Railay, Tajlandia – Orientacja, Plaże, Wspinaczka, i Przewodnik.

Posted on

Railay, Tajlandia - Orientacja, Plaże, Wspinaczka, i Przewodnik.
Czasami orkisz Raileh lub Railey – pierwszy widok Railay, Tajlandii, nigdy nie wywołać ducha przygody wewnątrz użytkowników, którzy właśnie przybyli. Słynne, postrzępione formacje skalne wystające wapień prosto z wody zapewniają poczucie, że rzeczywiście jesteś gdzieś egzotyczne i specjalne.

Dzikie jaskiń wzdłuż głównych dróg, małpy, klify i Verdant teł jungle zapewniają mnóstwo niezapomnianych zdjęć i przygód. Brak motocykli i tuk-tuks pomaga zachować spokój.

Railay jest światowej sławy przeznaczenia wspinaczka, jednak nawet jeśli wolisz swoje nogi na ziemi można podziwiać imponujące krajobrazy i jedną z najbardziej miękkie piaszczyste plaże w Tajlandii!

Czego oczekiwać

Znajdziesz odprężającą atmosferę, wyspa w Railay gdzie wspinaczy i turystów wymieszać z daytrippers a nawet luksusowych podróżnych. W przeciwieństwie do Phuket i Koh Phi Phi, nie ma wiele klubów nocnych w Railay z wyjątkiem kilku barów Bob Marley i okazjonalnego imprezie z fire show.

Ponieważ nie ma molo lub molo, wszystkie materiały muszą być doprowadzone do Railay przez małych łodzi na brzeg, a następnie przeprowadza. Ceny za jedzenie, alkohol, papierosy, kosmetyki i są nieco wyższe niż na sąsiednich wyspach.

Orientacja

Railay, Tajlandia, jest często mylony jako wyspa, jednak rzeczywiście półwysep oddzielona od lądu przez nieprzebyte góry. Półwysep jest podzielony na Railay Wschodzie – gdzie łodzie przybyć z Krabi i większość towarów można znaleźć – i bardziej luksusowy Railay Zachód który jest zdominowany przez ekskluzywnych kurortach. Ścieżki połączyć dwie strony z zaledwie 10 minut.

Niedrogie zakwaterowanie można znaleźć na najdalszych punktach Railay Wschodzie; rozwalony luksusowe bungalowy zajmują obecnie większość plaż i centrum półwyspu. Słynny Rayavadee Resort – jedyny ośrodek na Phra Nang Beach – w sezonie opłaty więcej niż US $ 600 za noc!

Położony na północ od Railay West, Ton Sai Bay jest rajem dla ultra-niski budżet podróżnych i poważnych wspinaczy. W zatoce mogą być osiągnięte jedynie przez longtail łodzi podczas przypływu lub przez 25 minut dżungli wyścig, które mogą być trudne do zrobienia z bagażem.

Railay Plaże

  • Railay East: Nie smuć się po przyjeździe na Railay Wschodzie, najbrzydszy plaży w Railay. Ekstremalne zmiany pływów i śmieci znajdowały namorzyny sprawiają, że plaża bardzo nieprzyjemne dla pływania.
  • Railay West Płytka woda i piasek zrobić przyzwoity Railay Zachód dobre dla rodzin. Północnym krańcu plaży jest lepsze do pływania z mniej skał. Railay West jest doskonałym miejscem, aby złapać słońca, szczególnie gdy zmienia światło odbija się od otaczających skał.
  • Phra Nang Beach położony jest w południowo-zachodnim narożniku Railay Phra Nang jest z pewnością najlepsza plaża na półwyspie i jeden z lepszych plaż w Tajlandii. Biały sypki piasek, czysta woda, i spektakularne krajobrazy losowanie w tłumie w sezonie. Można oglądać wspinaczy bezpośrednio na plaży. Plaża kontynuuje w prawo zakręt 90 stopni, gdzie długi odcinek piasku daje trochę prywatności.

Wspinaczka w Railay

Jeśli nigdy nie wspiął się wcześniej, Railay jest jednym z najlepszych i najtańszych miejsc do tego. Liczne szkoły wspinaczkowe zajmie początkujących na dzień bezpiecznego wspinania. Te pół-dniowe kursy (około 30 dolarów) są doskonałym sposobem, aby spróbować swoich sił w ekscytującym sportem – i to wystarczy, aby wyczerpać większość początkujących. Dobrze wyszkoleni instruktorzy zapewniają bezpieczny sprzęt; wspina się rozpocząć łatwy następnie stopniowo zwiększać się w trudnej sytuacji.

Doświadczeni alpiniści mogą skorzystać z ponad 700 śrubowych trasach wzdłuż wapiennych i klify od łatwo multi-dwuspadowym koszmarów. Będziesz nawet znaleźć bouldering techniczną w miękkim piasku na plaży, czy naprawdę ryzykowny może próbować solo głębokie wody – wspinaczka bez lin – zakończył się spadkiem do morza!

Buty, liny i sprzęt mogą być wynajmowane od szkół wspinaczkowych. Jeśli jesteś przyzwyczajony do systemu klasyfikacji stosowanej w Stanach Zjednoczonych (na przykład 5,8), który będzie chciał zakupić podręcznik wspinaczki lub mówić do szkoły: Railay wykorzystuje francuski system klasyfikacji (np 6a).

Dotarcie do Railay, Tajlandia

Chociaż nie jest technicznie w Railay wyspą, tam dostać drogą lądową jest niemożliwe. Zamiast tego trzeba wziąć minibus lub łódź Ao Nang – najbliższego punktu na kontynencie – następnie przenieść się do małego, longtail łodzi na autobus 20 minut do Railay Beach.

Oczekiwać zarówno dla Ciebie i Twój bagaż zmoknąć, gdy morze jest wzburzone. Nie ma molo w Railay; musisz wyjść z łodzi na płytkiej wodzie chodzić na ląd.

Łodzie krążyć w sezonie (od listopada do kwietnia) między Ao Nang i wszystkich głównych miejsc, takich jak Koh Lanta, Koh Phi Phi, Phuket, a Chao Fa Molo w Krabi.