Raha ja rahavahetajate Bali

Posted on

Raha ja rahavahetajate Bali

Kohaliku valuuta Bali, kui ülejäänud Indoneesia, tuntakse ruupia (IDR või RP). Tänu ajalooline inflatsioon, Indoneesia raha tuleb suur nimiväärtuste alates alumiiniumist IDR 50 münti uskumatud IDR 100000 arveid.

Paberraha tulevad nimiväärtusega IDR 500, 1000, 5000, 10000, 20000, 50000 ja 100000. Mündid tulevad nimiväärtusega 50, 100, 200, 500 ja 1000, kuigi need on mõnevõrra vähem laiali võrreldes paberraha. Kontrolli seda lehte vaadata praeguse dollari ruupia vahetuskurss: Yahoo Finance – USA Dollar Indoneesia ruupia Vahetuskurss (allikast).

Bali turist orienteeritud ettevõtted on muutunud väga andekas kell jumalagajätt külastajaid oma raha läbi ausal teel või realiseerida. See ei ole halvustada enamasti ausad autojuhid, kelnerid, pankurid ja reisijuhtide Bali – kuid üks peab olema ettevaatlik, et mitte saada Ripped off Bali, kuna seal on ka palju petturid lihtsalt ootab võimalust ära.

Muude dos ja ei oma Bali, lugeda neid artikleid Etikett Tips Bali, Safety Tips Bali Beach Safety Tips Bali ja tervis Tips Bali.

Rahavahetajate välisvaluuta Bali

Seal on palju valuutavahetusega kogu Bali peamiste turismi valdkondades, enamik neist nõustudes valuutade nagu USA dollar, Austraalia dollar, ja UK naela. Aus vahendajad tegutsevad kõrvuti varjuline rahavahetajate, ja see on väga raske öelda üksteisest.

Enne kui lähed välja, et teie arved muutunud, kontrollida kohalikus ajalehes up-to-date vahetuskursse. Aga ei võta määr südamesse: saadud vahetamine võib lõpuks madalam tõttu komisjonitasude kogusummat, mida raha muutuvas müügikohtades.

Sul võib olla oma raha muutunud järgmistes kohtades, mis on paigutatud järjekorras usaldusväärsus:

  • Pangad: Olete väiksema tõenäosusega petetuna vahetamisel valuuta pangas. Teise võimalusena saate taganeda pank ATM kasutades oma deebet- või krediitkaardiga.
  • Hotellid: Paljud hotelli ees lauad lubada valuutavahetus, kuid pakuvad madalamaid vahetuskursse võrreldes pankade ja regulaarne rahavahetajate.
  • Lubatud rahavahetajate: Bank Indonesia volitatud rahavahetajate reklaamida oma staatust Pedagang Valuuta Asing Berizin või PVA Berizin (Indoneesia jaoks “Volitatud Money Changer”) roheline PVA Berizin logo vaateaknal. (Vt pildil.)

Bali Pangad

Enamik panku Bali nõustuda välisvaluutade vahetada. Tööpäevadel pangad Bali on avatud 08:00-03:00.

Järgmised Indoneesia pangad tegutsevad Bali ja anda ATM ja üle-leti teenuseid. Kliki allikast linke allpool olevast nimekirjast juurdepääsu oma inglise keele saidid ja leida oma oksad ja sularahaautomaadid Bali.

Peale vahetada välisvaluuta neid pangad, saab ka raha ette oma krediitkaardi (kas üle leti või nende pangaautomaat) või kasutada oma sularahaautomaadid taganeda oma ATM deebetkaardiga. Kasutage järgmisi ATM lokaatorid leida pangale Bali et aktsepteerib väljavõtmine oma ATM deebet- või krediitkaardi:

Enamik pangad on ülemine väljavõtu limiit IDR 3 miljonit (umbes $ 330), kuigi mõned masinad võivad minna nii madalale kui IDR 1250000 või koguni IDR 5 miljonit.

Mugavuse pakutud sularahaautomaadid Bali võib kompenseerida tasud välismaal väljavõtmist. Kontrollige oma panga või krediitkaardi enne taganemisteate Bali ATM. Siin on jaotus tasud, mida USA finantsasutuste ATM väljavõtmine ja ostude: BankRate.com – Valuuta konverteerimine kulud .

Bali rahavahetajate

Välisvaluuta nagu USA dollar, Suurbritannia naela ja Austraalia dollari saab väga lihtsalt vahetada üks paljudest rahavahetajate Bali. Rahavahetajate minna, kus turistid on – lennujaama alla suurematest küladest Sisemaal. Kahjuks Bali rahavahetajate on omandanud maitsetu maine tõttu ulatusliku repertuaari määrdunud trikke. Loe seda artiklit Travelfish.org – raha muutuvas petuskeemid Bali paremat arusaamist, kuidas see toimib.

Et kaitsta end ohvriks petmine moneychangers, üleolev ainult Bank Indonesia volitatud rahavahetajate. Need rahavahetajate on akrediteeritud Indoneesia rahaorganite Pedagang Valuuta Asing Berizin või PVA Berizin (Indoneesia jaoks “Volitatud Money Changer”). PVA Berizin liikmed on Bank Indonesia hologramm ja PVA Berizin roheline kilp logo vaateaknal.

Sest raha Box satute Bali, järgige neid lihtsaid samme, et tagada, et te ei saada Ripped off vahetamisel välisvaluutas.

Step One: Arvuta määr ise. Kontrollige raha Box on reklaamitud hinnad, seejärel kasutada oma kalkulaator aru saada tulemus versus summa, mida soovite vahetada. See on oluline: mõned vastik moneychangers on tegelikult võltsitud nende kalkulaatorid pakkuda ebasoodne määra.

Teine etapp: Määrake, kas raha Box sa läheneb tasu vahendustasu. Rahavahetajate koos kõrgem tavalisest hinnad sageli võta komisjonitasu lop veidi off peal kokku. Rahavahetajate et ei võta komisjonitasu müüvad tavaliselt madalamate hindadega. Tänu nendele muudatustele reklaamida oma puudumist komisjoni kuni ees.

Kolmas samm: Nimeta summa, mida soovite muuta. Raha Box kasutab oma kalkulaator nuputada summa ruupia tuleb vahetada. Tulemuseks kuvatakse teile. (See on koht, kus Step One on mugav.)

Samm neli: Count välja oma märkmed, kuid ei anna need üle veel. Tee neid ees, kus saab hoida silma peal neid.

Samm Viis: võtta ruupia alates raha Box ja loota neid ise. Ärge tasku neid veel, kuid mitte mingil juhul peaksid sa annad ruupia tagasi raha Box loendamiseks. Kui ta nõuab, jalutuskäigu kaugusel ja võtab oma valuuta teiega.

Samm Six: Kui olete rahul summa saite, siis lase raha Box võtke välisvaluuta ja lõpule viia. Sa peaksid saama kviitungi tehingu. Kui te ei saa üks, küsi üks.

Näpunäiteid muutmine oma raha Bali

Järgige neid näpunäiteid, veendumaks, et saada kõige välja iga raha muutuvas tehingu.

  • Ärge valige puhtalt põhjal parim reklaamitud määr. Fly-by-night operatsioonide kasutada peaaegu-liiga head-to-be-true vahetuskursside juhtida suckers. Kas äri PVA Berizin kohal eelistatavalt kui te ei saa tühistada summa, mida on vaja kohaliku ATM.
  • Tooge värske, karge $ 100 arveid vahetada. Kortsus või vana arveid lükatakse enamik moneychangers või kaetakse madalam vahetuskurss. Sama kehtib ka uuemad arveid madalama nimiväärtusega; küsida, kas nad allahindlust arveid vähem kui $ 100 väärtuses. Arveid eurodes $ 10 ja allpool ei võeta vahetada. Värskete off ajakirjanduses oma $ 100 Bill näeb, seda tõenäolisemalt olete, et saada parim määr seda vahetada.
  • Loe oma raha enne kui seda muuta; loota, ja loota seda uuesti, kui olete muutnud.
  • Viimane inimene hakkama raha tehingu. Ära luba raha Box saada raha tagasi, “loota seda igaks juhuks”.
  • Väldi järgmisi rahavahetajate: rahavahetajate lisatud sekundaarse muret teise äri, nagu tattoo salong, mis teeb raha muutuvas küljel; ja rahavahetajate pakkumine hinnad kahtlaselt kõrgem panga kehtiv määr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *