Tajlandii.

Ayutthaya Historical Park został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w roku 1991. Poza Angkor Wat w Kambodży, bardzo mało miejsca będą inspirować swoją wewnętrzną archeolog tak samo jak Ayutthaya. Jest to rodzaj miejsca, gdzie król Naresuan Wielkiego raz zakwestionował jego odpowiednik słonia pojedynku jeden na jednego – i wygrał.

Gdy jesteś gotowy do ucieczki boom turystyki w Bangkok, udać się na północ od jakiegoś poważnego historii tajskiej.

Dotarcie do Ayutthaya

Ayutthaya znajduje się zaledwie kilka godzin na północ od Bangkoku. Na szczęście, coraz jest szybkie i proste. Chociaż Ayutthaya mogą być wykonane w wycieczkę (samodzielnie lub poprzez zorganizowaną wycieczkę) od Bangkoku, decydują się spędzić przynajmniej jedną noc, dzięki czemu nie są zbyt rzucili między zabytków.

  • Ayutthaya pociągiem: Paul Theroux miał rację – podróżowanie koleją jest naprawdę jedynym sposobem podróżowania, szczególnie w Tajlandii. Bije nawet najpiękniejsze autobusów. Nie tylko można rozciągać i młyn dookoła bez przyciąga spojrzenia, można pominąć niektóre z koszmarnego ruchu Bangkoku. Sceny z życia podmiejskiego normalnie zasłonięte od turystów migać przez oknami. Pociągi do Ayutthaya zostawić często z Hualamphong stacji w Bangkoku; podróż trwa około dwóch godzin.
  • Ayutthaya autobusem: Jeśli pociągiem nie jest opcją, autobusy do Ayutthaya opuścić stację Moh Chit Bangkoku (północna terminal autobusowy) co około 20 minut. Koszty jazdy pod US $ 2 i trwa około dwóch godzin, w zależności od natężenia ruchu.

1. Odwiedź Ayutthaya Historical Study Centre

Szybka wizyta w Ayutthaya Historical Study Centre powinien być pierwszy na porządku dziennym, ponieważ zapewnia pewien kontekst historyczny.

Mimo, że ośrodek jest mały i nie dostarcza mnóstwo informacji w języku angielskim, to jednak stanowić historyczny przegląd skomplikowanych sporządzone w skali modeli i starych fotografii. Ogólnie rzecz biorąc, wystawa ma całkiem przyzwoitą pracę przedstawiających co codzienne życie w Ayutthaya mogło być podobne.

Trochę historyczny wgląd pomaga zapobiegać wielu ruiny w Ayutthaya z zamazywanie razem jak rove cały dzień. Godzina (lub mniej) czasu i niewielkiej opłaty za wstęp są warte inwestycji.

Znajdź w ośrodku badawczym na Rojana Road, obok uniwersytetu.

2. chwycić rowerów i rozpocząć Exploring

Tajlandia jest doskonałym miejscem do jazdy na skuterze, zakładając, że masz nerwy do przyłączenia się do walki na dwóch kołach. Ale Ayutthaya jest lepiej rowerem, nawet dla amatorów. Jazda na rowerze między ruin jest łatwe i przyjemne; Drogi są w dość dobrym stanie. Wypożyczenie roweru będzie można poświęcić więcej czasu wewnątrz głównych przystanków i krótszym czasie pomiędzy ruchomym.

Ayutthaya jest obronić miasto-wyspa strategicznie zlokalizowany u zbiegu trzech rzek. Zagubienie jest prawie niemożliwe, nawet dla nas ekspertów w zagubieniu. Jest otoczony fosą z wodą ze wszystkich stron trzyma cię z niedbale kończąc w Chiang Mai jeśli chwilowo odwrócił się.

Park archeologiczny znajduje się mniej więcej w centrum wyspy. Dogodnym obwodnica okrąża miasto wzdłuż wody.

Wskazówka: Wiele wypożyczalni rowerów wyglądają tak, jakby widzieli jakąś walkę. Niektórzy mogą nawet wyprzedzają wojny w Wietnamie! Sprawdź, czy opony nie chwiać i hamulce działają, zanim się zbyt daleko od wypożyczalni.

Jeśli wolisz kogoś innego do roboty się pedałować, cyclos (riksze trzykołowe z kierowcą w plecy) pomieści dwie osoby. trzeba negocjować z kierowcą na wyznaczonym czasie przed rozpoczęciem wycieczki.

3. zobaczyć słynny Buddy głowy

Jednym z najbardziej znanych obrazów pochodzi z Tajlandii Ayutthaya: kamiennej głowy Buddy ustawionym w żywym drzewie. Słynny drzewo znajduje się wewnątrz Wat Mahathat.

Chociaż spora świątynia została zniszczona przez Birmańczyków, głowa Buddy cudem przeżył. W ciągu 100 lat świątynia została opuszczone, głowa została podniesiona jako drzewa rosły wokół niego. Drzewo z miłością na wzór głowicy zamiast kruszenia go w pył.

Budowa rozpoczęła się w Wat Mahathat 1374 i została zakończona w okresie między 1388 a 1395. Wstęp jest 50 bahtów. Chociaż bardzo fotogeniczny dla turystów, drzewo z głowy Buddy jest uważany za bardzo święte. Okazywać szacunek podczas odwiedzania przez nie odwracając się plecami do Buddy dla Autoportrety z drzewa.

Uwaga: Jest powód, dlaczego większość posągów Buddy w Ayutthaya są faulował: kolektory – zarówno prywatnych jak i instytucjonalnych.

Chociaż niektórzy prominentni uniwersytetów i muzeów na całym świecie dobrze zrobił wracając zrabowane zabytki kultury Tajlandii, wielu nie. Jest rzeczywiście duża szansa, że ​​głowa Buddy widzisz w swoim ulubionym muzeum czeka jeszcze wrócić do Ayutthaya, gdzie należy.

4. Odwiedź Największa świątynia w Ayutthaya

Wat Phra Si Sanphet to największa świątynia w Ayutthaya i zdecydowanie jednym z najbardziej znanych. To raz odbyła się 52-metrowej wysokości obsady Buddy w 1500 roku, który został w całości pokryty setkami kilogramów złota. Można zgadywać, gdzie grabieży birmańskich najeźdźców poszedł pierwszy w 1767 roku.

Wat Phra Si Sanphet był kiedyś używany do ceremonii królewskich i zawierały prochy członków rodziny królewskiej. Wejście jest 50 bahtów.

5. Odwiedź Pałac Królewski

Co pozostało z Pałacu Królewskiego stoi w miejscu Wat Phra Si Sanphet, dzięki czemu można zobaczyć zarówno podczas tam. Skalowana w dół model pałacu wewnątrz Historical Study Centre zapewnia wgląd w jego dawnej świetności.

Pałac Królewski został zbudowany przez króla Ramathibodi I – króla, który w 1350 roku założył Ayutthaya Osiem fortów niegdyś otaczały pałac i 22 bram dozwolonym wejście dla ludzi i słoni. Dziś niewielu budynków pozostają nienaruszone, ale naprawdę można poczuć historię pod swoimi stopami.

6. Zobacz portugalskich Szkielety

Tajlandia jest jedynym krajem w Azji Południowo-Wschodniej, aby nie zostały skolonizowane przez siły europejskie w pewnym momencie.

Historycy na ogół kredyt niesamowitą zdolność Tajlandii do jednostek strategicznych traktatów i umów handlowych. Te terminowe umowy pestki przeciwstawnych sił (głównie brytyjskie i francuskie) przeciwko siebie.

Kiedy Malakka (obecnie w Malezji) została kwitnące z pomocą Chińczyków, stało się zagrożenie w regionie. Ayutthaya grał ładny z Portugalczyków, którzy następnie następnie przechwyconych Malakka. Problem rozwiązany. Nowoczesne palnej wniesione przez portugalskich przedsiębiorców przyszedł również bardzo przydatna podczas walki birmańskiej.

Portugalscy kupcy i misjonarze pierwszy przyszedł do Ayutthaya w 1511. Niektóre z nich są z szacunkiem na wyświetlaczu wewnątrz odrestaurowanym kościele Dominikanów w miejscu portugalskiej wsi.

7. Zobacz posąg Buddy starsze niż Ayutthaya

Chociaż świątynia przepalenia może przyjść szybko i niespodziewanie po zwiedzaniu zbyt wielu wats w Tajlandii, istnieje jeden konkretny obraz Budda należy zdecydowanie priorytet.

Krótka przejażdżka promem od wyspy do Wat Phanan Choeng wystarczy odkładać najwięcej turystów, ale świątynia faktycznie wyprzedza Ayutthaya przez 26 lat. Nikt nie jest pewien, kto zbudował świątynię; różne królowie pomógł przywrócić go. Posąg Buddy wewnątrz – znany jako Phra Chao Phanan-Choeng – sięga 1325 roku i jest znany w całej Tajlandii.

Złoty Budda obraz jest jednym z najstarszych i największych dookoła. Posąg jest ogromny 62 stóp wysokości i ponad 46 stóp szerokości, dzięki czemu jest trudne, jeśli nie niemożliwe, aby fotografować w całości. Pisemne kroniki zastrzeżenia posąg płakali podczas gdy birmański płonęły miasta.

Thai-Thai i Chińczycy odwiedzić Wat Phanan Choeng dla szczęśliwców prognoz.

8. Zobacz Unique Temple

Wat Naphrameru, znajduje się na wyspie około 500 metrów na północ od Pałacu Królewskiego, gdzie był birmański król postanowił założyć armaty wskazał bezpośrednio w pałacu. Dobry plan; złe wykonanie. Ku uldze Ayutthaya rodziny królewskiej, jedna z armat eksplodowała podczas wyrzuceniu i śmiertelnie zranił birmańskiego króla.

Ponieważ Wat Naphrameru służył jako baza do przodu operacyjnego dla armii birmańskiej, to nie był tak zniszczony jak inne świątynie.

Wewnątrz świątyni jest rzadkim siedzącej Buddy obrazu (19 stóp), przedstawiających Buddę jako książę w ziemskie królewskim stroju przed osiągnięciem oświecenia. Te typy obrazów są rzadkością w Tajlandii.

9. Jedz łodziami Noodles

Ayutthaya niegdyś kwitnącej stolicy, więc wpływy kulinarne z całego świata przepuszcza. Chiński, indyjski, perski, handlowców japońskie i europejskie przyszedł – i zjadł – w stada. Z tego powodu, jedzenie w Ayutthaya jest bardziej zróżnicowana niż w innych miastach Tajlandii, które są większe rozmiary.

Trafnie nazwanej „kluski Łódź” ( kuay tiow ruea ) są rzeczywiście gotowane na łodzi – Oryginalny te, w każdym razie – i to zapewne za danie podpis Ayutthaya. Wystarczy spojrzeć na długich, smukłych Sampans z na parze garnki na pokładzie. Rozwijając swój repertuar poza makaronem tylko pad thai czuje się dobrze.

Makaron łodzi typowo makaron ryżu w bulionie wieprzowego. Dodatkowe składniki mogą się różnić od sklepu do sklepu, ale porcje są zwykle tanie i małe. Nie czuj się winny zamawiania więcej niż jedną miskę; Patronami zwykle zrobić.

10. Wizyta w nocy rynku

Mimo że ceny są bardzo uczciwe, jeśli nie trochę negocjacje, dwa nocne rynki w Ayutthaya nie są tak naprawdę tylko o zakupach. Podobnie jak w pozostałej części Azji, rynki służyć jako centrum społecznej i taniego jedzenia miejscu. lekcje kulturowe, obserwowanie ludzi i autentyczne jedzenie mnożą się na rynkach.

Nawet jeśli jeść gdzieś indziej, z wyjątkiem miejsca dla słodkim poczęstunkiem lub napoju na rynku. Rynki noc w Ayutthaya zaczynają coraz zajęty wokół słońca i zazwyczaj otwarte do 9:30 pm

11. Przejdź do Floating Market

Jeśli nie uzyskać poprawkę w Bangkoku, Ayutthaya ma swój własny rynek pływającego. Chociaż wyraźnie pułapka, rynek może służyć jako dywersji ostatniej ośrodek dla turystów, którzy odwiedzają wypalonych na skroniach. Jedzenie, łodzie Kluski, sklepy z pamiątkami, a codzienne występy kulturalne znajdują się wewnątrz.

Uwaga: W przeciwieństwie do oryginału w Bangkoku, to pływający targ został zbudowany z myślą o turystów. Nie oczekuj autentyczne doświadczenie. Zamiast standardowego Thai / turystyczny systemu podwójnych cen, opłaty za wstęp opłata kaprysu, podobno na podstawie wyglądu.