Railay, Thajsko – Orientácia, pláže, horolezectvo, a Travel Guide.

Posted on

Railay, Thajsko - Orientácia, pláže, horolezectvo, a Travel Guide.
Niekedy špalda Raileh alebo Railey – prvý výhľad na Railay, Thajsko, nikdy nepodarí vyvolať ducha dobrodružstvo vnútri návštevníkov, ktorí práve prišli. Slávne, rozoklané vápencové skalné útvary vyčnievajúce priamo z vody, poskytujú pocit, že ste naozaj niekam exotické a zvláštne.

Divoké jaskyne pozdĺž hlavných ciest, opice, útesy a zelenajúce sa džungli kulís ponúkajú veľa nezabudnuteľných fotografií a dobrodružstvo. Nedostatok motoriek a tuk-tukšo pomáhajú udržať pokoj.

Railay je svetoznáma horolezectvo miesto určenia, ale aj keď dávate prednosť svoje nohy na zemi môžete teraz pôsobivé scenérie a jeden z najjemnejších piesočných pláží v Thajsku!

Čo očakávať

Nájdete príjemnú atmosféru, ostrov v Railay, kde horolezci a backpackers zmiešame s výletníkov a dokonca aj luxusné cestovatelia. Na rozdiel od Phuketu alebo Koh Phi Phi, tam nie je moc nočného života v Railay na pár Bob Marley barov a príležitostný party s ohňovú show.

Pretože neexistuje žiadna mólo alebo mólo, musia byť všetky dodávky uvedená do Railay podľa malom člne a potom sa vykonáva na breh. Ceny za potraviny, alkohol, cigarety, a toaletné potreby sú mierne vyššie ako na susedné ostrovy.

orientácia

Railay, Thajsko, je často mylne považované za ako ostrov, ale je to vlastne polostrov oddelený od pevniny nepriechodných horách. Polostrov je rozdelený na Railay východu – kde lode dorazí Krabi a väčšina komodít sa nachádzajú – a luxusnejšie Railay West, ktorý je ovládaný upscale stredísk. Cesty spájajú dve strany s iba 10 minút chôdze.

Lacné ubytovanie možno nájsť na najvzdialenejších miestach Railay východu; Rozľahlé luxusné bungalovy teraz zaberajú väčšinu pláží a stredu polostrova. Slávny Rayavadee Resort – jediný rezort na Phra Nang – Poplatky za viac ako US $ 600 za noc v hlavnej sezóne!

Nachádza sa severne od Railay West, Ton Sai Bay je rajom pre ultra-nízky rozpočet cestovateľov a vážne horolezcov. Zátoka môže byť dosiahnutý len longtail loď pri prílivu alebo cez 25 minút džungle ťahanice, čo môže byť ťažké robiť s batožinou.

Railay Pláže

  • Railay East: Nebuď smutný, keď ste prvýkrát dorazí na Railay východ, najškaredšie pláže Railay. Extrémnym zmenám prílivu a odpadky-posiate mangrovy, aby pláž veľmi neatraktívne pre kúpanie.
  • Railay West: Plytké vody a slušný piesok robiť Railay West vhodný pre rodiny s deťmi. Severnom konci pláže je lepšie pre plávanie s menšími kameňmi. Railay West je skvelé miesto na zachytenie západu slnka, zvlášť as meniace sa svetlo odráža od okolitých skalách.
  • Phra Nang Beach: Nachádza sa v juhozápadnom rohu Railay, Phra Nang je určite najlepšia pláž na polostrove a je jedným z tých lepších pláží v Thajsku. Biely prachový piesok, čistej vody a veľkolepé scenérie kreslenie v dave v priebehu sezóny. Môžete sledovať horolezcov priamo na pláži. Na pláži pokračuje vpravo okolo 90 stupňov ohybu, kde dlhý úsek piesku poskytuje trochu súkromia.

Lezenie v Railay

Ak ste nikdy predtým vyliezol, Railay je jedným z najlepších a najlacnejších miest, aby tak urobili. Početné horolezecké školy budú mať absolútnu začiatočníkov za deň bezpečné lezenie. Poldenný kurzy (cca 30 USD) sú skvelý spôsob, ako vyskúšať svoje ruky na vzrušujúce športu – a sú dostatočne vyčerpať väčšinu začiatočníkov. Dobre vyškolení inštruktori zaistiť bezpečné zariadenia; lezie začať ľahko a potom postupne zvyšovať v ťažkostiach.

Skúsení horolezci môžu využiť viac ako 700 skrutkových trasy pozdĺž vápencových útesov a siahať od jednoduchých až po multi-hodil nočné mory. Budete dokonca nájsť technické bouldering v mäkkom piesku pozdĺž pláže, alebo skutočne odvážnejší môžu vyskúšať hlbinný sóla – lezenie bez lana – skončil poklesom do mora!

Topánky, laná a vybavenie si možno prenajať od horolezeckých škôl. Ak ste zvyknutí na klasifikačný systém používaný v USA (napr 5,8), budete chcieť kúpiť sprievodca lezeckú alebo hovoriť do školy: Railay používa francúzsky systém triedenia (napr 6a).

Ako sa dostať do Railay, Thajsko

Hoci Railay je technicky nie je ostrov, ako sa tam dostať po súši, je nemožné. Namiesto toho je nutné vziať mikrobus alebo loďou na Ao Nang – najbližší bod na pevnine – a potom preniesť do malého člna longtail na raketopláne 20 minút až Railay.

Očakávať, že pre vás i vaše batožiny sa dostať za mokra, kedy mora je drsný. K dispozícii je v Railay žiadny mólo; budete musieť vyliezť von z lode do plytkej vody, chodiť na breh.

Lode cirkulovať v hlavnej sezóne (november až apríl) medzi Ao Nang a všetkých hlavných destinácií, ako je Koh Lanta, Koh Phi Phi, Phuket a Chao Fa Pier v Krabi.