Railay, Tayland – Oryantasyon, Plajlar, Kaya Tırmanışı ve Seyahat Rehberi.

Posted on

Railay, Tayland - Oryantasyon, Plajlar, Kaya Tırmanışı ve Seyahat Rehberi.
sadece gelmiş ziyaretçiler içindeki macera ruhu kıvılcım başarısız, Railay, Tayland ilk görüşlerini asla – Bazen raileh veya Railey yazıldığından. sudan düz çıkık ünlü, pürüzlü kalker kaya oluşumları Eğer gerçekten bir yere egzotik ve özeldir hissi sağlarlar.

Yabani ana yollar boyunca mağaralar, maymunlar, deniz kayalıkları ve yemyeşil orman arka planında unutulmaz fotoğraf ve macera bol sağlarlar. motosiklet ve tuk tuks eksikliği huzur korumaya yardımcı.

Railay dünyaca ünlü kaya tırmanışı hedef Ancak, yere ayak tercih bile etkileyici sahne ve Tayland’da en yumuşak kum sahillerinden birine keyfini olduğunu!

Ne bekleyebileceğinizi

dağcılar ve sırt çantalı daytrippers ve hatta lüks gezginler ile karıştırmak nerede Railay rahat, ada havası bulacaksınız. Phuket veya Koh Phi Phi farklı olarak, birkaç Bob Marley bar ve yangın gösterisi ile arada bir parti için tasarruf Railay fazla gece hayatı değil.

Hiçbir iskele veya iskelesi olmadığından, tüm malzemeleri küçük tekneyle Railay getirilen ve daha sonra karaya gerçekleştirilmelidir. gıda, alkol, sigara fiyatları ve tuvalet komşu adalarda biraz daha yüksektir.

Oryantasyon

Railay, Tayland, bir ada olarak, ancak geçilmez dağlarla anakaradan ayrılmış bir yarımada aslında yanlış bir değerlendirmeyle genellikle. Tekneler Krabi’den gelmesi ve çoğu emtia bulunur – – ve lüks tatil hakimdir daha lüks Railay Batı yarımadası Railay Doğu ayrılmıştır. Yollar sadece 10 dakikalık yürüyüş ile iki tarafı bağlar.

Ekonomik konaklama Railay doğunun en noktalarında bulunabilir; yayılan lüks bungalov artık plajları ve yarımadanın merkezinin en kaplar. Ünlü Rayavadee Resort – Phra Nang Plajı’nda sadece çare – yüksek sezonda daha gecelik US $ ‘dan 600 giderler!

Railay Batı’nın bulunan kuzey, Ton Sai Körfezi ultra düşük bütçeli gezginler ve ciddi dağcılar için bir cennettir. defne sadece yüksek gelgit veya bagaj ile yapmak zor olabilir 25 dakikalık orman karıştırmak yoluyla longtail tekneyle ulaşılabilir.

Railay Plajlar

  • Railay Doğu: öncelikle Railay Doğu, Railay çirkin sahilde geldiğinde üzülme. Aşırı gelgit değişimleri ve çöp mayınları mangrov yüzme için plaj çok zevksiz olun.
  • Railay Batı: Sığ su ve iyi kum aileler için Railay Batı iyi yapmak. Plaj kuzey ucu daha az kayalar yüzme için daha iyidir. Railay Batı değişen ışık çevreleyen uçurumlardan yansıtır özellikle de, gün batımı yakalamak için harika bir yerdir.
  • Phra Nang Plajı: Railay güneybatı köşesinde yer alan Phra Nang kesinlikle iyi yarımada üzerinde plaj ve Tayland’da iyi plajlarından biridir. Beyaz toz kum, temiz su ve yüksek sezon boyunca kalabalıklar içinde muhteşem sahne beraberlik. Sen doğrudan sahilde dağcılar izleyebilirsiniz. Plaj kum uzun streç biraz gizlilik sağlar 90 derecelik viraj sağa devam eder.

Railay Kaya Tırmanışı

Daha önce tırmandı hiç kullanmadıysanız, Railay yüzden yapılacak en iyi ve en ucuz yerlerden biridir. Sayısız tırmanma okulların güvenli tırmanışı bir gün için mutlak başlayanlar alacaktır. (US $ 30 civarında) yarım günlük kurslar heyecan verici bir spor ellerini denemek için harika bir yoldur – ve en başlayanlar tüketmeye için yeterlidir. İyi eğitimli öğretmenler güvenli ekipman sağlayan; Tırmanıyor sonra yavaş yavaş zorluk artış kolay başlar.

Deneyimli dağcılar kolay gelen çok perdeli kabuslar arasında değişen kalker ve deniz kayalıkları boyunca 700’den fazla cıvatalı yollarının yararlanabilir. Hatta sahil boyunca yumuşak kumda teknik bouldering bulacaksınız ya gerçekten maceracı derin su soloing deneyebilirsiniz – tırmanma halatları olmadan – denize bir damla bitmiş!

Ayakkabı, halatlar ve ekipman tırmanma okullardan kiralanabilir. ABD’de kullanılan puanlama sistemine nız (örneğin 5.8) bir tırmanma Kılavuzu satın veya bir okul konuşmak isteyecektir: Railay Fransız sınıflandırma sistemi kullanır (örn 6a).

Railay, Tayland Ulaşım

Railay teknik olarak bir ada olmasa da, karadan orada almak imkansızdır. anakarada en yakın noktayı – – Bunun yerine, Ao Nang minibüs veya tekne atmalıdır sonra Railay plajları 20 dakikalık mekik için küçük, daha spesifik tekneye aktarın.

Deniz kaba olduğunda sizin ve bagaj hem ıslanmasına için bekleyin. Railay hiçbir dalgakıran yoktur; Karaya yürümeye sığ sulara tekne dışarı tırmanmaya gerekir.

Tekneler Ao Nang ve Koh Lanta, Koh Phi Phi, Phuket, Krabi Town Chao Fa İskelesi gibi önemli yerlerde arasındaki yüksek sezonda (Nisan-Kasım) sırasında dolaşımda.