Reisijuht Miri juurde Sarawakis, Borneos

Posted on

Travel juhend Miri Sarawak, Borneo

Kuigi Kuching on linna maskott on kass, Miri väitis merihobu – kuulus oma õrna graatsia. Vaatamata käputäis kõrghoone hotellid punktiir ümber linna, Miri säilinud võlu väikelinna; kultuuriliselt mitmekesiste inimeste Miri on väga soe ja sõbralik lähedusega.

Miri on suuruselt teine ​​linn Malaisia ​​riik Sarawaki kohta Borneo. Avastamine õli 100 aastat tagasi transformeeritud Miri vaiksest kalurikülast rikkad linna ümber 300,000 inimest. Lähedust Brunei teeb Miri väga populaarne expats töötavad naftakompaniid.

Miri toimib suurepärane baas uurimaks palju rahvusparke Põhja Sarawak sealhulgas Gunung Mulu rahvuspark , Sarawak ainus UNESCO kohas. Lambir Hills National Park on vaid 30 minuti kaugusel; Niah National Park – kuulus oma tohutu koopad – on ainult üks tund alates Miri.

orientatsioon

Erinevalt Kuching on meeldiv veepiiril on sopane veepiiril Miri on enamasti tööstus. Selle asemel, turistide stseen on keskendunud Jalan Põhja Yu Seng – hõivatud venitada restoranid, kohvikud ja hotellid.

Tourist Information Office, samuti metsanduse Office, asuvad kõrvuti peamine bussijaamast edelanurgas linna.

Suur park tellistest teed, hiina aed ja ujula võtab enamik ida poole linna. Peale ööelu – tuntud kui Survey Area kõik saidid ümber Miri saab kergesti saavutatud kõndimine.

Just lääne Miri – 15 minuti kaugusel bussiga – on rannas Esplanade koos pikniku pidamise koht, mis on populaarne kogumine kohapeal kohalike perede nädalavahetustel.

Asjad, mida teha

 • San Ching Tiani tempel: Asub vaid 15 minutit väljaspool Miri, San Ching Tiani on suurim taoist Temple Kagu-Aasias. Külastada templisse, bussiga # 44 Krokop.
 • Taman Selera Beach: Vaid 15 minutit lääne Miri, see määrdunud rand on populaarne koht, kus kohalikud nädalavahetustel. Rand Esplanade on meeldiv pikniku pidamise koht paljude meretoidurestoranid avada ainult õhtuti. Bussid nr 11 ja # 13 pass rannas; peate ütlema juhi peatamiseks.
 • Hawaii Beach: Hawaii Beach on arendamata, lai liivarand vähem kui 30 minutit lääne Miri. Bussiga # 13 külastada rannas; viimane buss tagastub Miri ümber 05:00
 • Miri City Fan: Suur park idaosas Miri sisaldab hiina aed, amfiteater, ujula ja meeldiv Esplanade.
 • Grand Old Lady: “Suure Old Lady” on hüüdnimi antud Malaisia esimene õli hästi, mis on nüüd monumendi Petroleum teadusmuuseum. Monument asub kohe üle peatee – Jalan Miri Pujut – lõuna Miri.
 • Tamu Muhibbah: Farmers tulla sellele turule, et näidata oma puu-ja köögivilju. Turul asub just lõuna peamine bussijaamast.
 • Lambir Hills National Park: Asub vaid 30 minuti kaugusel on Lambir Hills National Park on kuulus oma uskumatud mitmekesisuse puud ja taimed. Rahvuspark on odav majutus; paluma Metsandus Office asub kõrval peamine bussijaamast.

ostud

 • Imperial Mall: Asub põhja Imperial Hotel Jalan Põhja Yu Seng, Imperial Mall on kaasaegne shopping keeruline suure supermarket lisatud.
 • Varsti Hun Shopping Complex: Paiknemine Mega Hotel, seda hämaralt valgustatud kaubanduskeskuses on armetu tunne võrreldes lähedal Imperial Mall.
 • Bintang Mega Mall: Asub peatee Lõuna Miri, šikk Bintang Mega Mall on praegu tõsine iluravi linna ainult Starbucks on leitud sees.
 • Miri Käsitöö Keskus: Kuigi seal on mõned käsitööliste teha unikaalne käsitöö sees, Käsitöö Keskus on enamasti kogumik ülehinnatud suveniiripoed ühe katuse all.
 • Boulevard Shopping Complex: See tohutu shopping keeruline asub Boulevard Commercial District lähedal bussijaam.

toit

Miri suurepärane koht süüa. Nagu toidu Kuching, Miri on oma huvitav söögikohti teenindavad maitsev Sarawak toit, malai, Tai, India ja mereande.

Mingi Cafe Jalan Põhja Yu Seng on populaarne, vabaõhu-koht teenindavad imeline kohalike ja India toitu. Vaatamata suur osa ja populaarsust, keskmine sööki on ikka odav.

ööelu

Peale mõne kallis baarid ja närune karaoke pubid asub südames Jalan Põhja Yu Seng, põhiosa Miri ööelu juhtub Survey ala just väljaspool linna. Kahjuks takso on vaja jõuda klastri baarid ja ööklubid; kõik autojuhid teavad baari.

Praegune live-meelelahutuse ja tantsu levialades on “Cherry Marjad” ja “rõdu” – nii avatud kuni 3 olen Mõlemad klubid võta järsku kaas nädalavahetustel.

Tutvumine Miri

Lennukiga: Uhiuus Miri rahvusvaheline lennujaam (MÜÜK) oli hiljuti kuulutas kõige aktiivsem lennujaama Sarawak. Mõlemad Air Asia ja Malaisia Airlines tegutsevad paljud lendu päevas kõikidele osadele Malaisia. Tiny MASWings lendab maapiirkondades ja Gunung Mulu rahvuspark.

Bussiga: Pikamaa bussid joosta vahel Kuching, Sibu, Bintulu, Brunei ja Miri. Bussid saabuvad Pujut Corner pikamaa-bussijaamast vaid väljaspool linna. Buss # 33A jookseb tunni vahel peamine bussijaamast ja pikamaa-bussijaamast.

Kui saabub õhtu, siis kas palgata isiklik auto saada Miri alates pikamaa-bussijaamast või kõndida peatee ja lipu bussi läheb poole linna. Üllatuslikult ei ole bussid või takso pärast 06:00; oodake bussi seisma lähima Petronas jaama